Kimdir?

Öykü Serter Kimdir?

istanbul temizlik şirketi

Öykü Serter 25 Şubat 1975 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Liseyi Ankara TED kolejinde tamamlamıştır. Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültür Edebiyat bölümünden mezun olarak bitirmiştir. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesini tercih ederek orada Radyo Televizyon bölümü okuyarak gerçekleştirmiştir. Öykü Serter halende Bahçeşehir Üniversitesinde doktora yapma hedefindedir.

öykü serter kimdir?

Öykü Serter Biyografisi?

Öykü Serter CHP İstanbul Milletvekili olan Nur Serter’in kızıdır. Babası ise mali müşavir olarak mesleğini sürdürmektedir. Öykü Sekterin boyu 1,64 ve kilosu ise 47’dir. Fiziğinin iyi oluşu yüzme konusundaki başarısından kaynaklanmaktadır. Bu konuda Öykü Serter 800 civarında madalya almıştır. Bu madalyaların 250 tanesi ise Altın madalyalardır. Yüzme dalında en iyi yeteneği kurbağa branşıdır.

Öykü Serter ilk olarak radyolarda Dj’lik yapmaya adı atarak başlamıştır. Daha sonra tv ekranlarında kendisini yavaş yavaş görmeye başlamıştır. Böylelikle yıldızının parlaması bir yarışma programı olan Biri bizi Gözetliyor ile olmuştur. Programın tamamında sunuculuk görevini üstlenmiştir. 2014 yılında ise Bu tarz Benim yarışmasında sunuculuk görevini devam ettirmiştir. Günümüzde ise Öykü Serter herkes tarafından tanına iyi bir sunucu olma özelliği sayesinde tanınmaktadır. Bu sayede sosyal medyada da ünü oldukça yoğun bir hale gelmiştir. Herkes tarafından beğenilen bir sunucu olmasının yanı sıra herkes tarafından sevilen bir kişilikte olmuştur. Yapmış olduğu çalışmalar ile birçok alanda ödüle laik görülmüştür. Bu da onun ne kadar başarılı bir insan olduğunu gözler önüne sermektedir.  Şuan İşte Benim Stilim All Star yarışmasında sunuculuk yapmıştıdır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu