Faydalı Bilgiler

En İyi 13 Ücretsiz SMTP Sunucusu

Toplu mesaj yollamak için ideal olan en iyi 13 ücretsiz SMTP sunucusunu paylaşıyorum.

istanbul temizlik şirketi

Sahip olduğunuz SMTP sunucusu her ay size fazladan masraf mı oluyor? Ücretsiz e-posta sağlayıcılarına güvenmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz alan adıyla (domain) e-posta adresi alabilirsiniz. Ayrıca bunun için G-Suite gibi ücretli e-posta servislerine para ödemek ve kayıt olmak zorunda değilsiniz. Bu sayfada sunduğum servislere kaydolduktan sonra size kullanıcı adı, şifre, gönderenin adresi, sunucu adresi, SMTP portu gibi bilgiler verecek. Böylece bu bilgileri kullanarak herhangi bir SMTP programı üzerinden e-postalar göndermeye başlayabilirsiniz.

Toplu e-posta yollamak için en iyi 13 ücretsiz SMTP sunucusu:

1- Pepipost

Pepipost smtp

Pepipost ücretsiz SMTP sunan en iyi toplu e-posta gönderme servislerinden biridir. Ücretsiz olarak her ay 30 bin e-posta yollayabilirsiniz. Yani günlük 1000 e-posta gönderme hakkı sunuluyor.

Ücretsiz kaydolduktan sonra SMTP sunucunun detaylarını alabilir ve toplu mesaj yollamak için gerekli yapılandırmayı yapabilirsiniz.

Ayrıca kendi alan adınız ile bir e-posta hesabı oluşturmak için DNS ayarlarını da yapılandırmak gerekiyor. Fakat eğer bunu yapmazsanız, onun yerine hazır olarak sunulan korumalı e-posta adresini kullanarak SMTP sunucuyu kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama bu şekilde yalnızca onaylanmış alıcılara mesaj yollayabilirsiniz.

Pepipost gerçekten zengin özelliklere sahip bir servistir ve ekstra hoş özellikleri de bulunmaktadır. Örneğin en güzellerinden biri de e-posta analizleridir. Ana ekranda tüm istatistikleri eksiksiz olarak görebilirsiniz. Örneğin yapılan istek sayısı, gönderim yüzdesi, zıplamalar, başarısı olanlar, açılanlar, tıklananlar, spam raporlar ve abonelikten çıkanları görmek mümkün. Hatta bu istatistiklerin grafiklerini de görerek analiz edebilirsiniz.

2- MailRelay

Mailrelay smtp sunucu

MailRelay bir e-posta pazarlama platformudur ve toplu mesaj göndermek için sizlere harika bir SMTP sunucusu hizmeti verir.

Ücretsiz olarak 15000 e-posta gönderebilir ve toplam 3000 aboneye sahip olabilirsiniz. E-posta sınırını 75 bine kadar çıkarmak için kendinizi referans göstererek arkadaşlarınızı da sosyal medya üzerinde paylaşacağınız bağlantı linkleriyle bu servise yönlendirebilirsiniz.

Önce ücretsiz olarak bir hesap açın ve SMTP sunucusunun bilgilerini alın. Ardından toplu mesaj yollamaya başlayabilirsiniz. Fakat bu servisi kullanmak için onaylanmış bir alan adlı e-posta hesabına sahip olmanız gerekiyor. Aksi takdirde e-posta gönderemezsiniz. Sizden alan adınızı onaylamanız için belirli DNS ayarlarını yapmanızı talep eder. Ardından kendiniz için bu servisi kullanarak bir e-posta adresi oluşturabilirsiniz.

Hesap açtıktan sonra SMTP erişimini etkin hale getirebilirsiniz. Fakat az önce de belirttiğim gibi, onaylanmış bir alan adına ihtiyacınız olacak.


3- Sendpulse

sendpulse smtp sunucu

Sendpulse ile aylık 12000 e-posta gönderebilirsiniz. Bir SMTP programı içinde SMTP parametrelerini yapılandırabilir ve dilediğiniz kişiye e-posta yollayabilirsiniz.

Bu servis size varsayılan bir e-posta adresi veriyor ve bu hesabı kullanarak da e-posta gönderebiliyorsunuz.

Dilerseniz kendi alan adınız ile de bir e-posta hesabı oluşturabilirsiniz.

Bunun için size verecekleri DNS kayıtlarını yapılandırmalı ve e-posta yollamak için yeni bir e-posta hesabı oluşturmalısınız.

Öncelikle resmi sitesinin ana sayfasına girerek ücretsiz hesap açın ve ardından toplu e-posta göndermeye başlayın. SMTP bölümüne girerek SMTP bilgilerini alabilirsiniz. Ardından bir SMTP programında SMTP kimlik bilgilerini girerek yapılandırmayı yapabilir ve e-posta yollamaya başlayabilirsiniz.

Gönderdiğiniz tüm e-postaların istatistiklerini görmek için rapor bölümüne bakabilirsiniz. Ayrıca haber bülteni ve e-posta listesi oluşturmak için hazır şablonlara da sahip.


Listemizdeki diğer SMTP sunucuları aşağıda sırayla verilmiştir:

 • Mailgun
 • MailJet
 • Sparkpost
 • SendinBlue
 • Elastic Email
 • Sendgrid
 • SMTP2GO
 • MySendMail
 • Gmail SMTP
 • Amazon SES

Bir Yorum

 1. Geçrekten işimize yarar çok güzel paylaşım yapılmıiş. Ücretsiz FTP programı arayanlar için bir çok öneri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu