Sinema

En İyi Yabancı Filmler

Yabancı film izlemek istiyorsanız sizin için izlemeniz gereken en iyi yabancı filmlerden oluşan listemizi hazırladık. En iyi yabancı filmler listesi.

istanbul temizlik şirketi

En iyi yabancı filmler listemizde yer alan birbirinden heyecanlı filmler, birbirinden farklı temaları ile siz sinema severlerin tüm zevklerine hitap edecek nitelikteler.

1. Get Out (Kapan) IMDB: 7.7

Kendi alanında belki de 2017 yılının en beğenilen filmleri arasında yer alan Get Out, Jordan Peele yönetmenliğinde çekilmiş harika bir film. Filmin başrollerinde ise Bradley Whitford, Allison Williams ve Daniel Kaluuya gibi ünlü oyuncular yer alıyor. En iyi korku gerilim filmleri arasında gösterilen Kapan, aynı zamanda mizahidokunuşlarında kullanıldığı tavsiye filmlerimizden birisidir.

2. Good Time (Soygun) IMDB puanı: 7.4

Soygun esnasında planların yanlış gitmesi sonucunda, hapse atılan kardeşlerini kurtarmaya çalışan adamın hikayesi konu alınıyor. Filmin başrollerinde Benny Safdie, Robert Pattinson ve Jennifer Jason Leigt yer alıyor. Filmin yönetmenleri ise, Josh Safdie ve Benny Safdie.

3. The Square (Kare) IMDB puanı: 7.7

Altın Palmiye Ödüllü film, yine 2017 yılının en fazla konuşulan filmleri arasında yer alıyor. En iyi yabancı filmler listemizde yer alan Kare, izlerken farklı duygulara kapılacağınız filmlerden birisidir.

4. Dunkirk IMDB puanı: 8.2

Savaşın korkutucu halini nsinemaya uyarlandığı filmin yönetmenliğini, Christopher Nolan yapıyor. Savaş tarihinin en büyük çekilişinin sinemaya uyarlanmış halini izleyeceğiniz Dunkirk, izlenmesi gereken en iyi yabancı filmler arasındadır. Filmin başrol oyuncularına baktığımızda ise, Mark Rylance, Fionn Whitehead ve Tom Hardy gibi birçok ünlü ismi görmek mümkün.

5. Mother (Anne) IMDB puanı: 6.6

Dünyaca ünlü film yönetmeni Darren Aronofsky’den, dillere destan bir film daha! Filmin dillere destan olmasının en önemli nedeni, Venedik Film Festivali’nde yuhalanması olmuştur. Anne karakterinin filmde ilahlaştıracak seviyeye çıkarılması, izleyicilerin büyük tepkisini çekmişti. Ancak filmi beğenenlere baktığımızda, en iyi yabancı filmler arasında olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

6. A Ghost Story (Bir Hayalet Hikayesi) IMDB puanı: 6.9

Hayalet ve korku filmi sevenlerin, kaçırmaması gereken filmler arasında yer alan güzel bir gerilim filmi. Film genel anlamda kısıtlı bir alanda geçse de, son derece heyecan verici korku dolu sahnelerinin bulunduğunu görebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu