Instagram takipçi satın al
ListelerSinema

İzlemeniz gereken en iyi 20 animasyon filmi

istanbul temizlik şirketi

Küçükler kadar büyüklerin de sıkılmadan zevkle izleyeceği her biri efsane olmuş en iyi animasyon filmler;

1- Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsız

3 seriden oluşan bu animasyon filmde hayatını kötülüğe adamış olan Gru’nun üç küçük kız çocuğuyla tanışması sonucu her şey değişir. Ayrıca Gru’nun yardımcıları olan küçük ve sarı renkli minyonlar o kadar çok sevilmiştir ki onlar için ayrı bir film daha yapılmıştır.

2- Yukarı Bak

Yukarı Bak (Up)

Hem eğlenceli hem de duygusal bir animasyon. Uçan balonlarla evini taşımaya çalışan yaşlı bir adam ve doğa kaşifi bir çocuk olan Robert büyük bir maceraya çıkarlar.

3- Ratatouille

Ratatuy (Aşçı Fare)

Bir fareden aşçı olur mu? Chef Auguste Gusteau’ya göre herkes yemek yapabilir ancak korkusuzlar harika olur.

4- Sevimli Canavarlar

Sevimli Canavarlar (Monsters)

Canavarlar okulunun en temel amacı uykuya dalan çocukları korkutmaktır. Ama bir canavar eğer korkunç görünmüyorsa çocukları korkutmayı nasıl başaracaktır?

5- Gezegen 51

Gezegen 51 (Planet 51)

Uzaya giden bir astronot gemisi arızalandığı için gezegen 51’e iner. Ancak gezegen 51 yeşil uzaylıların yaşadığı bir yerdir. Astronotu gezegenlerini istila etmeye çalışan bir uzaylı olarak görerek yok etmeye çalışırlar. Ancak astronota yardım edecek birileri vardır.

6- Köfte Yağmuru

Köfte Yağmuru (Cloudy with a chance of meatballs)

Sürekli sardalyayla beslenmek zorunda kalan bir halk düşünün. Peki ya bir gün gökten köfte yağarsa?

7- Megazeka

Megazeka (Megamind)

Dünyanın en kötü yaratığı olan Megazeka’nın ezeli düşmanı ise süper iyi bir kahramandır. Megazeka bu kahramanı alt etmeyi başarır. Ama en büyük düşmanını öldürdükten sonra hiçbir şeyin anlamı kalmamıştır. Artık her şey boş ve anlamsızdır.

8- Zootropolis

Zootropolis (Zootopia)

Hayvanlar da insanlar gibi bir yaşam sürebilir. Bir tavşanın polis, bir tilkinin de dolandırıcı olduğu hayvanlar şehrinde bu iki hayvanın yolu kesişir ve macera başlar.

9- Kaptan Düşükdon

Kaptan düşükdon (Captain underpants)

Hayal güçleri sınırsız olan iki çocuk yazdıkları çizgi romanlarında mükemmel bir kahraman yaratırlar. Ancak hem çizgi romanları hem de arkadaşlıkları müdürün engeline takılır. Müdürü hipnoz ederek yarattıkları kahraman Kaptan Düşükdon’a çevirirler.

10- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı nasıl eğitirsin (How to train your dragon)

Ejderhalar tarafından yakılıp yıkılan bir adada insanların temel amacı baş düşmanları olan ejderhaları öldürmektir. Ancak bir insan ve bir ejderha arasında gizli bir şekilde arkadaşlık ve sadakat duyguları gelişir.

11- İnanılmaz Aile

İnanılmaz Aile ( The Incredibles)

Bob ve Helen bir zamanların kötülükle mücadele eden iki büyük kahramanıdır. Ancak emekliye ayrılmak zorunda kalarak sıradan bir hayat yaşamaya başlarlar. Çocukları olur. Ancak Bob için bu hayat fazla sıkıcı ve dayanılmazdır. Tekrar eski günlerine geri dönmek ister.

12- Canavar Ev

Canavar Ev ( Monster House)

Bir animasyon olmanın ötesinde gerilim ve gizem doludur. DJ Walters’ın komşusu oldukça gizemlidir. Bahçeye düşen her şey esrarengiz şekilde kaybolur. Yetişkinler bu olanlara inanmasalar da çocuklar bu sırrı çözmekte kararlıdır.

13- Yürüyen Şato

Yürüyen Şato

Japon animasyon filmleri sevenler için en iyi animasyonlardan biridir. Genç bir kız olan Sophie bir cadı tarafından yaşlı bir kadına dönüştürülür.  Hiç kimse tarafından tanınamayacak hale gelmiştir. Bu yüzden yaşadığı yeri terk eder. Bir büyücünün yanına gider ve yürüyen şatoda yaşamaya başlar. Sophie kendisine yapılan bu büyüden kurtulabilecek midir?

14- Oyuncak Hikâyesi

Oyuncak Hikayesi (Toy Story)

Çocukların yanında normal görünen oyuncaklar tek başlarına kaldıklarına canlanırlar. Hareket etmeye ve konuşmaya başlarlar. 3 serisi yayınlanmış olan bu animasyonun 2019 yılında 4. serisi de yayınlanacaktır.

15- Buz Devri

Buz Devri (Ice Age)

Türkiye’de hemen hemen izlemeyen kimsenin kalmadığı 5 seriden oluşan bu animasyon film mükemmel bir komedidir.  Her serisinde bir mamut, kaplan ve tembel bir hayvan olan Sid farklı maceralara çıkar.

16- Shrek

Shrek

En çok izlenen efsane animasyonlardan biridir. Yeşil ve çirkin bir dev olan Shrek hayatının aşkı Fiona’yı bulur.

17- Cesur

Cesur (Brave)

Kaderini değiştirmek için bir şansın olsaydı değiştirir miydin?

Bir prenses olan Merida hiçte diğer prenseslere benzemez. Ok atmayı seven, özgür ruhlu, başına buyruk bir kızdır. Bir türlü annesinin istediği gibi bir prenses olamaz. Annesini değiştirmek için büyüye başvurur ama büyü planladığı şekilde gerçekleşmez.

18- Madagaskar

Madagaskar

Dış dünyaya ve doğaya dönmek isteyen bir zürafa hayvanat bahçesinden kaçar. Yakın arkadaşları da onu bulmak için peşinden giderler. Ancak dışarısı hiç alışkın olmadıkları yeni bir dünyadır.

19- Kayıp Balık Nemo

Kayıp Balık Nemo (Finding Nemo)

Küçük balık Nemo için yaşadıkları yer hem gizemli hem tehlikelidir. Babasının tüm dikkatine ve uyarılarına rağmen Nemo ortadan kaybolur. Onu bulabilmek için babası da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Film o kadar çok sevilmiştir ki 2016 yılında Kayıp Balık Dori ismiyle ikinci seri çekilmiştir.

20- Tavuklar Firarda

Tavuklar Firarda (Chicken Run)

2000 yapımı olsa da eskimeyen ve izleyenleri güldüren bir animasyondur. Tavuk çiftliğindeki tavuklar çiftlikten kaçabilmek için bir sürü plan hazırlarlar. Kaçış denemeleri başarıya ulaşıncaya kadar bütün çiftliği birbirine katarlar.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu