HaberlerListelerSinema

İzlenmesi Gereken En İyi Yabancı Komedi Filmleri

istanbul temizlik şirketi

1. Şehir Işıkları

Şehir Işıkları

8.5 IMDB puanına sahip olan şehir ışıkları, belki de bir çoğunuzun izlediği yabancı komedi filmleri arasında yer alan Şehir Işıkları, kör bir çiçekçi kıza aşık olup kendisini olduğundan farklı gösteren bir sokak serserisinin aşk hikayesini konu almaktadır. Sokak serserisi olmasına rağmen oldukça iyi niyetli olan adam, zengin olmamasına rağmen hayatını kurtardığı bir milyonerin kendisine bir gün yardım edeceğini düşünerek zenginmiş gibi davranmaktadır. İyi niyetinden dolayı zengin olamayacak olsa da, en azındanaşık olduğu kör çiçekçi kızın gözlerini açtırabilecek kadar hayatını kurtardığı adamdan borç para alabileceğini düşünmektedir. Oldukça komik anlara sahne olan şehrin ışıkları, izlenmesi gereken en iyi komedi filmleri arasındaki tavsiyelerimizden birisidir.

2. Kutsal Kadeh

Kutsal Kadeh

8.3 IMDB puanı bulunan Kutsal Kadeh, bir kralın ve onun şövalyelerinin komik macerasını konu alan en iyi yabancı komedi filmleri arasındadır. Kral kendisinin almış olduğu ilahi emirden sonra, Hz. İsa’ya ait kayıp kutsal kadehin bulunması için çaba sarf etmektedir. Bu uğurda birçok tehlikeyi göze alan kral ve adamları, birbirinden komik anların yaşanmasına sahne olmaktadır.

3. Bazıları Sıcak Sever

Bazıları Sıcak Sever

En komik filmler arasında yer alan Bazıları Sıcak Sever, 8.2 IMDB puanına sahiptir. İki müzisyen olan Jerry ve Joe büyük bir katliamın yaşandığını görmüş ve kendilerini gören gangsterlerden kaçmak için büyük bir mücadele vermişlerdir. Kendilerini bulmak isteyen gangsterlerden kaçmak için büyük bir kadın müzik grubuna kadın kıyafetleri giyerek katılan ikili, kendilerinin erkek olduğundan habersiz kadın grubu üyelerinin arasında oldukça komik anların yaşanmasına neden olmaktadır.

4. Zombilerin Şafağı

Zombilerin Şafağı

8 İMDB puanı ile mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz filmlerden birisi olan Zombilerin Şafağı, bir adamın hayatının son günlerini yaşamakta olan birisinin hayata tutunması için verdiği mücadeleyi konu almaktadır. Bunun için kız arkadaşı yeniden elde etmeyi planlamasının yanı sıra, annesiyle de olan ilişkisini düzeltmeye karar verir. Bu esnada zombiler sokakları basmakta ve sokaklarda birçok ceset yer almaktadır. Bu durum karşısında sevdiğini zombilerden kurtarmak için çaba sarfeden adam, büyük bir mücadelenin içine girer. Annesinin bir zombi tarafından ısırılması sonucunda annesini öldürmek zorunda kalan adam, film eleştirmenleri tarafından tam not almıştır. İyi bir zombi komedisi diyebileceğimiz filmi izlediğinizde, eminiz ki sizde tam not vereceksiniz.

5. Bugün Aslında Dündü

Bugün Aslında Dündü

Bir hava durumu spikerinin yaşadıklarını konu alan filmde, hava durumu sunarken oldukça eğlenceli birisi olan ama normal hayatında bir kibir abidesi gibi davranan Phil Connors, bir görev için kırsal bir kasabaya gönderilir. Burada yaşayan insanların mütevazi tavırlarından hiç hoşlanmasa da, görevi icabı bir günlüğüne de olsa buradaki insanlara ve yaşantılarına katlanmak zorundadır. Görevinin sonunda evine dönecekken büyük bir kar fırtınası sonucu köyde uzun süre mahsur kalan Connors, nefret ettiği mütevazi insanların içerisinde bir süre daha yaşamak zorundadır.  8.0 IMDB puanına sahip olanfilm, en iyi yabancı komedi filmleri arasındaki tavsiyelerimizden birisidir.

6. Felekten Bir Gece

Felekten Bir Gece

Birbirinden ilginç karakterlere sahip olan 4 arkadaş, başka bir arkadaşlarının düğününden birkaç gün önce bekarlığa veda Partisi vermek istemektedirler. Bu amaçla Las Vegas’a giden kafadarlar, veda partisinde alkolü fazla kaçırarak iyice sarhoş olurlar. Parti gecesinin sabahında uyandıklarında ise odalarının içerisinde bir kaplan ve tavuk gibi hayvanların yanı sıra, dolaplarında da ağlayan bir bebekle karşılaşırlar.Komedi buradan sonra başlayıp, birbirinden komik anların yaşanmasına sahne olmaktadır. Filmin IMDB puanı, 7.8.

7. Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

IMDB 7.6 puana sahip en iyi komedi filmleri arasında yeralan Kiss Kiss Bang Bang, bir hırsızın kendi isteği dışında gelişen olaylar sonucunda kendisini oyuncu elemelerinde bulmasını konu almaktadır. Oynaması gereken rolse dedektifliktir. Oyunculuğun hırsızlıktan daha iyi bir işolduğunu düşünerek, bu konuda başarılı olmak adına oyunculuk öğrenmeyi ister.  Hırsız Harry ve arkadaşlarının komik maceralarını konu alan film, izleyicilerden tam not almayı başarmış yabancı komedi filmleri arasındadır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu