EDİTÖR BAŞVURU
Sinema

En İyi Türk Komedi Filmleri

Aşağıda kendi dönemine damgasını vurmuş, en iyi Türk komedi filmleri listesi yer almaktadır. Güzel zaman geçirmenizi sağlayacak 12 Türk komedi filmi.

Hepsi kendi zamanına damgasını vurmuş Türk komedi filmleri, bir çoğumuzun tekrar tekrar izlemesi halinde bile, hala bizleri kahkahaya boğmaya başarmıştır. Aşağıda kendi dönemine damgasını vurmuş, en iyi Türk komedi filmleri listesi yer almaktadır.
Listede size göre eksik olan filmleri de, yorum kısmından bizimle paylaşmanız durumunda, listeye ekleyebiliriz.

1. Tosun Paşa

Tosun Paşa

Türk komedi filmleri arasında en fazla sevilen filmlerden birisi olan Tosun Paşa, baş rolünü Kemal Sunal’ın üstlendiği harika bir komedi filmi olarak karşımıza çıkıyor. Zaten bu filmi bilmeyeniniz olmasa bile, tekrar tekrar izlediğinizde dahi zevk almayanınızda yoktur.

2. Pardon

Pardon

Bir Sinan Çetin yapım olan pardon filmi de, Ferhan Şensoy’un yanı sıra birçok ünlü ismin de oynadığı komedi filmleri arasında yer almaktadır. Yayınlandığı günden sonra adeta unutulmaz Türk komedi filmleri arasına giren Pardon, günümüzde seyredenlerin tekrardan seyretme ihtiyacı duyduğu filmler arasında yer almaktadır.

3. Sağ Salim

Sağ Salim

Ersoy Güler’in yönetmenliğini yaptığı sağ salim filmi, 3 bölümlük bir seri halinde çekilmiş olup, her bölümü ayrı bir komik olan yapıtlardan birisidir. Filmde köyün muhtarının ricası üzerine bir cesedi Mersin’den Sivas’a taşımayı kabul eden Salim’in, başına gelen olaylar anlatılmaktadır.

4. Eyvah Eyvah

Eyvah Eyvah

Eyvah Eyvah filmi de Trakya bölgesinde çekilen ve bu bölgede yaşayan Hüseyin’in, klarnet tutkusunun sürüklediği İstanbul macerasını anlatan ve komik olaylara sahne olan bir filmdir. Ata Demirer ve Demet Akbağ’ın başrolünü oynadığı film, komedi severler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

5. Vizontele

Vizontele

Yoksul bir köyün eğlencesini konu alan Vizontele, TRT ekibinin bu köye gelmesi ile komik anların yaşanmasına sahne olur. Çünkü köyün en büyük eğlencesi açık hava sinemasıdır. TRT yetkilileri bu köye bir televizyon getirerek, televizyonun nasıl çalışacağını anlatmadan köyden giderler. Bu süreçten sonra köylünün televizyonu çalıştırmak için olan çabası, komik sahnelerin yaşanmasına neden olur. Köyün delisi olan Emin ise, teknolojiye çok meraklı biri olup, televizyonu çalıştırılmaya kafasını koymuştur.

6. Düğün Dernek 2

Düğün Dernek 2

Tıpkı Düğün Dernek 1 filminde olduğu gibi muhteşem komedi sahnelerine ev sahipliği yapan Düğün Dernek 2 filmi, ilk filmde oğlunu evlendirmek için çaba gösteren İsmail’in, bu bölümde de torununu sünnet ettirmek için gösterdiği komik çaba anlatılmaktadır.

7. Şaban Oğlu Şaban

Şaban Oğlu Şaban

Ramazan ve Şaban adındaki iki askerlik arkadaşının maceralarını konu alan Şaban Oğlu Şaban filmi, Türk komedi filmleri arasında hem en unutulmaz filmlerden birisi, hem de en eski komedi filmleri arasında yer almaktadır.

Kaybolan elması bulmak için tekrardan görevlendirilen iki asker arkadaşı Ramazan ve Şaban, oldukça komik sahneleri yaşanmasına neden olmaktadır.

8. Süt Kardeşler

Süt Kardeşler

En komik Türk filmleri arasında gösterilen Süt Kardeşler de, tehlike ve komedinin bir arada olduğu filmlerden birisidir. Filmin başrollerini yine Kemal Sunal, Şener Şen ve Adile Naşit paylaşmaktadır.

9. GORA

GORA

Türk komedi filmleri arasında en iyilerden birisi olarak gösterilen GORA filminde, Cem Yılmaz’ın yanı sıra birçok ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu oynamaktadır. Bir uzay filmi olan GORA, komedinin de sonuna kadar yaşandığı Türk Komedi Filmleri arasında yer almaktadır.

10. Çakallarla Dans

Çakallarla Dans

İlker Ayrık ve Şevket Çoruh gibi birçok ünlü ismin bir arada kamera karşısına geçtiği Türk komedi filmleri arasında yer alan Çakallarla Dans, komedi ve aksiyonun bir arada olduğu filmlerdendir.

11. Kolpaçino

Kolpaçino

Muhasebeci Servet’in para hırsı, eşinin onu gaza getirmesi ile birleşince, ortaya çok komik hırsızlık görüntüleri çıkmaktadır. Kolpaçino 2009’da vizyona giren ve Türk komedi filmleri arasında en iyilerden birisi olarak gösterilen, komik bir mafya macerasını ekranlara taşımaktadır.

12. Recep İvedik Serileri

Recep İvedik Serileri

Recep İvedik serisi tüm filmler de yine en fazla izlenen, Türk komedi filmleri arasında yer almaktadırlar. Neredeyse tek başına harika bir komedi ortaya çıkaran Recep İvedik tiplemesi, gelmiş geçmiş en komik filmler arasında yer almaktadır.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu