Instagram takipçi satın al
Sinema

Adrenalini İçinizde Hissettirecek En İyi 10 Dağcılık Filmi

Eğer siz de bir macera tutkunuysanız ve adrenalinin tavan yaptığı dağcılık konulu filmlere meraklıysanız; en iyi 10 Dağcılık konulu film listemize mutlaka bir göz atın…

istanbul temizlik şirketi

Eğer siz de bir macera tutkunuysanız ve adrenalinin tavan yaptığı dağcılık konulu filmlere meraklıysanız; en iyi 10 Dağcılık konulu film listemize mutlaka bir göz atın…

Valley Uprising

Valley Uprising filmi

Yosemite vadisinin gizli kamp alanlarında toplanan bir grup gencin bu vadinin hakimiyetini ele almak için birbirleriyle yarıştıklarına şahit olduğumuz bu filmi kaya tırmanışına ilgisi olan herkesin mutlaka izlemesini tavsiye ediyoruz.

Touching the Void (Boşluğa Dokunmak)

Touching the Void filmi

1985 yılında gerçekleşmiş bir olayın filme dönüştüğü Touching the Void (Boşluğa Dokunmak) iki gencin iyi başlayan fakat sonu hüsranla biten bir dağ tırmanışını anlatıyor. İnsan-Doğa çatışmasının en güzel örneklerinden… ”Tanrıya inanmayan insanların bile tanrıyla olan bir didişmesi, kavgası vardır”

127 Hours (127 Saat)

127 Saat filmi

Aron Ralston hiç kimseye haber vermeden bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sırasında iki kaya parçası arasına sıkışır. Tam 127 saat süren bir macera böylelikle başlar. Oldukça etkileyici ve başarılı bu filmin gerçek bir yaşam mücadelesinden esinlendiğini belirtelim.

Cold

Cold filmi

Pakistan’da 8000 metre yükseklikte çekilen film ağır hava şartlarındaki tırmanışların zorluklarını anlatıyor. Kahramanımızın buz tutmuş yüzü ve bakışlarındaki anlam film hakkında daha fazla açıklama yapmamıza olanak bırakmıyor.

Nordwand (North Face)

Nordwand filmi

Nazi Almanya’sında yaşanmış gerçek bir olayın filme yansıdığı Nordwand (North Face) bir dağ sevdalısının sıra dışı tırmanışına tanıklık ediyoruz. Bu filmi izlerken şu soğuk kış günlerinde oturduğunuz yerden üşüyebilirsiniz.

Wildest Dream

Wildest Dream filmi

Everest Dağı’na ilk insanın hikayesinin anlatıldığı filmin konusu 1920-1924 yılları arasına uzanıyor. Tırmanış meraklısıysanız ve macera arıyorsanız kaçırmamanız gereken bir yapıt.

Everest (2015)

Everest (2015) filmi

1996 yılında gerçekleşmiş bir hikaye olan Everest (2015)’te iki ayrı dağcı grubunun karşılaştığı yoğun kış koşullarında verdikleri mücadele konu alınıyor. Ölmeden önce izlenmesi gereken filmler arasında…

Alive

Alive filmi

And Dağına çakılan bir uçaktan yaralı kurtarılan bir grup insanın hayatta kalma çabasına tanıklık ettiğimiz film sizi çok etkileyecek.

The Eiger Sanction

The Eiger Sanction filmi

Emekli bir sanatkarın aynı zamanda katil olduğu The Eiger Sanction‘da eski bir arkadaşı intikamını almak için verdiği amansız mücadeleye şahit oluyoruz. “İntikam soğuk yenen bir yemektir” doğru, fakat bu kadarı da biraz fazla!

Cliffhanger (Dağcı)

Cliffhanger (Dağcı) filmi

Film iki bin metre yükseklikte bir İtalyan Dağında bir kurtarma ekibinin verdiği mücadeleyi konu alıyor. Tırmanış meraklıları ve macera severlerin kaçırmaması gerektiğini düşünüyoruz.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu