EDİTÖR BAŞVURU
İlginç BilgilerSinema

Gelmiş Geçmiş En Pahalı Filmler

Bir filmi ister beğenelim ister beğenmeyelim o film için verilen emeği inkar edemeyiz. Peki gelin bir de bu filmler için harcanan paralara bakalım.

Hepimiz öyle ya da böyle bir çok film izleriz. Bunlardan bazılarını beğeniriz bazılarını ise hoş bulmayız. Bir filmi ister beğenelim ister beğenmeyelim o film için verilen emeği inkar edemeyiz. Peki gelin bir de bu filmler için harcanan paralara bakalım.

6. Örümcek Adam 3

Örümcek Adam 3

Bu film için toplam 258 milyon dolar harcanmıştır. Üçlemenin son filmi olan yapım 890 milyon dolarlık gişe hasılatı yapmıştır.

5. Karmakarışık

Karmakarışık

260 milyon dolar harcamayla listemizde 5. sırada bir animasyon filmi var. Disney’in bu animasyon filminde Rapunzel hikayesi eğlenceli bir şekilde ele alınmış.

4. John Carter: İki Dünya Arasında

John Carter: İki Dünya Arasında

Film “A Princess of Mars”kitabından uyarlanmıştır. Marsta geçen bir bilim kurgu filmidir. 264 milyon dolar bütçesiyle listede 4. sırada yer almaktadır.

3. Yenilmezler: Ultron Çağı

Yenilmezler: Ultron Çağı

Maliyeti 280 milyon dolar olan filmde bir çok ünlü isim birlikte rol almıştır. Üstün görsel efektler kullanılan film Yenilmezler serisinin 2. filmidir. 1.4 milyar dolar hasılatıyla tüm zamanların en çok gişe kazancı yapan filmleri arasında 7. sırayı almıştır.

2. Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu

Serinin 3. filmidir. Film için 300 milyon dolar harcanmıştır. Oynayan isimler ve film düşünüldüğünde bu rakam normal görünmektedir.

1. Karayip Korsanları: Gizemli Denizler

Karayip Korsanları: Gizemli Denizler

Karayip Korsanları serisinin 4. filmidir. 380 milyondolarla Hollywood’da yayınlanan en pahalı film niteliğindedir. Gişede kazanmış olduğu 1 milyar dolarla harcanan parayı ve emeği geri almıştır.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu