EDİTÖR BAŞVURU
Sağlık

4 Farklı En İyi BB Krem Yağlı Ciltler için Hangileri?

Cilt güzelliği için en iyi bb krem yağlı ciltler için ya da kuru ciltler için araştırılarak doğru tercihte bulunmak gerekiyor.

Cilt güzelliği için en iyi bb krem yağlı ciltler için ya da kuru ciltler için araştırılarak doğru tercihte bulunmak gerekiyor. Kadın ve erkek fark etmeden ciltler kendi arasında ayrılmaktadır. Kuru cilt, yağlı ve karma ciltler bu sınıflama arasına girmektedir. Kişilerin kendi cilt özelliğini bilerek hareket etmesi doğrultusunda en güzel sonuçları alabileceği bilinmektedir. Cilt tipinize uygun bb krem dahil herhangi bir güzellik malzemesini kullanmanız iyi sonuçtan ziyade zarar bile verebilmektedir.

En iyi bb krem tercihinde bulunurken dikkat edilmesi gereken ilk aşama olarak cilt tipine uygun hareket etmek bulunuyor. Cilt tipinizi öğrenmek için kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Eğer cildiniz sürekli kuru, çatlak ve pullanma oluşuyorsa kuru cilt olacaktır. Sadece alın, burun ve çenede oluşan ve yaz-kış arası farklılık içeriyorsa karma cilt olmaktadır. Yağlı ciltler ise sürekli ıslak, parıltılı, yağlı ve sivilceli olacaktır. Peki en iyi bb krem yağlı ciltler için hangisi?

Yağlı Ciltler için BB Krem mi CC Krem mi Kullanılmalı? BB Krem ve CC Krem Farkı Nedir?

En iyi bb krem yağlı ciltler listesine geçmeden önce kişilere BB krem ve CC krem farkını anlatmak, hangi kremin uygulanmasının daha doğru olacağına değinmek gerekiyor. Öncelikle en iyi bb krem, kişilerin kullanımı ile birlikte hafif bir kapatıcılık sağlamayı hedefleyen üründür. Elbette bir fondöten gibi pürüzsüz bir kapatıcılık beklemek yanlış olur. Ancak ciltte bulunan temel pürüzleri kaldırır, ufak tefek lekeleri yok eder. Günlük kullanımı için eğer ciddi bir cilt problemi yoksa oldukça uygundur.

BB krem ve CC krem farkı ise burada ortaya çıkar. CC krem, BB krem ile kıyaslandığında daha hafif bir içeriğe sahiptir. CC krem kullananlar ciltte bulunan renk dengesizliğini gidermeye çalışır. Özellikle açık tenli bireylerde kızarıklık, güneş lekeleri bulunabilir. Bu dengesizliği ortadan kaldırmak adına CC krem kullanmak daha doğrudur. Kapatacılığını bu yüzden BB kreme göre daha düşüktür. En iyi bb krem yağlı ciltler için araştırma yaparken içeriği temizse dilerseniz bb krem dilerseniz cc krem kullanabilirsiniz. Herhangi bir fark oluşmayacaktır.

 En İyi BB Krem Yağlı Ciltler için Hangisi?

En İyi BB Krem Yağlı Ciltler için Hangisi?

Yağlı ciltler özellikle bir cilt ürünü tercih ederken dikkatli olmalıdır. Kuru ciltler için üretilen bb krem tercih edildiği takdirde ciltlerinde ekstra yağlanma ve bunun sonucunda sivilcelenme, siyah ve beyaz nokta oluşumu gözlemlenebilmektedir. Bu yüzden en iyi bb krem yağlı ciltler için hangisi konusuna değinmek, buna yönelik listedeki ürünleri incelemek gerekir.

1- Garnier BB Krem

Garnier yağlı ciltler için bb krem üretme konusunda oldukça iddialıdır. Başta Gratis olmak üzere çeşitli yerlerde satışı gerçekleştirilen markanın güzellik adına birden fazla ürünü mevcuttur. Garnier markası tarafından üretilmiş bb kremler de oldukça popüler olmakla birlikte ünlü isimlerin katıldığı reklamlarla yayılmaya devam etmektedir. En iyi BB krem yorum sayfalarında da Garnier mutlaka geçirilmekedir.

En iyi bb krem yağlı ciltler için kullanacağınız marka konusunda Garnier üzerinde kararlıysanız inceleme yapmalısınız. Doğru olanı tercih etmekte yanılacağınızı düşünüyorsanız çalışanlardan yardım alabilir, internette bizzat buna göre araştırma yapabilirsiniz. Her ne kadar sivilce yapmayan BB krem olarak geçse de gün sonunda cilt temizliğinizi en iyi şekilde yapmalı, cildinizde birikme oluşmasına engel olmalısınız.

2- MAC BB Krem

Makyaj ve cilt güzelliği denildiğinde MAC markası akıllara gelen üst düzey markalardan birisidir. Sadece Türkiye değil, dünya genelinde kullanılan bu markanın fondötenleri özellikle influencerlar tarafından sıklıkla kullanılmaktaydı. Öyle ki bir dönem ciddi anlamda fondöten alanında bu marka dışında bir kullanım görülmemekteydi. Üst düzey kapatıcılık sağlaması başta özel geceler olmak üzere günlük alanda da kullanılmaya sebep olmuştur.

MAC markasının oluşturduğu bu güzel algı, ortaya koyduğu kapatıcılık en iyi bb krem yağlı ciltler için de bir umut doğurmuştur. Ancak markanın bb ve cc krem konusunda ortaya koyduğu ürün pek de beklentileri karşılamamakla birlikte yine de bir bb kremden beklenen sonucu sağlamaktadır. MAC fondötenleri gibi tamamen bir kapatıcılık beklemeden, sivilce oluşumu sağlamayan bu krem oldukça uygundur.

3- Maybelline Dream Pure Beauty

Pure Beauty bb krem yağlı ciltler için listede mutlaka yerini almaktadır. En iyi bb krem yağlı ciltler için yer almasının sebepleri arasında içeriği olmaktadır. Salisilik asit sayesinde yağlı ciltlerde cilt yüzeyinde yağ birikimi yapmadığı gibi asit sayesinde mevcut yağlar parçalanmaktadır. Salisilik asit içeren bb kremler yağlı ciltler için en uygun olan ürünler olacaktır. Asit, yüzdeki yağları parçalayacağından gözeneklerde de küçülmeler oluşacaktır.

4- En İyi BB Krem Yağlı Ciltler için: Clinique Anti Blemish

En iyi bb krem yağlı ciltler için hangisi? Clinique Anti Blemish, araştırmalarınız arasında yer verebileceğiniz kremlerden birisidir. Clinique markası, temiz içerikleri ile dikkat çeken markalardandır. Özellikle temizleme, makyaj malzemeleri çok yaygındır. Markanın fiyatlandırması ise diğerlerine göre fazla olmakla birlikte ücret karşılığını en iyi şekilde vermektedir. Bu yüzden bb krem araştırmalarınıza markayı ekleyebilirsiniz.

Yağlı Ciltler için BB Krem Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Makyaj malzemeleri kullanırken kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Yağlı ciltler için bb krem kullananlar da bu kategori altında bulunmaktadır. Her ne kadar salisilik asit bulunduran bir krem bulsanız da cildiniz her aşamada yağlanmaya, sivilcelenmeye müsait olacaktır. Gün içerisinde bb krem ya da cc krem fark etmeden kullandığınızda işiniz bittiği an cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. Sonrasında tonik ve nemlendirici kullanmanız da öneriler arasında bulunur. Özellikle hassas ciltler için güzel bir görünüm elde etmenin yolu güneşin zararlı ışınlarından korunmak, açık ton doğal bir cilt tonunu sağlayacak uygun bir krem seçmek olacaktır.

Sivilce Yapmayan BB Krem | Salisilik Asit İçeren BB Kremler!

En iyi bb krem yağlı ciltler için mutlaka salisilik asit içeren bb kremler listesiyle paralel ilerlemektedir. Markalar satışını arttırmak adına elbette en iyi bb krem yağlı ciltler için uygundur gibi reklamlar yapacaktır. Ancak içerisinde salisilik asit bulundurmayan bir kremin getirisi fazla olmayacaktır.

Salisilik asit, cilt yüzeyinde olmakla birlikte gözenek altlarında da yağlanmaya engel olacaktır. Yağlanmanın önüne geçmesi ile yağlı ciltler için en korkulan durum olan sivilcelenmeyi engellemektedir. Sivilcenin yanı sıra siyah ve yap bezelerinin oluşması da önlenecektir. Bu yüzden başta bb krem olmak üzere fondöten seçiminde de bu unsura dikkat etmeniz önerilmektedir. Yaşlanma karşıtı kremlerin içeriğinde de bu asit bulunur.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu