Sağlık

Sivilceler İçin Argan Yağı

Sivilceler hayatımızın çeşitli dönemlerinde hepimizin karşılaştığı cilt sorunları arasında yer almaktadır. Sağlık için bir zararları olmasa dahi istenmeyen bir görüntü yarattığından kişilerde rahatsızlık oluşturmaktadır. Peki sivilce neden oluşur? İşte cevabı:

Sivilcelerin oluşum sebebi son derece basittir. Sırtta ve yüzde bulunan bezler tarafından salgılanan sebum adı verilen yağlı madde cildin nemli kalması için gerekli bir maddedir. Sebum, kıl köklerinden cildin üst yüzeyine doğru gitmektedir. Sebum üreten bezler de kıl köklerine tutunmuş bir haldedir. Bu bezlerin gereğinden fazla sebum üretmesi halinde gözenekler tıkanmaktadır. Tıkanan gözeneklerde bakterilerin çoğalması da sivilcelerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanmaktadır.

Argan Yağı Sivilcelere Karşı Etkili Mi?

Argan Yağı Sivilcelere Karşı Etkili Mi?

Argan yağı, argan ağacının fındıklarından elde edilen bir yağdır. Cilt bakımı için olduğu kadar saç bakımı için de önerilen argan yağı E vitamini açısından zengindir. Argan yağının düzenli olarak kullanılmasının egzama ve sivilce gibi cilt problemlerinde iyileşme sağladığı gözlemlenmiş bulunmaktadır.

Cilt sorunlarını doğal yöntemlerle çözüme ulaştırmak isteyenler için argan yağı önerilmektedir. Sivilce sorununuz varsa düzenli olarak argan yağı kullandığınızda sivilcelerinizde ciddi oranda azalma olduğunu görebilirsiniz. Bunun sebebi argan yağının sebum üretimini azaltması ve bu sayede de gözeneklerin açılmasını sağlamasıdır. Gözeneklerin açılması da sivilcelerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

Argan yağı sadece sivilcelerin azalması için değil sivilceler yüzünden oluşan yara yüzlerinin iyileşmesi için de kullanılan bir yağ çeşididir. Hem sivilce hem de sivilce izleri için gönül rahatlığıyla argan yağı kullanabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu