Sağlık

En Etkili Sivilce İlaçları

istanbul temizlik şirketi

Sivilce sorunu, her yaş döneminde görülebilen sinir bozucu bir problemdir. Cilt güzelliğini bozmasının yanı sıra, sivilceler şişlik, ağrı ve psikolojik depresyona bile neden olabilir.

Yazımız içerisinde sizlere birçok kişi tarafından kullanılmış ve işe yaradığını kesin olarak test edilmiş sivilce ilaçları ve kremlerinden bahsedeceğim.

Her cilt tipine uygun olarak hazırladığım liste içerisinden, sivilce ilaçlarının ve sivilce kremlerinin açıklamalarını ve kullanım şekillerini dikkate alarak sivilce sorunundan tamamen kurtulmanız mümkündür.

Sivilce sorunların antibiyotik ilaçlar kullanılabiliyor, fakat bu tür ilaçların doktor onayı olmadan sadece iyi geliyormuş düşüncesi ile kullanılması daha ciddi cilt problemlerine yol açabilir.

En etkili sivilce tedavisi nedir ?

Sivilce tedavilerinde cilt tipi, cilt hassasiyeti ve sivilcelerin yoğunluğu dikkate alınır.

Birden fazla ve yoğun sivilce sorunlarınız var ise ilaç tedavisi büyük öneme sahiptir. Fakat arada sırada çıkarak sizi rahatsız eden yada cilt üzerinde iz bırakan ve uzun süre kaybolmayan sivilceler için, özel krem ve sabunlar kullanılır.

Merak Etmeyin :

Yazımız içerisinde sivilce kremleri, sabunları ve ilaçlarını sizlere detaylıca anlatacağım için, hangi aşamada hangi ürünü kullanmanız gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Eczanede satılan sivilce kremleri ve isimleri ?

Günlük kullanıma uygun olarak hazırlanan birçok sivilce kremi bulunur. İşe yarayan kesin etki veren bir krem bulmak için, farklı farklı ürünler satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Sizler için test ederek tam puan verdiğimiz ve eczanelerde satılan rahatlıkla bulabileceğiniz sivilce kremlerinin isimlerini ve özelliklerini bir liste halinde hazırladım.

Clindoxyl Jel Sivilce Kremi

Clindoxyl Jel Sivilce Kremi

Etkisini kanıtlamış mükemmel bir sivilce kremidir. Her eczaneden rahatlıkla temin edebileceğiniz gibi güncel fiyatı 30 liradır.

Clindoxyl jel kremini sadece sivilce bölgelerine sürmelisiniz, çünkü yakıcı bir etkisi vardır. Tüm yüzünüze uyguladığınızda tahriş hissi ve kızarıklık yapabilir. Doğru kullanım şekli sivilce bölgeleri üzerinde kullanılmasıdır.

Clindoxyl kullandıktan sonra kızarıklık oluşması normaldir, bu kremin içerisindeki etken maddelerden dolayı oluşur. Cilde herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Gece yatmadan sürüp, sabaha kadar beklediğinizde sivilcelerinizin hızla kuruduğunu ve yok olduğunu göreceksiniz. Bazen dudaklara da kuruluk hissi yapabiliyor, sürerken dikkatli davranmalısınız.

Clindoxyl jel ne kadar süre kullanılmalı ?

Jel sivilce ürünlerini, lekeleriniz gözle görüldüğü üzere yok olana kadar belli zaman aralığında kullanabilirsiniz.

Eğer sivilceleriniz bittiyse kremi veya jeli kullanmaya devam etmenize gerek yok. Tekrar aynı sorunu yaşadığınız da kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sivilceler için Benzamycin Krem

Benzamycin Krem

Doktor onaylı ve sivilce tedavileri için gerçekten etkili bir jel kremdir. Birçok kullanıcı bulunur ve bunlar olumlu sonuç alan kişilerdir.

Benzamycin krem oldukça yoğun etkili olduğundan dolayı, cilt tipinize göre kullanım sıklığını kendiniz ayarlamalısınız. Eğer hassas bir cilde sahipseniz ve krem aşırı kızarıklık yapıyorsa, ikinci kullanım için ara vermeniz gerekir.

Eğer cildinize herhangi bir etkide bulunmuyorsa, kullanım sıklığını arttırabilirsiniz. Hafta 3-4 kullanım başlangıç aşaması için ideal kullanım oranıdır.

Benzamycin krem tüm eczanelerde satılan, bilindik bir sivilce jelidir.  Benzamycin sivilce kreminin fiyatı 45 liradır.

Sivilcelere karşı Nadixa krem

Nadixa-sivilce-kremi

Nadixa krem, doktorların sıklıkla önerdiği sivilce kremleri arasında yer alır. Uzun süredir yüksek kullanıcı kitlesine sahip ürünün memnuniyet düzeyi oldukça fazladır.

Yüz temizleme jeli ile birlikte sivilceler konusunda ciddi bir iyileştirme sağladığı biliniyor. Nadixa krem için şu özelliği vurgulamak istiyorum, kremi kullandıktan sonra yüzünüzdeki sivilce miktarında artış yaşabilirsiniz, fakat kremin özelliği olarak bir süre sonra hepsinin yok olduğunu göreceksiniz.

Nadixa krem kullananlar genelde temizleyici ürünler ile birlikte iyi sonuç aldıklarını söylüyorlar. Düzenli kullanımda sivilce problemlerini tamamen yok ettiğini kullandıktan sonra sizde farkedeceksiniz.

Acnelyse sivilce kremi ve kullanımı

Acnelyse-sivilce-kremi

Sivilce tedavilerinde oldukça etkili acnelyse kremi yoğun tahriş gücüne sahiptir, sivilceleri ve oluşan akne izlerini yok etme konusunda gayet başarılı bir üründür.

Acnelyse krem ciltte tahrişlere sebep olabileceğinden sürekli olarak kullanıma uygun değildir, bepanthen krem ile ciltte yaptığı tahriş biraz olsun azaltılabilir.

Kremin kullanımını gece yatarken yapmanız daha sağlıklı olur, çünkü kremin güneşle teması etkisini kaybetmesine neden olur. İlk başlarda deride soyulmalara neden olacaktır, etkisini bu şekilde göstermeye başlar.

Aslında sizinde bildiğiniz gibi birçok etkili sivilce ürünü cilt üzerinde kabuklanma ve soyulmalar yapmaktadır, deri üzerindeki sivilcelere olan etki yüzünden bu şekilde sonuçlar ortaya çıkar.

Isotrexin jel ve sivilce lekeleri

isotrexin-jel

Isotrexin jel sivilce tedavisinde kullanıcı yorumlarına göre etkisini kanıtlamış ürünlerden birisidir.

Bu jellerden birbirlerinin muadili birçok ürün bulunduğu için markası ve bilinirliği yüksek olanları tercih etmelisiniz.

Isotrexin jel yüzde ne kadar kalmalı ?

Bu tür sivilce jel ve kremleri tahriş edici olduğu için cildinizin hassasiyetine göre yüzde durma saatini ayarlamalısınız. 1-2 saat veya 3-4 saat durması cildinize yaptığı etkiye göre belli olacaktır.

Başlangıç aşamasında 1-2 saat ile denemek doğru olur. Sivilcelerinize yaptığı etki gözle görülür düzeye geldiyse, bu periyot üzerinden devam edebilirsiniz.

Bello Dora sivilce ve akne sabunu

Bello-Dora-krem
Sivilce sabunları cildin yağ oranını azaltarak, sivilce oluşumunun önüne geçer. Düzenli olarak kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur, yağlı cilt sivilce, siyah nokta ve tahriş gibi olumsuz etkileri zamanla dışa vurur.

Sivilce ve bakım sabunları kullanarak bu durumu yok etmek mümkün. Bello Dora sivilce sabunu, bu konuda oldukça işe yarar bir üründür, kullanıcı yorumları sabunun oldukça etkili olduğu yönündedir.

Cilt temizliği olarak da önemli role sahip olan ürünü, mutlaka günlük bakımınızın içerisine dahil etmeli ve her fırsatta yüzünüzde kullanmalısınız. Bu sabunun yanında diğer sivilce ilaçlarını da ekstra olarak kullanmanızda yarar vardır.

Etkili sivilce ilaçları isimleri nelerdir ?

Sivilce tedavilerinde, krem ve sabunlar genel kullanıma uygundur.

Hap tedavisinde ise işlem biraz daha bünyesel olduğu için doktor onayının olması gerekir, çünkü antibiyotik sivilce ilaçları hastahanede yapılacak olan kan testine göre verilmektedir.

İlacın dozu bu aşamada oldukça önemlidir, zaten bu tür ilaçları rastgele eczaneden satın alamazsınız, almamalısınız da !

Bir başka kişinin iyi geldi diye size verdiği antibiyotik hapları kesin kesin kullanmamalısınız. Bu ilaçlar yerine kremleri tercih edin, yada güzelce muayene olduktan sonra size verilecek olan ilaçları kullanın.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu