Faydalı BilgilerSağlık

Hamilelik Çatlakları ve Lekeleri Ne Yapılabilir?

Hamilelik döneminde birçok anne adaylarının sıkça yaşadığı sorunlardan biri de hamilelik çatlakları ve lekeler sorunudur.
Peki hamilelik döneminde çatlak ve leke sorunlarına maruz kalan anne adayları bu sorundan kurtulabilmek adına neler yapmalıdırlar dilerseniz makalemizde bu sorunun giderilmesi amacıyla yapılması gerekenlerin neler olduğu hakkında sizlere detaylı olarak bilgiler sunalım.İşte Hamilelik Çatlakları Ve Lekelerinin Giderilmesi Hakkında Uzmanlar Tarafından Yapılan Tavsiyeler

Uzmanlar bu sorunun giderilmesi amacıyla şunların yapılması gerektiğinin altını önemle çizmektedir. İşte uzmanlar tarafından bu sorunun giderilmesi için başlıca tavsiyeler şunlardır;

·   Uzmanlar ilk olarak anne adaylarının hamilelik çatlakları ve lekelerinin tedavisinde ilgili doktora başvurması gerektiğini belirtmektediler.

·   Dermotoloji hekiminin tedavisi sonrasında anne adayları hamilelik lekelerinden ve çatlaklarından çok kısa süreler sonrasında kalıcı olarak kurtulabilmektedirler.

Hamilelik Çatlakları nasıl geçer

Doktor başvurusu sonrasında şu gibi uygulamalara da başvurulabilmektedir;

·        Anne adayları hamilelik dönemi boyunca ve sonrasında dengeli olarak beslenmelidirler.

·        Bu dönemlerde bolca su tüketmelidirler.

·        Vücudun yeteri kadar nemlendirilmesi gerekmektedir.

·        Hamilelik döneminde meydana gelen çatlak sorunlarının giderilmesi amacıyla lazer dermaroller uygulamasına başvurulmalıdır.

·        Leke tedavisine ise lohusalık dönemi sonrasında başlanılmalıdır.

·        Leke tedavisinde özellikle de C vitamini fitik asit bakımından zengin olan doğal ürünlerden tüketilmelidir.

·        Leke ve çatlaklarından tedavisinde bitkisel nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Yukarıda da görüldüğü üzere hamilelik çatlaklarının ve lekelerinin giderilmesi konusunda uzmanlar tarafından yapılan birçok tavsiyeler bulunmaktadır. Ancak bu tavsiyeler arasında ilk olarak bir cilt doktoruna başvurulması gerekmektedir. Çünkü hamilelikte oluşan çatlakların ve lekelerin giderilmesi konusunda en belirgin tedaviyi doğal olarak cilt doktoru uygulamaktadır. Diğer uygulamalar ise ancak yardımcı tedavi amaçlı olarak başvurulabilmektedir. Dolaysıyla anne adaylarının bu ayrıntıya da özen göstermeleri gerekmektedir.

Hamilelik Çatlakları Ve Lekeleri Ne Zaman Etkisini Kaybeder?

Hamilelik lekeleri ve çatlakları hakkında merak edilen ayrıntılardan biri de çatlakların ve lekelerin etkisini ne zaman kaybedebildiği ayrıntısıdır. Uzmanlar hamilelikte oluşan çatlak ve lekelerin uzun süreli etkili olmadığını belirterek tedavi olunduktan sonra genellikte etkilerini birkaç hafta içerisinde tamamen kaybedebildiğini belirtmektedirler.

Dolaysıyla hamilelikte oluşan çatlakların ve lekelerin uzun süreli etkili olmayacağını belirten uzmanlar annelerin bu anlamda endişe taşımaması gerektiğinin de altını çizmektedirler. Makalemizde hamilelik çatlakları ve lekeler hakkında uzmanlardan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda sizlere bilgiler sunduk. Hamilelik lekeleri ve çatlakları sorununda başvurmanız gereken ilk yer bir cilt doktorudur. İlgili doktor sizleri bu sorundan en kısa sürede kalıcı olarak kurtaracaktır. Sağlıklı günler dileriz.

Not: Makale bilgilendirme içeriklidir. Reçete değildir. Hamilelik çatlakları ve lekeleri konusunda cilt uzmanına başvurunuz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu