Faydalı BilgilerListeler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Çözüm Yöntemleri

1. Yumurta Akı ile Cildi Yağdan Arındırmak

Yumurta Akı ile Cildi Yağdan Arındırmak

Yumurtalar cilde birçok yararları olan A vitamini içerir. A vitamini ise cildin direncini artırmada yardımcı olur. Cilt yağını azaltmak, 2 yumurta akı ve 1 çorba kaşığı bal, süt ve limon suyu kullanarak hazırlanacak kürle sağlanabilir. Bu malzemeleri homojen olarak karıştırın. Ayrıca, bir kaç damla  nane nişastası ilave edin. Ev yapımı maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 40 dakika cildinizde bekletin.Daha sonra, ılık suyla ellerinizi ve yüzünüzü yıkayın ve yumuşak bir havluyla cildinizi hafifçe  kurutun.

2. E Vitamini İle Cildi Yağlardan Arındırmak

E Vitamini İle Cildi Yağlardan Arındırmak

Güzellik açısından E vitamininin yararlarını inkar edemeyiz.Cildinizin esnekliğini arttırmak için yüzünüze ve boynunuza E vitamini yağını masaj yolu ile uygulayın.  Bu vitamin,stratum corneum’un nemi dengeleme yeteneğini artırır ve cilt yağlarının azaltılmasına yardımcı olur. Tohum ve fındık, yeşil yapraklı sebzeler, fasulye,soya fasulyesi, süt ürünleri, baklagiller, arpa, kahverengi pirinç vs. gibi E Vitaminince zengin gıdaları tüketin.

3. Kakao Yağı

Kakao Yağı

Kakao yağının da cildin doğal neme kavuşması konusunda çok yararı vardır. Kakao yağı cildinizi nemlendirir ve uygun nemle cildin esnekliğini geri kazanmasını sağlar bu kürü uygularken  tek yapmanız gereken, bir kaç çay kaşığı kakao yağı ısıtmak ve yeterince sıcak olduğunda yüzünüze, çeneye ve boynunuza masaj yapmaktır. Bu uygulamayı günde iki kez yapın.

4. Gliserin cilt yağlarını alır

Gliserin cilt yağlarını alır

Cildinizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız  hızlı bir şekilde yağlardan arınmak için gliserini deneyin Gliserin cildinizi nemli tutmak için ve cildi sıkı ve sağlıklı tutmak için en iyi yollardan biridir . Cildin esnekliği arttıkça, istenmeyen yağlar kaybolur. 1 çorba kaşığı gliserinle yarım çorba kaşığı Epsom tuzu karıştırarak yüz maskesi hazırlayın ve mucizeye tanık olun.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu