Yaşam - insanListeler

Apartmanda Kedi Besleyeni Nereye Şikayet Edebilirim

Apartmanda kedi sorunu nasıl çözülür

istanbul temizlik şirketi

Evcil hayvan beslemek güzel ve eğlenceli bir duygu olsa da bunu yaparken kimseyi rahatsız etmeye hakkınız yok, laftan anlamaz komşulardan dolayı apartman bir çiftliğe dönebilir defalarca kavga etseniz de kedi beslemekten vazgeçmeyebilirler onun hakkından siz değil kanunlar gelecek merak etmeyin yapmanız gereken şikayet etmek nasıl şikayet edeceğinizi öğrenmek için konumuzu okumaya devam edin kedi sorunundan kesinlikle kurtulacaksınız.

Hayvan sevmek beslemek güzel bir şey fakat sevmeyen kişileri de rahatsız edemezsiniz hastası olan var olmayan var kedi sesi veya kokusu ile rahatsız etmek kavgaya sebebiyet verecek bir şey olduğu gibi kötü sonuçlarda meydana getirebilecek bir sorundur kedi bakmaya ısrarla devam eden kişiler için yapmanız gerekenler aşağıdaki satırdakilerdir.

Apartmanda Kedi Besleyeni Nereye Şikayet Edebilirim

Apartmanda kedi besleyen kişi için olacak sorunlar

Komşuları ile kavgalı olması kaçınılmazdır, bu kavgalar sonucunda komşunuz kedinize zarar verebilir ve sorun daha da büyüyebilir.

Kediler apartmanı pisleteceği için sürekli temizlemek zorunda kalacaksınız.

Kedilerinize zarar verildiği zaman üzülebilirsiniz kimin yaptığını bilmediğiniz için de şikayet edemezsiniz.

İnsanları rahatsız etmeye hakkınız yok bunu unutmayın ve kedi beslemeyi komşularınızı rahatsız etmeyin bırakın.

Komşunuz tarafından şikayet edildiğiniz zaman para cezası alabilirsiniz.

Apartmanda Kedi Besleyeni Nereye Şikayet Edebilirim

Apartmanda kedi beslemek suç mudur?

Avrupa birliği yasalarına göre 2004 yılında TBMM tarafından onaylanmış Hayvanları Koruma Kanunu ile gelen yasa ile tüm hayvanların korunma hakları vardır, sorumluluk evcil hayvanı bana kişiye aittir ve hayvan beslerken diğer kişileri rahatsız etmemesi gerekir.

Apartmanda kedi beslemek ve sağlık

Apartmanlarda evcil hayvan beslemek yasaktır her apartmanın kendine göre kuralı vardır ve kurallarda yazar evcil hayvan(kedi,köpek) beslemek yasaktır diye çünkü insan sağlığı açısından iyi değildir bunlar tüylü hayvanlar olduğu için sürekli tüy dökmektedirler ve bunun insan tarafından solunması sağlık açısından kötüdür ve hastalığa sebebiyet vermektedir. Buna dikkat edip insanların sağlığını riske atmamanız gerekir düzenli ve tertipli yönetilen bir apartmanda asla kedi beslenemez merdivenlere pisleyeceği için apartman kokacaktır bu koku da insan sağlığı için kötüdür ve hasta edecektir, hasta olan kişiler zaten bunlara tahammül edemez ve sizi şikayet eder onun için hemen kedi beslemekten vazgeçin.

Apartmanda kedi için çözüm

Kendiniziz hazırlayabileceği bazı doğan kedi kovucular mevcut, kediler yüksek kokulara gelmezler ve bulundukları yeri terk ederler. Sirke, sarımsak biber gibi ağır kokular kedilerin düşmanıdır bunların hepsini karıştırın ve kedinin gelmesini istemediğiniz yerlere sürün kedilerin gelmediğini göreceksiniz.

Sirke ile kedi kovucu yapmak

1 litre sirke 1 çay bardağı sıvı sabun ve 2 bardak su, bunların hepsini karıştırın ve biraz dinlenmeye bırakın dinlendirme işlemi bittikten sonra kedileri kovmak istediğiniz yerlere sürün veya cam sil kutusuna doldurun sıkın, kedilerin oradan nasıl uzaklaştığını göreceksiniz.

Apartmanda Kedi Besleyeni Nereye Şikayet Edebilirim

Apartmanda kedi beslemek hakkında kanun

Her apartmanın kendine ait kuralları vardır ve apartman içinde kedi beslemek yasaktır, ama Kat Mülkiyeti Kanununda evcil hayvanların apartmanda bakılıp bakılmaması ile ilgili bir şey bulunmamaktadır.

Apartmanda kedi besleyeni şikayet etmek

Sizin tüm uğraşlarınıza rağmen kedi besleyen komşunuz davranışından vazgeçmiyorsa yapmanız gereken tek şey onu şikayet etmektir rahatsız olduğunuzu ilgili kuruma düzgün bir şekilde bildirmeniz doğrultusunda işlem başlayacak ve siz kedi sorunundan kalıcı olarak kurtulacaksınız.

Yaşadığınız yerdeki Zabıta amirliğine şikayetinizi iletin ve kanıt almayı unutmayın aparmanda kedilerin gezdiğine dair resimler videolar, kedileri bakan kişinin kediyi beslediği sıradaki resimleri bu kanıtları almanız sizin şikayetinizin sonuçlanmasında fayda sağlayacaktır, arkadaşlar konumuzun sonuna geldik sitemizde paylaştığımız tüm evcil hayvan konuları için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginiz Çekebilir

009combatant

Kendi içlerinde hiç düşünmediler mi ki, Allah göklerde, yerde ve bu ikisi arasında bulunan her şeyi ancak hak ile ve belirlenmiş bir süre için yaratmıştır? Doğrusu insanların çoğu, Rablerine kavuşmayı inkâr etmektedirler. 30/8

10 Yorum

  1. Ne kadar kötü bir paylaşım bu üsluba ve nefrete bakar mısınız? Hangi akla yazdınız bu yazıyı? Yazıklar olsun

      1. ‘Komşularınızı rahatsız etmeyi bırakın.’ Cümlesindeki üslubu gayet görebiliyoruz. Ayrıca zehirleyebilirler kim yaptı bilemezsiniz cümlesiyle hayvan sevmeyenlerin aklına soktuğunuz cümleyi de görüyoruz. Sayfanızı severdim fakat şu makaleden sonra asla ziyaret etmeyeceğim site oldunuz. İyi günler

  2. Apartmanda hayvan beslemek yasaktır diye bir şey yok. Baştan sona yanlış ve yönlendirici bir yazı.

  3. Bu boş “yazı”yi ne kadar cahil birinin yazdığı çok net görülüyor..Yasalardan haberi olmayan,suça azmettirici,yönlendirici….bilimsel bilgilerden uzak…Vicdani sorumluluktan uzak bir safsata…Buraya bunu yazarken bir topluluğa hitap ettiğini ve bunun bir bedeli olacağını o bozuk filtresinden geçirmemiş anlaşılan…O kadar zavallı ki kanıt verdiğinin farkında bile değil..Koca dünyaya küçücük masumları sigdiramamis beyinler..Koca koca bireyler savaşa girmiş hayvanlarla..Üstelik yaratıcı aynı….Bu kafalar dilerim ki bir hayvana muhtaç olursunuz…!! Hiç kimse yasattigini yaşamadan ölmesin!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu