Sağlık

Vücudunuzdaki Çatlaklardan Doğal Yollarla Kurtulma Yöntemleri

Vücutta bulunan çatlak ve yırtıklar asla çekici değildir ve kimse onları vücutlarında istemez. Bu, özellikle doğum sonrası çatlaklarla ilgilenmek zorunda olan ve onlardan kurtulmadan umudunu kesen kadınlar için özellikle acı verici bir konudur. Ancak, bu durum sadece bebeği olan kadınlarda görülmez, son zamanlarda çok fazla kilo alan veya kilo veren kişilerde de görülebilir. Bir şey kesindir ki, sebep ne olursa olsun, çatlaklara sahip olmak sinir bozucudur ve ortadan kaldırılması oldukça zordur.

Çatlaklar karın bölgesinde, kollarda, uylukta, kalçada görülebilir ve görünümü oldukça çirkindir. Bu problemle mücadele eden insanlar, çatlaklardan kurtulmanın neredeyse imkânsız olduğuna ya da onların tedavi yöntemlerinin oldukça pahalı olduğuna inanıyorlar. Bu durumda olanların bilmedikleri şey, bu problemin cevabını mutfağımızda bulabilmenizdir. Sadece ne yapacağınızı bilmeniz gerekir. % 100 doğal ve çok ucuz olan çatlakların tedavi edilmesi için birkaç yararlı ilaç vardır. Bu hoş olmayan durumdan muzdaripseniz, bunu nasıl ucuz, doğal ve etkili bir şekilde çözebileceğinizi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Rafine Şeker ( Beyaz Şeker )

Beyaz şekerin cildi pul pul döken özellikleri vardır ve tanecikleri cildin daha düzgünleşmesine ve daha yumuşamasına yardımcı olur. Doğru içeriklerle karıştırırsanız, cildiniz için harikalar yaratabilir ve çatlaklar ve yırtıkları ortadan kaldırabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için, beyaz şekeri, çözülünceye kadar limon suyu ve biraz badem yağıyla karıştırın. Banyodan önce her gün 10 dakika boyunca bu karışımı çatlak ve yırtıklarınıza sürerek masaj yapabilirsiniz. Birkaç hafta içinde cilt renginin bile canlılaştığını, çatlak ve yırtıkların izlerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, A, D ve E vitaminleri, cildinizi besleyen gerekli tüm besin maddeleri ve antioksidanlar bakımından zengindir. Biraz zeytinyağı ısıtın ve cildinizdeki çatlaklara uygulayarak 30 dakika boyunca hafifçe masaj yapın. Bu kan akışınızı iyileştirecek ve çatlakların görünümünü azaltacaktır. Daha hızlı sonuç almak isterseniz, zeytinyağını su ve sirke ile karıştırın ve çatlaklarınız için bir gece kremi olarak kullanın.

Patates Suyu

Patates, cilt hücrelerinin geliştirilmesi ve onarımı için gerekli olan mineraller ve besinler açısından zengindir. Patates kullanmanın en iyi yolu, dilimler halinde kesmek veya patates nişastası almak için kaynatmaktır. Dilimleri kullanmayı tercih ederseniz, yapmanız gereken tek şey, her gün yaklaşık 10 dakika boyunca çatlaklarınızın üzerini patates dilimleri ile ovalamak ve patates diliminden çıkan suyun etkilenen bölgeyi derhal kapattığından emin olmaktır. Yıkamadan önce patates suyunun tamamen cildimizde kuruması önemlidir. Patates nişastası kullanmak isterseniz, patatesleri patates nişastası almak için kaynatın ve çatlaklarınıza bir saat süreyle uygulayın ve ılık su ile yıkayın. Zaman geçtikçe çatlakların daha hafif olduğunu göreceksiniz.

Yukarıda belirtilen ilaçların yanı sıra, çatlakları ortadan kaldırmak ve daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir cilde sahip olmak istiyorsanız, vücudunuzu nemlendirmek için bol su içmeniz gerekir. Daha sağlıklı bir yaşam sürmeye çalışın, hafif egzersizler yapın ve sağlıklı beslenin.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu