EDİTÖR BAŞVURU
SağlıkListeler

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet

Kısa sürede zayıflamak istiyorsanız bu diyet tam size göre. 1 hafta içerisinde tam 5 kilo verebileceğiniz bir diyet.

Diyet; insanın fazla kilolarından kurtulması değil fazla yağlarını eritmesidir. Bu sebeple kilo vermek de ilk adım diyet sonraki adım çok hareket olmalıdır. Kişi çok hareket ederek yağlarını yakar diyet yaparak ise fazla yağların tekrar vücuda girmesini önler.

Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Diyet günlük olmaz zamanla olmalıdır. Bu sebeple insan bir anda kilo vermesi biraz zordur çünkü alınan kilolar bir anda alınmayacağı için bir anda da verilmez. Fakat disiplin ve düzen içinde olan diyet bu süreyi en aza indireceğinden düzün ve disiplin çok önemlidir.

Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir?

Kişi öncelikle karbonhidrattan ve şekerden mümkün olduğu kadar uzak durmalıdır. İlk bir haftalık sürede bu biraz zor olacak ama kilo verdiğinizin anladığınız da bu sizi cesaretlendirecek ver azmini arttıracaktır. Diyette en önemli nokta işte budur. Şeker ve karbon hidrat vücuttan ne kadar uzak olursa o kadar kilo vermek kolay olur. Meyve suyunu bol tüketin ve hazır meyve sularında gliserin olduğundan şeker bunlar da çok bulunur. Bu yüzden kendi meyve suyunuzu kendiniz sıkın ve marketten aldığınız ürünlerin  ‘içindekiler’ bölümünü okumanız tavsiye edilir. Kola da uzak durmanız gereken bir içecektir. Fakat diyet koladan az miktarda içebilirsiniz. Bir hafta boyunca iki öğünle yetinmeyin üç öğün tüketin ancak az olsun. Çünkü şiddetli açlık hissi sizi çok yemeye teşvik edeceğinden çok yiyeceksiniz. Diyette meyve tüketmek ve su içmek sindirim sisteminizi hızlandırır ve fazla kilolarınızın erimesine neden olur.

Fazla Hareket Edilmeli

Diyette olan kişi mümkünse spor yapmalıdır. Eğer mümkün değilse fırsatları değerlendirip işe, okula, vb. yerler yürüyerek gitmeli ve metabolizmayı harekete geçirmelidir. Hareket etmek de diyet gibi düzenli olmalıdır. Diyette önemli olan disiplin ve düzendir.

Originally posted 2021-11-19 09:50:57.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu