Ekonomi ve Finans

SEC Ethereum ETF Başvurularını Onayladı

istanbul temizlik şirketi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), BlackRock, Fidelity, Grayscale, Bitwise, VanEck, Ark, Invesco Galaxy ve Franklin Templeton’ın spot ETH ETF başvurularını onayladı. Bu şirketlerin başvuruları onaylansa da işlemlerin başlaması için gerekli olan S-1 formlarının da onaylanması gerekiyor.

ETF İşlemlerine İlişkin Süreç

ETF İşlemlerine İlişkin Süreç

Düzenleyici kurum, ETF ihraççılarının S-1 formları ile ilgili görüşmelere başlayacak. Bu sürecin ne kadar süreceği henüz belli değil. Bazı yorumcular, SEC’in Ethereum ETF ticaretinin başlamasının haftalar sürebileceğini düşünüyor.

Ethereum ETF’lerinin Beklentileri

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ethereum ETF’lerin Bitcoin ETF’lere benzer bir performans göstereceğini düşünmüyor. Balchunas, bu ETF’lerin Bitcoin muadillerinin ortalama %10’u kadar fon toplayabileceğini tahmin ederken bu rakamın oldukça iyi bir sonuç olacağını belirtiyor.

Ethereum Fiyatındaki Değişimler

Ethereum, SEC’nin ETF onayı sonrası ilk olarak 3.500 dolara kadar geriledikten sonra hızlı şekilde 3.900 dolara doğru hareket etti. Bu volatilitenin ardından 3.800 dolar bandında yatay seyir izleyen ETH, günün ilk saatlerinde 3.600 dolar seviyesine doğru satış baskısına maruz kaldı.

İlginiz Çekebilir

Mesut

Istanbul kazan ben kepçe...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu