Instagram takipçi satın al
HaberlerEkonomi ve Finans

İthal ürünlere ek gümrük vergisinde ürün sayısı arttırıldı

Daha önce bir ithal ürüne getirilen ek vergilere yeni kalemler eklendi. Tarlı cihazları, fırın, davlumbaz, emniyet kemeri ve kıymetli süs eşyaları gibi ithal ürünlere %20 ek vergi getirildi.

istanbul temizlik şirketi

Koronavirüs pandemisi sebebiyle bir süredir sıkıntılı dönemler yaşayan ekonominin birazda olsa düzelmesi ve yıl sonu ekonomik yükseliş hedeflerinin tutturulabilmesi için ve aynı zamanda yerli üreticinin de korunabilmesi için bir süredir ithal ürünlere ek vergiler getiriliyordu. Dün gece yayınlanan kararname ile bu ürünlere yenileri eklendi.

İTHAL ÜRÜN ARTIŞINA YENİ ÜRÜNLER EKLENDİ

İTHAL ÜRÜN ARTIŞINA YENİ ÜRÜNLER EKLENDİ

Daha önce yayınlanan İthalat Rejimi Kararına ek olarak alınan yeni kararla birlikte 30.09.2020 tarihine kadar belirlenen ürün gruplarına %20 oranında ve 01.10.2020 tarihinden itibaren ise yine belirlenen bazı ürün gruplarına %20 oranında ek ithalat vergisi uygulanacağı resmi gazetede yayımlandı.

Ek ithalat vergisi uygulanacak ürünlere fırın, davlumbaz, tartı türleri, emniyet kemeri, plastik kart plakaları vb. ürünler eklendi. Alınan kararlar kararın yayımlandığı bugün itibariyle uygulanmaya başlanmıştır.

Koronavirüs salgını nedeniyle ekonominin darboğaza düşmemesi ve yıl sonu yükseliş hedeflerinin yakalanabilmesi yanında yerli üreticiyi korumak adına da ithal ürünlere son dönemde vergi güncellemeleri geliyor. Dün gece yeni bir karar yayınlandı.

İlginiz Çekebilir
Kaynak
Kaynak

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu