Ekonomi ve FinansFaydalı Bilgiler

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

Kurban Bayramı yaklaşırken en çok sorulan sorulardan birisi ise Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman verilecek? Detaylar yazımızda.

istanbul temizlik şirketi
İlk kez geçen sene ödenen emeklilere bayram ikramiyeleri, emekli vatandaşlara bir nebzede olsa katkı sağlamakta. Bu yıl 20-23 Temmuz tarihlerinde olan Kurban Bayramı içinde emekliler bayram ikramiyesini beklemeye başladılar. En çok sorulan sorulardan birisi ise Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman verilecek?
Bu konuyla ilgili henüz Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bir duyuru yapılmadı fakat önceki uygulamalar göz önüne alındığında ikramiyelerin 5 – 11 Temmuz veya 12 – 18 Temmuz tarihleri arasında dağıtılacağını söyleyebiliriz.  Kesin tarih önümüzdeki haftalarda belli olacak.

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek?

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

Bayram ikramiyesi almaya hak kazanmak için aşağıdaki şartlardan birisine sahip olmak gerekiyor.

SGK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri, şehit yakınları ve gaziler, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri ve terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu