Ekonomi ve Finans

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Kripto paranın hayatımıza girmesi üzerinde birçok farklı kripto para borsası açılmıştır. Coinbase borsası ve burada bitcoin ticareti hakkında bilgiler veriyorum.

istanbul temizlik şirketi

Kripto paranın hayatımıza girmesi üzerinde birçok dalda farklı alternatifler yola çıkmıştır. Coinbase nasıl kullanılır, yazımızda da bunun üzerinden yola çıkacağım. Amerika Birleşik Devletleri alt yapısında kurulan Bitcoin başta olmak üzere diğer alt coinler ile de yapılan alım-satım işletim platformudur. Merkez üstü Amerika olan bu şirket Ülkemiz içerisinde de kullanılmaktadır. Hesap açmak para yüklemek ve para çekmek işlerimde bu platform altında yapılmaktadır.

Piyasaya nam salmış isimlerden birisi olarak Coinbase kripto para borsasında iki tür işlem üzerinden yola çıkabilirsiniz. Bunlardan birisi Bilgisayar programcılığı ile Bitcoin madenciliği yapmak, diğer bir alternatif ile döviz alım satmak gibi Bitcoin ticareti yapmak, şirket her ikisi içinde müşterileri için yardımcı olmaktadır.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase Nasıl Kullanılır?

En geniş işlem hacmine sahip olan Coinbase platformunun kullanımı oldukça basit durumdadır. Hesap açma işlemini tamamladıktan sonra her sitenin sunduğu gibi belirli standartları mevcuttur. O işlemleri tamamladıktan sonra burada farklı olan bir işlem mevcuttur. Kullanımınıza göre ya bir banka hesabı yada bir kredi kartı tanımlayarak doğrulama yapmak zorundasınız. Bunun sebebi ise bir nevi güvenlik hizmetlerini daha üst planda tutmaktadır. Burada tanımla yapar iken banka hesabımı yoksa kredi kartı mı arasında kaldı iseniz, sosyal medya üzerinde ben şahsen okuduğum yorumlarda kredi kartının daha öncelikli avantaj olduğu sağlanıyor. ( Burada hiçbir şekilde yönlendirme yapma hükmüm yoktur, tercih tamamen size aittir.) Banka hesabı ile yapılan işlemlerde yatırma ve çekme konusunda iki ile dört iş günü arasında bir gecikme olduğu söylentisi yazıyor. Ama kredi kartı üzerinden bu işlemi sağlarsanız daha hızlı olacağı da aynı şekilde yazmaktadır.

Maalesef hızlı işlem yapmanın da bir kötü durumu mevcut. Kredi kartı ile yapacağınız işlemler için haftalık 200 dolar limit mevcut. Banka hesabı ile yapılacak olan işlemler içinde ortalama 2500 dolar seviyesinde bir limit mevcut. Bitcoin cüzdanını günlük yaşantınızda kullanıyor iseniz bunu kendi para birime çevirerek günlük hayatta kullanabiliyorsunuz. Paranızın banka hesabına aktarılma süreci bankanın ve şirketin belirleyeceği güne göre değişecek, yukarıda da yazdığım gibi ortalama 2 ile 4 iş günü arasında işlem sağlanacaktır.

Coinbase Güvenli mi ?

Coinbase kripto borsası kullanıcıların sahip oldukları verileri çevrimdışı koruma adına %97 oranında çaba gösterdiği ve muhafaza ettiği söyleniyor. USB bellek tarzında bir sisteme sahip oldukları ve kullanıcıların, verilerin bu şartlar altında korunduğu, böylelikle hiçbir şekilde çevrim içi olarak saldırıya mağruz kalmadıklarını iletiyor. Peki bu %3 lük açıkta kalan kısım neyin sebebidir diye merak ediyor iseniz, onuda müşteri için güvenlik sigortası adı altında barındırıyor. Fonlarda veya aksi bir durum karşısında 250 bin dolara kadar paranızın sigorta güvencesi adı altında olduğu öne sürülüyor.

Coinbase sitesine ulaşmak için https://www.coinbase.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu