EDİTÖR BAŞVURU
Ekonomi ve FinansHaberler

Dolar Haftaya Yükselişle Başladı

Geçtiğimiz haftayı durağan geçiren dolar, yeni haftaya artışla başladı. Dolar güne 5,81 TL seviyesinden başladı.
Geçen hafta Türkiye ve ABD Merkez Bankalarının alacağı faiz kararı sonuçları merakla bekleniyordu. Bu kapsamda TCMB politika faizini 200 baz puan indirirken ABD Merkez Bankası faizde herhangi bir değişiklik yapmadı. Hafta boyunca oldukça durağan olan Dolar/TL cuma günü haftayı 5.80 seviyesinen kapattı.

DOLAR YENİ HAFTAYA YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Sabah piyasaların açılmasıyla birlikte Dolar/TL hareketlilik görülmeye başladı, 5,81 seviyesinden güne başlayan dolar 5.8530 seviyesine kadar yükseldi ve ardından 5,84 seviyesinde işlem görmeye devam ediyor. Bugün açıklanacak olan Türkiye İstatistik Kurumu işsizlik verileri  ve ABD-Çin arasındaki ticaret görüşmelerinin sonuçlarının etkileri ise yatırımcılar tarafından takip edilmeye başlandı. Bunun yanında ABD ile Türkiye arasındaki siyasi ilişkilerinde son durumu piyasaları etkileyecek gibi gözüküyor.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu