Sinema

Paranormal Filmler

Korku ve Gerilim Severler İçin Paranormal Filmler Derlemesi

istanbul temizlik şirketi

Korku ve gerilim sevenler buraya! Paranormal olaylar doğaüstü olan, duyuların dışında gerçekleşen, ölümden sonraki yaşam ve yasalarla açıklanamayan olaylardır. Bu olayları deneylerle araştıran bir alan bile vardır; Parapsikoloji. Avrupa’da da birçok üniversitede faaliyettedir. E hal bu kadar merak uyandırıcı olunca filmlerin yapımları da bir o kadar güzel oluyor.

Sizler için bazılarını seçtik;

Paranormal Filmler

 • ANNABELLE- 2014:

  İlk filmi 2014’te çıkan bu 3 filmlik seriyi izlemelisiniz. Her saniyesinde gerilimi hissedeceksiniz. Jumpscareler sayesinde korkunuzu ikiye katlarken birde işin içine kocaman gözleri ve kanlı kırmızı yanaklarıyla korkunç büyük bir bez bebek giriyor dersem ne dersiniz? Anlayacağınız üzere bu film pedyofobilerin (oyuncak bebek ve kukla fobisi) uzak durması gereken filmlerin başında geliyor diyebiliriz.

Paranormal Filmler

 • KORKU SEANSI – 2013:

  Bu filmimiz de üçleyerek seriyi tamamlıyor. Son filmi yakın bir zamanda 2021’de çıkan filmde karı koca olan dünyaca ünlü iki hayalet avcısını, evlerini paranormal, doğaüstü bir varlığın kuşattığı Perron ailesinin vakasını incelerken izliyoruz. Tabii ki korku filmlerin genel olarak olmazsa olmazlarından jumpscarelerinde hakkını vermek lazım. Tüylerinizin diken diken olmasına hazır olun!

Paranormal Filmler

 • PARANORMAL ACTİVİTY- 2007:

  Paranormal filmlerin babasına ve en meşhur serisine geldik diyebiliriz. 5 filmden oluşan bu seri, yeni evlenmiş çiftimizin mutlulukları evlerinde hissettikleri doğaüstü gücün ne olduğunu anlamak için evin içerisine taktıkları kameralarla son buluyor. Kameralar 7/24 açık ve çiftimiz uyurken bile bize neler olduğunu hızlandırılmış olarak gösteriyorlar. İzledikten sonra geceleri uyumadan önce bir kez daha düşüneceksiniz…

Paranormal Filmler

 • RUHLAR BÖLGESİ- 2010:

  4 filmden oluşan bu seri astral yolculuğu ele alıyor. Paranormal olaylarla da anılan astral yolculukta bilinciniz bedeninizin dışına çıkıyor ve parapsikolojiye göre bu esnada doğaüstü varlıkları görebiliyorsunuz. Filmimizde de evli çiftimizin çocuklarından biri bir gün yok yere komaya girer ve tüm vücut fonksiyonları durur ve o andan itibaren her gün her gece evde eşyalar hareket etmeye ve sesler çıkarmaya başlar. Filmde oyuncularımızın arkalarında beliren varlıklar sizi epey ürkütecek. Kırmızı suratıyla medyumumuzun arkasında beliren şeytandan sonra her an arkanızı kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Paranormal Filmler

 • ÖLÜM SESSİZLİĞİ- 2007:

  Testrere’nin yapımcılarından çıkan film pedyofobikler için nokta atışı bir korku filmi. ‘’ Çığlık atarsan ölürsün’’ diyor sloganımız. İzlerken bile ses çıkarmaya korkacaksınız. Bu bebek ve kukla dolu film gerilimi çok iyi hissettiriyor. Çiftimizin evine hediye bir kukla geliyor ve her şey o an başlıyor. Evin hanımı ertesi gün ölü bulununca tabii ki de kimsenin aklına hediye gelen kukla gelmiyor. Mary Shaw’dan geldiğini öğrenene dek. Mary Shaw isimli hayatını sadece kuklalarla geçirmiş bu efsanevi kadın kuklalarıyla gömülmüş fakat gömüldüğü yerde sadece tek bir kukla eksikmiş. Hangi kukla olduğunu tahmin etmek zor olmamalı.

 

Paranormal Filmler

 • Lanetli Çocuk- 2016:

  Aaah ahh ne çektik şu oyuncak bebeklerden! Bu seferki bebeğimiz pekte bebek boyutlarında değil küçük bir erkek çocuğu boyutunda. Yaşlı çiftimiz 20 sene önce 8 yaşındaki kendi çocuklarını kaybedince bunu atlatamıyorlar sonra da çareyi ona benzeyen büyük bir bebek almakta buluyorlar. Birtanecik çocuklarına güzel bakılması içinde bir dadı tutuyorlar. Tabii dadı gelince şoka uğruyor ama şaşırdığı bir diğer konu, kendisine verilen ve çocuk hakkında uyulması gerek katı kurallar oluyor. Keşke o kurallardan bazılarını çiğnemeseydi diyelim. Tombul yanakları ve taranmış saçlarıyla çocuğa ilk baktığınızda gerçek sanıyorsunuz ama görüntü sizi yanıltmasın ya da yanıltadabilir…J 

Tavsiyelerin devamı için Lafmacun‘u takipte kalın..

            İYİ SEYİRLER….

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu