SağlıkYaşam - insan

Gözenekler Nasıl Sıkılaşır? 3 Adımda Sıkılaştırın!

özeneklerin oluşmasında önleyici, oluşan gözeneklerin sıkılaştırılması adına da yöntemler bulunur. Peki gözenekler nasıl sıkılaşır? Çözümünü yazımızda bulacaksınız.

Kadınların belki de yıllarca çözüm aradığı konu gözenekler nasıl sıkılaşır olmaktadır. Özellikle yağlı cilte sahip kadınlarda gözenek görülür. Genel olarak kadın erkek herkesin problemidir. Gözeneklerin oluşmasında önleyici, oluşan gözeneklerin sıkılaştırılması adına da yöntemler bulunur. Siz de gözeneklerinizden şikayetçiyseniz çözümü yazımızda bulabilirsiniz!

Gözenekler Neden Oluşur?

Gözenekler cilt üzerinde nokta nokta gözükmektedir. Genişlemesi ile birlikte görüntü estetik açıdan hiç hoş durmaz. Oluşum sebepleri arasında genel olarak siyah nokta oluşumu sonrası gözeneklerin dolması ve sonrasında boş kalmasıdır. Bunun yanı sıra cildi sıkılaştıran bazı maddelerin eksikliği de germe özelliğini kaybettiğinden sıklıkla meydana gelir.

Yağlı cilde sahip kişiler özellikle gözenekler nasıl sıkılaşır konusuna dikkat eder. Gözenekler yüz üzerinde temel sorun olduğundan dolayı kesin çözüm yolları aranır. Gözeneklerin sıkılaşması için kesin çözüm Kadınlar Kulübü gibi platformlar üzerinde araştırılır. Geniş gözeneklerden kurtulanlar tarafından verilen öneriler ve maskeler kullanılmaya çalışılır. Gözenekler nasıl kapanır. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen doğal tariflerle de çözülmesi hedeflenir.

Gözenekler Neden Oluşur?

Gözenekler Nasıl Sıkılaşır | Gözenekli Cilt Nasıl Düzelir?

Cilt gözenekleri nasıl sıkılaşır merak ediyorsunuz değil mi? Öncelikle cilt yapısına göre ilerlemek gerekir. Adımlar gözeneklerin oluşumunu engellemek, oluşan gözenekleri azaltmak ve tıkanan gözenekleri açmak üzere adım adım izlenir. Farklı durumlar için değişik yönlere gidilebilir. Her cilt için ortak bir çözüm yolu bulunmaz ancak genel olarak yapılması gerekenler bellidir.

1- Gözenekleri Önlemek için Neler Yapılmalıdır?

Kadın ve erkeklerin gözenekler nasıl sıkılaşır sorusuna geçilmeden önleyici adımlardan bahsetmek gerekir. Gözeneklerin oluşma sebebi temel olarak aşırı yağlanmadan ve kolajen eksikliğinden kaynaklanır. Öncelikli olarak beslenme düzenine dikkat etmek gerekir. Yağlı besinlerini tüketmek ciltte aşırı yağlanmaya buradan da siyah nokta ve sivilceye de sebep olacaktır.

Mevcut beslenmeye dikkat etmek gözeneklerin artışına engel olacaktır. Beslenme sonrası dikkat edilecek diğer unsur ise yüzü sık sık temiz tutmaktır. Temizliği doğal ve güvenilir toniklerle desteklemek gerekir. Tonik kullanımı geniş gözeneklerden kurtulanlar tarafından en çok önerilen durumlar arasında yer alır. Doğal tonik için ise gül suyu birinci sırada yer alır.

Gözenekler Nasıl Sıkılaşır

2- Gözeneklerim Kapandı Ne Yapmalıyım?

Gözeneklerim kapandı diyen bir kişinin gözenekler nasıl sıkılaşır adımına geçmeden temizleme işlemi yapması gerekir. Gözeneklerin içerisine dolan kir ve zararlı maddeler sivilce, siyah noktayı doğrudan oluşturacaktır. Bundan dolayı sıkılaştırma adına ilk olarak temizleme yöntemleri aktif kılınmalıdır.

Gözenek temizliği halk arasında genellikle yağ birikiminin alınması adına farklı ürünlerle sağlanır. Aynı şekilde siyah nokta için de sıkma durumlarına başvurulur. Uzmanlar tarafından siyah nokta ve sivilce sıkılması önerilmez. Bu alanda bilgili olan güzellik uzmanları tarafından temizleme işleminin yapılması önerilir. Aynı zamanda maske, siyah nokta bantları tercih edilir. Yüzdeki gözenekler nasıl kapanır Kadınlar Kulübü sitesinde de sıklıkla konuşulanlar bunlardır.

Gözenek Sıkılaştırıcı

3- Gözenek Sıkılaştırıcı Adımlar | Gözenekler Nasıl Sıkılaşır?

Gözenekler nasıl sıkılaşır sorusu için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Yöntemlerin ilki beslenme ve hijyene sürekli dikkat etmektedir. Çünkü beslenme cilt sağlığı adına doğrudan etkili olmaktadır. Beslenme listelerinin arasında kolajenin doğal olarak tüketilmesini sağlayan ürünlerin eklenmesi cildin sıkılaşmasına ve gözeneklerin sıkılaşmasına sebep olacaktır.

Gözenek sıkılaştırıcı bir diğer adım tonik kullanmaktır. Toniklerin içeriğinin temiz olması doğrultusunda mevcut yapıların sıkılaşmasında etkisi bulunur. Özellikle gül suyu temizleme, maske sonrası her zaman uygulanmalıdır. Kişilerin gözünden kaçan bir diğer nokta ise şudur: Duş sonrası sıcak su ile açılan gözenekler gül suyu uygulanarak direkt olarak müdahale edilmelidir.

Siyah noktalara karşı oluşturulacak çözümler gözenekler nasıl sıkılaşır sorusuna cevap niteliğinde olacaktır. Siyah noktaların kötü görüntüsü kişilerin bir an önce müdahalesini oluşturur. Siyah noktaların ve sivilcelerin sıkılması özellikle bu noktada yanlıştır. Çünkü siyah nokta sonrası ortaya çıkacak olan gözenek doğru şekilde sıkılaştırılmaz ise burada kötü görüntü oluşur.

Aynı zamanda direkt olarak sivilce ve siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarır. Kişiler siyah noktalarını sıkmak yerine maske, uzman gözetiminde temizlik gibi durumların tercih edilmesi önerilir. Belirli bir uzman takip ederek söyledikleri konusunda öneri alınabilir. Ancak kişisel olarak bir adım atmadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekir. Çünkü gözeneklerin sıkışması için bilgi gerekir ve aynı zamanda sabırla hareket edilmesi lazımdır.
Gözenek sıkılaştırıcı doğal maskelere de şans verilebilir.

Cilt üzerinde kimi istenmeyen durumlara uzman müdahalesi direkt gerekir. Bunlardan biriside çizgiler ve kırışıklıklardır. Gülüş çizgisi olarak adlandırılan birleşim alanının derinleşmesi kişinin daha yaşlı görünmesine sebep olacaktır

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu