Faydalı Bilgiler

Kayseri’de Aldığım En İyi Halı Yıkama Hizmeti

Kayseri'de halı yıkama hizmeti almak isteyenler için rehber olabilecek yaşanmış bir hikaye.

istanbul temizlik şirketi

Yahu kardeşim yıl olmuş 2021 buçuk. Az kaldı uçan arabalar çıkacak. Kayseri’deki halı yıkamacıların çoğu halen

  • Halılarınız yarın gelecek
  • Öğleden sonra (detayında ise 21:30 diyorlar) getiriyoruz
  • Yıkadık içimize sinmedi bir daha yıkayacağız bundan dolayı gecikecek
  • Araç bozuldu gecikecek
  • Makinemiz arızalandı gecikecek
  • Sizin o tarafa bugün servis yoktu

Gibi bahaneleri duymaktan sıkıldım ve valla bıktım. Teyze oğlunun nişan resimlerini beğenmek yerine ben halen zamanımı halı yıkamacılarla harcıyorum.

İşte tamda o anda bir markayla tanıştım ve bu hikayemi sizlerle paylaşmak istedim.

Kayseri’deki en iyi halı yıkamacı

Kayseri’deki en iyi halı yıkamacı

Memurum ve vaktim değerli. Akşamları oldukça keyifli bir şekilde evime giriyor ve huzurumu kimsenin bozmasını istemiyorum. Hafta sonları ise çeşitli aktivitelere katılıyorum. Hatta kimi zaman Erciyes dağına dahi çıkıyorum. Bundan mütevellit günlük yaşamda zaten oldukça vaktimiz kısa. Birde üstüne üstlük halı yıkama hizmetiyle vakit kaybetmek istemiyorum. Yani epitopu bildiğin halının yıkanması işlemi.

Google’da Kayseri halı yıkama aramasında onuncu sayfaya kadar bütün firmaları irdelerim ve inceledim. Çünkü öncesinde halı yıkama hizmeti aldığım tüm firmalar, yazının başındaki listelediğim sorunları bana yaşatıyordu. Sonrasında TemizOlsun diye bir firmaya gözüm takıldı. Önce web sitelerine girdim ve hızlıca göz attım. Hareketli hiçbir nesne yoktu ve site oldukça sadeydi. Bu bende bir ışık uyandırdı çünkü= “En güzel görsel sadeliktir.” Bu ise bende ilk artıyı oluşturmuştu.

İletişimleşme İşlemi

Firmayı aradığımda gayet mütevazi konuşan ve sadece sorduklarıma cevap veren birisi çıktı karşıma. Diğer halı yıkamacılar gibi yangın satıcı veya işiyle övünen değildi. Bu ise bende 2. Artıyı oluşturdu. Neyse konum attım halıları aldırmak için. Apartmanın kapısına geldiklerinde zile basmıyorlar ve önce WhatsApp’tan sonra SMS ile ve en sonunda ise çaldırıp kapattılar. Bende o arada kızımı uyutuyordum. Neden zile basmadınız diye attığım zarfa ise o muhteşem cevabı aldım= Çocuklar uyurken rahatsız edilemez. Bu ise bende üçüncü artıyı oluşturdu. Neyse teşekkür ettim halıları verdim.

halı yıkamacı

Halılarım Geldi!

Halılarım geldi açtım lakin nasıl bir açıklama yapsam inanın bilemiyorum. Hani askerlik öncesi köy gezisinde bir peynir yemiş ve tadını unutamamışsınızdır… Hani ilk gönül verdiğinizin yerini hiç kimse dolduramaz ya… Hani yaşlı bir teyze, ilacın tedavi edemediği bir hastalığınıza şifa bulmuştur ya…

İşte tamda bu şekilde bir sonuçla karşılaştım. Nefes alan kumaş yapılı halı poşetinde gelen halılarım. Halının 4 ucundaki eski firmalardan kalmış etiket, zımba ve zımba telinin oluşturduğu pas lekeleri artık yok. Halının arka kısmı tamamdır şimdi ise önüne geçelim. Bizde hani bu işi biliyoruz canım ? Parmaklarımı hafif ıslatıp halıya sürttüm ve parmaklarım halı üzerinde tıpkı dans eder gibi kayıyor. Bunun sebebi şu= Durulanmadan şampuanla birlikte kurumuş bir halı bu kontrol esnasında parmaklarınıza yapışıklık hissi verir. Birde halımın rengi açılmış. Üstelik parıl parıl parlıyor. Haftalarca halım misler gibi koktu. Artık üzerinde leke, kıl, hav, tüy vb. şeylerin olmadığından bahsetmiyorum bile.

Sonuç olarak işte bu yahu diyebileceğiniz bir halı yıkama markasını Kayseri’de arıyorsanız ben TemizOlsun derim.

Servisleri Hızlıydı

Ben Kayseri merkezdeki Talas ilçesinde yaşıyorum ve burası başlı başına tıpkı bir şehir gibi. Bu sebeple çoğu Talas sakinleri Talas halı yıkama araması yapıp yakınındaki firmalardan hizmet almakta. Zaten TemizOlsun Talas’a 2 km uzaklıkta. Buna aldırış etmeden bu firmayı çağırıp halılarımı bu firmaya yıkattım.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu