EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Instagram Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızı kapatmak istiyorsunuz fakat instagram nasıl kapatılır bilmiyorsanız bu içeriğimizde gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Hepimiz popüler olan şeylere ilgi duyar ve bir süre sonra da sıkılabiliriz. Özellikle sürekli gelişen sosyal medya bizi bazen bunaltabilir veya çeşitli sebeplerle sosyal medya hesaplarımızı kapatıp uzaklaşmak isteyebiliriz. Peki instagram nasıl kapatılır ?

instagram kapatmak

Günümüzde oldukça popüler olan fotoğraf düzenleme ve paylaşma sitesi olan Instagram ilk önce bir iphone uygulaması olarak karşımıza çıktı ve daha sonra Android ve IOS cihazlar için de geliştirildi. Bu sebeple de kullanımı oldukça yaygınlaştı. Kullanımının yaygınlaşmasıyla Instagram nasıl kapatılır öğrenmek isteyen kişi sayısı da arttı.

Instagram hesabınızı kapatmak istiyorsanız ve nasıl kapatılacağını merak ediyorsanız size önerimiz öncelikle hesabınızı kapatmayı gerçekten isteyip istemediğinizi belirlemek. Çünkü Instagram uygulaması için hesabınızı dondurabilmeniz mümkün değil. Hesabınızı kapattığınızda ise bütün bilgileriniz; fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz, arkadaşlarınız kalıcı olarak silinecektir. Eğer gerçekten instagram hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz sizin için önemli olan bilgi ve fotoğraflarınızı yedeklemeyi ihmal etmeyin!

Instagram nasıl kapatılır sorusunun cevabı ve adımları oldukça kolay. Hesabınızı kapatmak için öncelikle bir bilgisayardan ya da telefonunuzun internet tarayıcısından hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan kullanıcı isminize tıklayarak; “profili düzenle” bölümüne giriş yapıyorsunuz. Açılan sayfada sağ alt köşede yer alan “hesabımı silmek istiyorum” butonuna basarak instagram’ın hesabını sil bölümüne ulaşıyorsunuz. Buraya kadar olan adımları https://instagram.com/accounts/remove/request/ linkine tıklayarak da tek bir adımda gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabını sil kısmında karşınıza çıkacak olan “gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” kısmından ayrılma nedeninizi belirttikten sonra tekrar şifrenizi girerek “hesabımı kalıcı olarak kapat” butonuna tıkladığınızda hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Burada unutmamanız gereken bir diğer nokta ise tekrar aynı kullanıcı adı ile yeni bir Instagram hesabına sahip olamayacağınız. Eğer tekrar bir Instagram hesabı açmak isterseniz yeni bir kullanıcı adı bulmanız gerekecek ve yeni bir mail adresi girmeniz gerekecek.

Yazımızda merak edenler ve hesabını kapatmak isteyenler için instagram nasıl kapatılır adım adım inceledik. Umarım yazımız sizin için de faydalı olmuştur.

Originally posted 2021-11-19 09:57:51.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu