Faydalı Bilgiler

Gitar Nasıl Çalınır?

Şimdiye kadar gitar çalmayı istediğini bana söyle herkese neden gitar çalmıyorsun dediğim zaman, aldığım tepki şu oldu :, Gitar çalamam çünkü müzik kulağım yok. Eğer siz de bunlardan biri iseniz ve aynı şekilde düşünüyorsanız kesinlikle yanlış düşündüğünüzü size söylemek zorundayım.

istanbul temizlik şirketi

Ben bundan yıllar önce gitar çalmaya başladım ve ilk gitarım klasik gitardı. Basit bir şekilde akorları öğrendikten sonra, internetten kendi imkanlarımla ders videoları izlemeye başladım ve şarkılar çalmaya başladıkça başarılı olabileceğimi fark ettim. Yani kısaca ilk yapmanız gereken şey gitar çalabileceğinize inanmak.

Gitar Nasıl Çalınır?

İşin bir de şu boyutu var, siz çok istiyorsunuz ama yaşınız küçük olabilir. Gitarın perdelerine parmaklarınızın yetişmesi gerekir. Bu yüzden kendi ellerinize göre, yani küçük bir eliniz varsa, minyatür bir gitar alarak bu sorunu çözebilirsiniz. İlk zamanlar daha önce hiç bilmediğiniz bir şeyi öğrenmeye çalıştığınız için zorlanabilirsiniz ama gitar çalmayı istiyorsanız bu size zor gelmeyecektir. Benim tavsiyem şu. Önce basit anlamda gitar dersine gitmelisiniz daha sonrasında ise kendinizi rahatlıkla geliştirebilirsiniz. Dersi internetten de alabilirsiniz ama ilk defa öğreneceğiniz için seslere alışma sürecinizde normal bir ders almanız sizin için daha kolay olacaktır. Ondan sonra dilerseniz akustik veya elektronik gitara geçiş yapabilirsiniz. Zaten temel mantık çok benzediği için daha kolay alışırsınız diğer gitar türlerine.

Klasik gitarın avantajları

Klasik gitarın avantajları

Klasik gitarın avantajları şunlardır: Telleri diğer gitarlardan daha yumuşak olduğu için sizi çok zorlamayacaktır. Ama bu parmaklarınızın acıyıp nasır tutmasını engelleyemez

Gitar Dersi 1 I Gitar Akordu Nasıl Yapılır ?

Gitar Dersi Akdeniz Akşamları Nasıl Çalınır?

Gitar Nasıl Çalınır ? 2. Ders Am(La minör) E ( Mi majör) Akorlar

Gitar Nasıl Çalınır ? 3. Ders Dm ( Re Minör ) Akor ve Geçişler – YouTube

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu