İlginç Bilgiler

Dünyanın En Korkunç ve Tehlikeli 10 Hapishanesi

Hapishaneler her zaman korkutucu olmuştur. Birde dünya üzerinde en tehlikeli hapishaneler var, biz listemizde bunlardan 10 tanesini sıraladık.

Hapishaneler ismi bile akla gelince insanı ürperten yerlerin belki de başında gelir. Dünyada her ülkenin bir çok hapishanesi vardır fakat bunlardan bazıları kötü şartları, suçluların yaşam standartları ve içerisinde yaşanan çeşitli ölümlerle ün yapmıştır.
Hapishanelerin çoğunda kapasitesinin üzerinde suçlu kalırken bunlar çeşitli zorlukları da yanında getirmiştir. Hatta bir çok diziye bile konu olan hapishaneler de mevcuttur. Bazılarında suçluların içeride oluşturdukları örgütlenme yüzünden, bazılarında bir çok salgın hastalık yüzünden, bazılarında ise hapishane şartlarının zorluğu yüzünden yer yıl onlarca insan ölmekte veya intihar etmektedir. Allah kimseyi düşürmesin diyerekten ve içerisini çokta merak etmediğimizden listemizi oluşturan hapishanelerin sadece isimlerini ve oraya ait bir fotoğraflarını yayınlıyoruz.

2. Gidani Hapishanesi, Tiflis, Gürcistan

Gidani Hapishanesi, Tiflis, Gürcistan

3. La Sante, Paris, Fransa

La Sante, Paris, Fransa

4. San Juan de Lurigancho, Lima, Peru

San Juan de Lurigancho, Lima, Peru

5. Black Beach Hapishanesi, Ekvator Ginesi, Afrika

Black Beach Hapishanesi, Ekvator Ginesi, Afrika

6. Butyrka Hapishanesi, Moskova, Rusya

Butyrka Hapishanesi, Moskova, Rusya

7. Kamiti Maximum Security Prison, Nairobi, Kenya

Kamiti Maximum Security Prison, Nairobi, Kenya

8. Gitarama Central Prison, Ruanda, Afrika

Gitarama Central Prison, Ruanda, Afrika

9. Kamp 22, Hoeryong, Kuzey Kore

Kamp 22, Hoeryong, Kuzey Kore

10. Bang Kwank, Bangkok, Tayland

Bang Kwank, Bangkok, Tayland

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu