EDİTÖR BAŞVURU
Gezi RehberiListeler

Bunları Görmeden Bursa’dan Dönmeyin!

Bunları Görmeden Bursa’dan Dönmeyin!Kış aylarında Uludağ, kış turizminin ülkemizde en önemli kaynağı olup; her türlü kış sporuna ev sahipliği yapan her bütçeye uygun yüzlerce otelden oluşan dünya çapında bir kompleks. Yaz aylarında ise binlerce endemik bitkiye ev sahipliği yapan Uludağ doğa ile baş başa huzurlu bir tatil isteyen turistler için harika bir seçenek. Ayrıca oteller bölgesine şehir merkezinden teleferik ile ulaşım mevcut olup günü birlik geziler planlamak mümkün.

Bunları Görmeden Bursa’dan Dönmeyin!Bir diğer yandan, şehir Bizans ve Osmanlı mirasını bugün dahi taşımakta ve kültür turizmi için ülkemizin en zengin hazinelerini saklamakta. İznik, Bursa merkeze bir saatlik mesafede olan göl kıyısında şirin bir kasaba olmasının yanında Anadolu Selçuklu ve Bizans devletlerine başkentlik yapmış, Hristiyanlık tarihini değiştiren İznik Konseyine ev sahipliği yapmış önemli bir konak noktası. İznik Arkeoloji Müzesi ve İznik Ayasofya Camii mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Bunları Görmeden Bursa’dan Dönmeyin!Osmanlı Devletinin ilk başkenti olan Bursa, Orhan Gazi ve Osman Gazi başta olmak üzere bir çok padişah ve şehzadenin türbesini ziyaret edebileceğiniz bir şehir merkezine sahip. Bursa Ulu Camii ülkemizde Osmanlı eseri olarak ilk camilerden olup hala kullanıma açık ve şehrin en büyük dini kompleksi olarak hizmet vermekte.

Originally posted 2021-11-19 09:59:20.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu