İlginç Bilgiler

En Pahalı 10 Şampanya

Şişe fiyatı 2 milyon dolara kadar çıkabilen şampanyaları derledik. Fiyata göre sıralanmış en pahalı 10 şampanyayı görmek için sayfayı aşağıya kaydırın.

istanbul temizlik şirketi
Aslen kaza sonucu keşfedilen aslen şampanya , Fransa’nın Champagne bölgesinden çıkan köpüklü şaraplara verilen ticari markanın adıdır. Lüks, çekicilik ve sihir, bu lezzetli kabarcıklı içeceğin eş anlamlı sözcüklerinden sadece birkaçı.
İster doğum günü partisi, ister düğün töreni, ister mezuniyet kutlaması olsun, ailenizle ve arkadaşlarınızla sevinmek için bir şişe nefis şampanya açmak her zaman eğlencelidir. Şampanya genellikle yüksek sınıf ve zenginlik işaretidir ve bu nedenle akıllıca seçilmelidir. Marka adından şişenin karmaşık tasarımına kadar, şampanyadaki her ayrıntı finansal durumunuzu tanımlar ve refahınızı sergiler. Bu nedenle, piyasadaki diğer içeceklerin aksine, bu lezzetli kabarcıkların fiyatı bir şişe için 2 milyon dolara kadar çıkabiliyor!
Fiyata göre sıralanmış en pahalı 10 şampanyayı görmek için sayfayı aşağıya kaydırın.

10. Dom Perignon Reserve de L’Abbaye

En Pahalı 10 Şampanya
Eğer bir şampanya fanatiğiyseniz, ‘Dom Perignon‘ isminden habersiz olamazsınız. Pinot Noir ve Chardonnay karışımı ile hazırlanan Dom Perignon, Moët & Chandon evi tarafından muhafaza edilen amiral gemisi şarabıdır ve bugün dünyanın en pahalı şampanyaları listemizde yoğun şekilde yer alacak markadır Dom Perignon Reserve de L’Abbaye, çoğunlukla Japon pazarına satılan sınırlı sayıda eski şişe şampanyayı ifade eder. Dom Perignon Gold olarak da bilinen bu nefis şampanya, bugün ortalama 1.159 dolar fiyatla satılmaktadır.

9. DOM PERİGNON P3 ZARİFLİK BRUT ROSE

DOM PERİGNON P3 ZARİFLİK BRUT ROSE

Dom Perignon P3 Plenitude Brut Rose, halen giderek artan bir fiyat etiketi ile dünya genelinde satılan üçüncü en pahalı gül şampanyasıdır. Sadece en iyi üzümlerden yapılan bu şampanya, meyveli ve çiçek tadlarından oluşan mükemmel bir karışım sunar.

Bu pembe şampanyanın bir şişesini bugün ortalama 1.909 $ ‘a alabilirsiniz .

8. DOM PERİGNON BEYAZ ALTIN BRUT

DOM PERİGNON BEYAZ ALTIN BRUT

Dom Perignon etiketi ile oyulmuş bu çarpıcı beyaz altın kaplama şişe , bugün dünya çapındaki koleksiyoncular tarafından aranıyor . Bu şampanya aromasının, sulu mangolar ve beyaz biber gibi baharatlar gibi egzotik meyvelerin kokularını yansıttığı ve lezzetli ve güçlü bir görünüm verdiği açıklanmaktadır.

Dom’un bu enfes baskısını bugün ortalama 2,205 dolara alabilirsiniz .

7. KRUG CLOS D’AMBONNAY

KRUG CLOS D'AMBONNAY

2007’de üretimine başlanan bu olağanüstü şişe şampanya, Champagne bölgesindeki en nadir ve en iyi Pinot Noir bağlarından biri olan Ambonnay bağından elde edilmiştir. % 100 zengin Pinot Noir ile üretilen Krug Clos d’Ambonnay, zenginlik amblemi olarak gösterilir ve bugün dünyanın en rafine şampanyalarından biri olarak kabul edilir.

Şişe, karamel, baharat, tatlı çörekleri, tatlı pasta kreması ve diğer birçok çökmekte olan lezzetin kokularını vermek için tarif edilmiştir. Bu nadir ve zengin şampanyadan bir şişe, bugün ortalama 2,586 dolara satılmaktadır.

6. BOËRL & KROFF BRUT

BOËRL & KROFF BRUT

Her şey 90’lı yıllarda, iki çocukluk arkadaşı Stéphane Sésé ve Patrick Sabaté’nin, onlara Bordo ve Bordo’nun en büyük kırmızıları ile aynı heyecanı sunan bir şampanya yaratma yolculuğuna başladıkları zaman başladı. Mücadelelerini kabul ettikten sonra, 1995 yılında Michael Drappier, dünyaya yalnızca Boërl ve Kroff Brut adındaki magnum şişeleri olarak paketlenip satılabilecek kadar zengin kabul edilen yeni Pinot Noir köpüklü şarap serisini tanıttı.

Bugün bir şişe Boërl & Kroff Brut, sınırlı veya özel bir baskı sunumu olmayan en pahalı şampanya olarak kabul edilir. Bugün şişe başına 2.623 $ ortalama fiyatla satılmaktadır.

5. LOUİS ROEDERER CRİSTAL VİNOTEK BASKISI MİLLESİME ROSE BRUT

LOUİS ROEDERER CRİSTAL VİNOTEK BASKISI MİLLESİME ROSE BRUT

Cristal Vinotheque Rose, mükemmel senkronizasyon, uyum ve lezzetin keşfedilmesi için 20 yıl boyunca Louis Roedered mahzenlerinde depolanan çok küçük bir şişe montajından gelir. % 55 Pinot Noir ve % 45 Chardonnay amalgamı olan Cristal Vinotheque Rose, keskin kırmızı meyveler ve hoş kokulu çiçek notaları sergiler.

Bir şişe Cristal Vinotheque Rose bugün ortalama 2,657 $’a satılmaktadır.

4. BOËRL & KROFF BRUT ROSE

BOËRL & KROFF BRUT ROSE

Boërl & Kroff Brut Rose, lezzetiyle kendini diğer şampayalardan daha ön plana çıkartmaktadır.Bu eşsiz lezzetteki şampanyayı bugün ortalama 2,813 dolara alarak tadını çıkarabilirsiniz .

3. LOUİS ROEDERER CRİSTAL ‘ALTIN MADALYON,’ ORFEVRES LTD BASKISI BRUT MİLLESİME

LOUİS ROEDERER CRİSTAL 'ALTIN MADALYON,' ORFEVRES LTD BASKISI BRUT MİLLESİME

2002 yılında tanıtılan Louis Roederer Cristal, şampanya dünyasında hoşgörü hissinin özüdür. Her bir şişe, 4 günlük bir süre içinde karmaşık tasarımı oluşturmak için 24 ayar altın kullanan 2 usta kuyumcu tarafından üretildi.

Bu şişe şampanya, tatlı çiçeğin, kavrulmuş fındık, kakao ve şekerlenmiş turunçgillerin kendine özgü ve saf bir karışımını sunan ‘güçlü ve rafine’ bir şarap olarak tanımlanır . Şampanya, ipeksi ve zarif bir dokuya sahip kırmızı ve olgun meyvelerin yanı sıra beyaz çikolata ve karamelin tatlı lezzetlerini püskürüyor. Bu kokulu köpüklü şampanyayı, şişe başına ortalama 3,862 dolara tadabilirsiniz.

2. MOET & CHANDON DOM PERIGNON CHARLES & DIANA 1961

MOET & CHANDON DOM PERIGNON CHARLES & DIANA 1961

Bu, kelimenin tam anlamıyla kraliyetçiler tarafından seçildiği için listemizde üst sıralarda yer almaktadır. Dom Perignon, 1981’de Prens Charles ve Leydi Diana Spencer’in düğünleri için tercih edilen Şampanya olarak seçildikten sonra, marka, 1961’li yılların en büyüğü olan Dom Perignon’a, prensesin doğum yılı şerefine hizmet etmeyi seçti. Özel günü belirtmek için ise şişeye özel bir amblemle yazılmıştır.

Kraliyet düğününden sonra, Dom Perignon, halkın alabileceği bu vintage şampanyadan sınırlı sayıda çıktı. Bugün bu kabarcıklı bir şişeyi açmak için yaklaşık 4,795 dolar karşılığında satın alabilirsiniz .

1. GOÛT DE DIAMANTS, ELMAS TADI

GOÛT DE DIAMANTS, ELMAS TADI

Sınırsız lükse hoş geldiniz. Bu şişe şampanya, zenginlerin en zenginleri için tasarlanmıştır ve bunu ispatlamak için bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Etiket, saf beyaz altından üretilirken merkezdeki elmas kalay, lüksün zirvesini tanımlayan bir Swarovski taşı ile kaplanır.

2013 yılında Londra’da Prodiguer’nin kurucusu Shammi Shinh tarafından tanıtılan Goût de Diamants, Oger’deki ailenin Chapuy çiftliğinden gelen Grand Cru üzümleri ile üretilmiştir. Bu elmas tadı, şişe başına 2.07 milyon dolar karşılığında deneyimleyebilirsiniz .

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu