Sağlık

Medikal Estetik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik operasyon yaptıranların sayısı hızla artmaya başladı. Tam da bu noktada medikal estetik uygulamalar, ameliyatsız estetik yöntemler karşımıza çıkıyor. Peki bunlar neler?

istanbul temizlik şirketi

Güzellik trendleri çok hızlı değişiyor. Bu yüzden takip etmek oldukça zor… Üstelik sadece kozmetik alanında ya da kıyafet alanında da değil, estetik alanında da bir moda var. Bir dönem aşırı kalkık burunlar moda olurken artık doğal burunlar moda. Hatta az biraz kusuru olan burunlar daha bir öne çıkıyor. Bu yüzden de kadınların herhangi bir medikal estetik operasyonu için bıçak altına yatmadan önce çok iyi düşünmesi gerekiyor.

Tam da bu noktada medikal estetik uygulamalar, ameliyatsız estetik yöntemler karşımıza çıkıyor. Peki bunlar neler?

medikal estetik uygulamalar

Ameliyatsız Güzellik Uygulamaları

Ameliyatsız güzellik uygulamaları aslında oldukça fazla… Bu yüzden istediklerinizin hemen hepsini ameliyata gerek kalmadan sahip olabiliyorsunuz. Yeter ki doğru seçimi yapın ve uzmanını bulun. Tercih edebileceğiniz bazı güzellik uygulamaları ise şunlar:

 • PDO-Thread Lifting Yöntemi: Ameliyatsız iple yüz germe uygulaması olarak tarif edebileceğimiz bu yöntem sayesinde dudaklarda, kollarda, memede ve diğer sarkan ya da kırışıklık etkisi görülen bölgelerde kullanılabiliyor. İple germe sayesinde kırışıklıklar giderilerek daha genç, daha canlı ve sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarılıyor.
 • Hollywood yanağı: Tıpta bichectomy olarak geçen bu uygulama sayesinde yanaklara estetik dokunuşlar gerçekleştiriliyor.
 • PRP: Bu uygulama sayesinde ciltte oluşan yaşlılık izleri ve kırışıklıklar giderilebiliyor. Bu sayede daha genç görünmek isteyenler hayallerine kavuşuyor.
 • Dolgu uygulamaları: Burun ucu düşüklüğüne karşı yapılan dolgu uygulamaları ile daha toplu, daha şık bir buruna sahip olabiliyorsunuz. Yine dolgu uygulamaları sayesinde meme büyütme işlemi de yaptırabilirsiniz. Daha dolgun memelere sahip olmak, sarkmaların önüne geçmek isteyenler için fazlaca tercih edilen bir seçenektir.
 • Lipofilling işlemleri: El yüzeyinde yaşlılığa bağlı olarak doku kaybı olabiliyor. Bu durumda hazır dolgu maddesi uygulamasıyla sorunun üstesinden gelinebiliyor.
 • Botoks işlemleri: Dudak kenarlarını yukarı doğru kaldırmak için botoks işlemleri fazlaca tercih edilmekte ve etkili sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri ameliyatsız güzellik uygulamaları arasında en fazla rağbet görenlerden oluyor. Bu yöntemlerde hyalüronik asit dolguları, botoks gibi birçok tanıdık estetik yöntemi bir arada kullanılabiliyor. Tabi ki bütün bu yöntemler, burun estetiği konusunda deneyimli olan, pek çok vaka görmüş uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi taktirde başarılı bir operasyondan ziyade kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Estetik uygulamalar doğrudan dışa dönük alanlarda olacağından da hem güzelliğinize hem sağlığınıza zarar verebilir.

Medikal Estetik Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatsız Estetik Uygulamalar Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzün her bölümü, burun da buna dahil olmak üzere, kişiye özeldir. Bu yüzden ameliyatsız estetik yöntemleri uygulatırken bazı hususlara maksimum düzeyde dikkat edilmelidir. Bunları da şöyle sıralayabiliriz:

 • Her bireyin estetik kodları farklıdır. Bu yüzden tedavi detayları kişiye özel belirlenmelidir.
 • Odaklanılması gereken kırışıklıklar değil, düzeltilmek istenen duygu durumudur. Dokunuşlar buna göre yapılmalıdır.
 • İlk olarak temel bölgeleri iyileştirmek, daha sonra kalan bölgelere tedaviyi belirlemek gerekmektedir.
 • Ekseriyetle yukardan aşağıya ve dıştan içe yapılan uygulamalar daha doğal sonuçlar doğurmaktadır.
 • Yüzde yapılacak medikal estetik uygulamaları başlangıç noktası yüzün ortasından değil, diğer bölgelerden başlanırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.
 • Yüz bir bütündür. Bu yüzden lokal bir işlem yapılacaksa dahi bütünü görmek önemli bir püf noktasıdır.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu