ListelerSağlıkYaşam - insan

Yüz Gerdirme Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme işlemi ile ilgili olarak merak edilen bütün sorulara detaylarıyla cevap veriyoruz. Yüz gerdirme operasyonu hakkında her şey.

Yüz Gerdirme Nedir?

Yüz gerdirme işlemi, yüz kısmı, çene altları ve boyun derisinde oluşan sarkma sorunları, aşırı derecede belirgin bir görünüme neden olan cilt kırışıklıklarının yok edilip ortadan kaldırılması amacı ile deri ve yağ fazlalıklarının çıkarılma işlemi ile cilt altındaki kas dokusunun gerilmesi işlemidir.

Belirli bir yaştan sonra veya bazı insanlarda genetiksel olarak var olan ve ortaya çıkan yüz kırışıklığı, dış görünüm olarak kişiyi psikolojikmen olumsuz derecede etkiler. Tabi bu dertten de günümüz tedavi yöntemleri ile kurtulmak ve genç görünümlü bir yüze kavuşmak mümkün.

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Yüz gerdirme operasyonu, genel olarak saçın deri sınırı kısmından itibaren yapılır ve gerektiği zamanlarda kulak kısmının önüne kadar uzatılmak maksadı ile arkasına doğru ilerletilir. Boyun bölgesinde çalışmak için ise çene kısmının alt tarafından küçük bir kesim yapıldıktan sonra çalışma başlanır. Deri, altında yer alan yağ ve kas tabakaları dokularından ayrılır.

Bu işlemlerden sonra alt tarafta biriken fazla yağ dokusu çıkartılır. Ardından kas kısmının dokusu çekilerek düzgün bir şekilde gerginleştirilir. Son olarak ise, arta kalan fazla deri dokusu da dikkatlice kesilerek gergin olacak bir şekilde dikilmeye başlanır. Kulağın ön kısmı, yara bere izlerini iyice saklayabilen bir bölge olup eğer operasyondan sonra çok az bir iz kalsa bile makyaj yardımı ile örtülebilmektedir.

Yüz Gerdirme Operasyonu Nasıl Yapılır?

Genel Olarak Yüz Gerdirme Yaşı Kaçtır?

Genel bir şekilde yüz gerdirme operasyonu en çok 40 yaş ve üzeri bay bayanlara uygulanmaktadır. Bu operasyon, deri kısmı henüz elastikiyetini kaybetmemiş fakat sarkmaları olan insanlarda en iyi derecede sonuçlar elde edilmektedir. Operasyon uygulandıktan sonra kişiyi yüz görünümü olarak farkedilir derecede ve etkili bir şekilde gençleştirir.

Yüz Gerdirme Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Gerdirme operasyonu tedavi süresi ortalama olarak 3-4 saat’i bulur. Anestezi olarak sedasyon eşliğinde lokal anestezi veya genel anestezi uygulanabilen ön hazırlık aşamalarıdır. Tedavi edilen kişi genel olarak aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Hastanın durum ve iyileşme vaziyetine bağlı olarak 1-2 gün gibi bir süre boyunca hastanede yatıp dinlenmesi gerekebilir.

Ameliyatın gerçekleştirildiği ertesi gününden itibaren bir boyunluk desteği takılması gerekmektedir. Deri içerisinde oluşan geçici morarma, şişlik, uyuşukluk ve hissizlik operasyon yapılan yerde iyileşene kadar gerçekleşecek etkenler olabilir. Erkeklerde, kıl yoğunluğu olan yüz derisinin yer değiştirmesine bağlı olan bir durum olarak kulağın arka kısımlarını da traş etme ihtiyacı doğabilir.

Yüz Gerdirme Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Yüz Gerdirme Ameliyatının Riskleri Var Mıdır?

Yapılacak olan yüz gerdirme ameliyatının risklerinin var olduğu önceden bilinmesi gereken bir konudur. Ameliyat esnasında karşılaşılabilecek olumsuz durumlar, yüz kaslarına giden sinir türlerinin bir anlık hasara uğraması (bu geçicidir), yaranın kötü bir şekilde iyileşme göstermesi ve yüzde belirgin iz kalması, saç çizgisinin yer değiştirebilme ihtimali veya asimetrik bir şekil alması, deri altında kan birikmeye başlaması, enfeksiyon ve anestezi komplikasyonları normalde beklenmeyen fakat ihtimal dahilinde bulunan risk çeşitleri, karşılaşılabilecek durumlardır.

Ameliyattan Sonra Neler Yapılmalıdır?

Hasta ameliyattan hemen 10-14 gün geçtikten sonra normal yaşam tarzına dönebilir. Ağır efor sarfedilmesi gerektiren aktiviteler için 2 haftadan fazla bir süre geçmesi gereken bir durumdur. Ameliyattan sonraki aylar içerisinde mutlaka güneş ışınlarına karşı maruz kalma, sınırlandırılmaya çalışılmalıdır. Hasta kullanıyor ise alkol, sigara ve sauna, gibi etkenler 1-2 ay boyunca yasaklanacaktır.

Yüz gerdirme ameliyat işleminin 2 hafta sonrasında ortaya çıkan morluklar büyük oranda geçmiş olacaktır. Mimik hareketleri sırasında çok fazla hissedilen gerginlik etkeni, 1-2 ay içerisinde ve meydana çıkan şişlikler indikçe kendiliğinden iyileşebilir. Elde edilen sonuç genel olarak 5 veya 10 yıl kadar sürebilir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu