Ekonomi ve FinansTeknoloji

MARKA 2022′ nin Giriş Bileti Dağıtılacak NFT’ler Olacak!

MARKA 2022’nin katılımcılarına, önümüzdeki yıllarda günümüzün popüler teknolojik gelişmelerinden biri olan sanal evrende düzenlenmesi planlanan organizasyona giriş bileti olarak NFT’ler hediye edileceği duyuruldu.

istanbul temizlik şirketi

Marka Konferansı Sanal Evrende ‘MARKALand’ Yarattı!

2000 yılından bu yana Yürekli Konferansları tarafından düzenlenen Marka Konferansı, 9-30 Eylül’de Tersane İstanbul’da yapılacak. 19 yıldır Yapı Kredi World ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Marka Konferansı, değişen dünyaya etkili bir şekilde uyum sağlamak için ‘remastered’ temasıyla baştan tasarlandı. Bu nedenle yapılan açıklamaya göre konferansta; MARKA 2022’nin katılımcılarına, önümüzdeki yıllarda günümüzün popüler teknolojik gelişmelerinden biri olan sanal evrende düzenlenmesi planlanan organizasyona giriş bileti olarak NFT’ler hediye edileceği duyuruldu. NFT’ler sanatçı Hamza Kırbaş’ın imzasını taşıyacak. Bu sayede katılımcılarına günümüz teknolojileriyle birlikte dijital bir deneyimi sanatla birleştirerek sunacaklar. MARKA Platformu, metaverse evreninde yarattıkları sanal evrene ‘MARKALand’ adını verdi buraya giriş içinse katılımcılarına verilen ve kendileri için özel olarak tasarlanmış olan NFT’ler (non-fungible token) gerekecek. Marka Konferansı’nın bu yıl 21’incisi düzenlenecek ve iki gün boyunca sürecek olan konferansta iki bini aşkın iş insanının buluşması bekleniyor. Yürekli Konferans Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör, katılımcılara iki yıl aradan sonra gerçekleştirecekleri ilk Marka Konferansı’nda seslendi. Pandemi döneminde başlayan ve her geçen gün hız kazanan teknolojik gelişmeleri yakından takip edip günlük hayatlarında etkin bir şekilde kullanmalarının önünü açacak bir deneyimle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

 

MARKALand’in Anahtarı Hamza Kırbaş İmzalı NFT’ler

Yürekli Konferans Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Yürekli Şengör konferans hakkında, “MARKA 2022’de bu yıl katılımcılarımız, sanat, teknoloji, sürdürülebilirlik temalarını yaratıcılıkla kesiştiren bu projeleri deneyimleme imkânı bulacak. Önümüzdeki yıllarda etkinliklerimizi Metaverse üzerinden de yapmaya hazırlanıyoruz. Geliştirdiğimiz projelerimiz doğrultusunda bu yılki etkinliğimizde katılımcılarımızı, bu yeni dünyanın bir parçası olmaya davet edeceğiz. Bunu yaparken her zaman önceliklendirdiğimiz gibi duygu ve düşünce bütünlüğüne katkı sağlayan bir anlayışla hazırlanıyoruz. Son teknolojinin bize sağladığı alanlarda duyguları, değerleri açığa çıkaran anlam yüklü deneyimler katılımcılarımızı bekliyor. MARKALand’in kapılarının anahtarı olacak NFT’ler de bu projelerimizden biri” diye konuştu. Sanal evrende yaratılan MARKALand için domain adresleri de alındı. Marka platformu NFT teknolojisinin gelecekte komünitelere ait üyelik ve ödül sistemleri için kullanımının artacağını düşünüyor. Bu nedenledir ki bu anlayışla birlikte Metaverse’de planladığı dünyası MARKALand’e giriş anahtarları olan NFT’leri bu yılın yani 2022’nin tüm MARKA katılımcılarına “geleceğin anahtarı” olarak hediye edecekler.

MARKA 2022' nin Giriş Bileti Dağıtılacak NFT'ler Olacak!
MARKA 2022 Ayşegül Yürekli Şengör

 

Üyelikler Bir İnteraktif Seansla Başlatılacak

Tersane İstanbul’da 29-30 Eylül tarihlerinde düzenlenmesi planlanan MARKA 2022’nin ilk gününde katılımcıların MARKALand üyelikleri, bir interaktif seansla başlatılacak. Yapılacak bu seansta her bir katılımcı için MetaMask uygulamasıyla bir kripto cüzdan oluşturulacak. Daha sonra katılımcılara, uluslararası sanatçı Hamza Kırbaş’ın MARKA 2022’den ilham alarak ürettiği NFT eser hediye edilecek. Verilecek NFT’ler, blok zincir teknolojisi kullanılarak tüm katılımcıların kripto cüzdanlarına yüklenecek. Konferansa giriş bileti olacak ve tüm katılımcılara hediye edilerek kripto cüzdanlara yüklenecek NFT’ler uzun ömürlü olacak. Ve önümüzdeki yıllarda MARKAVerse’de düzenlenmesi planlanan farklı etkinliklere girişte de anahtar olarak kullanılacak. Ayrıca dağıtılacak bu NFT’lerin, ‘Türkiye’nin Web3 Merkezi’ olarak anılan Layka DAO’nun destekleriyle hazırlanacağını da söyleyelim. Layka DAO, Türkiye’deki blok zincir ekosisteminde yer alan bireyleri ve projeleri bir araya getirebilen ve gelişimlerini teşvik eden merkeziyetsiz bir otonom çatı yapı olarak karşımıza çıkıyor. Layka DAO, bu NFT iş birliğiyle MARKA 2022 katılımcılarının geleceğin yeni teknolojilerine erkenden adapte olmalarını sağlayacak.

 

‘Türkiye’nin En Güçlü Fikir Platformu’ Olarak Anılıyor

Bu yıl 21’incisi düzenlenecek olan MARKA Konferansı’nda Dünyadan ve Türkiye’den 70’i aşkın sanatçı ve konuşmacının sahne alacağı biliniyor. Remastered temalı bu konferans, özellikle pandemi sonrasındaki durumlar göz önüne alındığında, tüm iş yapma şekillerimizin en baştan sorgulanmasının ve yeniden tasarlanmasının ihtiyacından yola çıkarak hazırlandı. MARKA Platformu’nun Türkiye’nin en güçlü fikir platformu olarak anılmasına şaşmamalı…  Çünkü kendisini güncel değerlerle ve günümüzün teknolojisiyle yeniden yaratıyor. Böylelikle katılımcılarına yepyeni bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Böyle anılmasının çok daha başka nedenleri de var tabii: 2018 yılında ‘Sıfır Atık Konferans Salonu’ uygulamasını başlatarak iş dünyasına bu alanda öncü olan platform MARKA Platformu idi. Bu yılda kullanıcılarını şaşırtmadı ve sürdürülebilirlik konusunda kendisini çok daha fazla geliştirerek çıtayı ulaşması güç bir noktaya çıkarttı. Ayrıca platform, MARKA 2022’nin bu yıl ‘karbon ayak izi en düşük iş etkinliği’ olması hedefini de gerçekleştirmek istiyor.

 

Daha fazlası için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu