HaberlerListelerTeknoloji

Xiaomi’de telefonlarının fiyatlarını artıracak

Piyasaya sürdüğü fiyat / performas akıllı telefonlarla kısa sürede akıllı telefon pazarında payını hızla büyüten Xiaomi, geçtiğimiz yıl yaptığı bir etkinlikte sattığı bütün ürünlerde kar marjının sadece %5 olacağını ve bunu geçmeyeceklerinin taahütünü vermişti. Büyük takdir toplayan bu davranışın ardından, bu yıl yaşanan gelişmeler bu vaadin kısa süreceği yönünde işaret ediyor.

Xiaomi artık imajını değiştiriyor

Geçtiğmiz yıl borsaya açıldığında bir çok rekoru egale eden Xiaomi bir yıl boyunca satış stratejisini başarıyla devam ettiriyordu. Fakat borsaya açılmasının ardından artık yatırımcıları olduğu için kar marjını ve pazar payını artırmak ve hisse senedi sahiplerine de temettü dağıtma yükümlülüğü yüzünden %5 kar marjı Xiaomi’yi kurtaracak gibi gözükmüyor.

Xiaomi CEO’su Lei Jun tarafından yapılan açıklamada Xiaomi marka akıllı telefonların bir süre sonra fiyatlarının artacağına değindi. Bu sürenin çok uzak olmadığını söylememiz gerek. Zira artık ucuz telfeon üreten bir marka olmak istemediklerini belirtti ve daha fazla yatırım yaparak, çok daha yenilikçi bir firma konseptinde olacaklarını söyledi. 

Bir süre önce Redmi markasını Xiaomi’den ayırmalarının altında da bu sebep yatıyor olabilir. Fiyatların nasıl değişeceğini ise bekleyip göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu