Faydalı BilgilerTeknoloji

En İyi 5 Android Temizleme Programı

Mobil cihazlar için en iyi Android temizleme programı listesi ne işinize yarayacak diye merak edebilirsiniz. İzninizle birkaç cümleyle açıklayayım.

Mobil cihazlar için en iyi Android temizleme programı listesi ne işinize yarayacak diye merak edebilirsiniz. İzninizle birkaç cümleyle açıklayayım.

Android telefonlara rutin bakım yapmak gerekmiyor. Fakat zaman zaman cihazı temizlemek kesin olarak performansı artırır, batarya ömrünü uzatır ve gereksiz (çöp) dosyaları siler. Peki gerçekten bu temizleme uygulamaları işe yarıyor mu?

Önbellek dosyaları zamanla biriktiği için temizlemek gerekir. Ayrıca fotoğrafların ufak ön izleme resimleri ve reklamların geride bıraktığı çöp dosyalar Android telefonda boş yere bir sürü yer işgal eder.

Bu noktada Android temizleyiciler devreye girerek gereksiz dosyaları bulma ve silme konusunda yardımcı olur. Fakat bunlarla RAM temizlemek gereksiz ve modası geçmiş. Çünkü yeni çıkan Android sürümleri zaten RAM temizleme işini gayet iyi yapıyor.

Dolayısıyla eğer telefonunuzun bellek alanı çok fazla değilse yani yani 128 GB falan değilse, cihazın performansı düşebilir yani daha yavaş çalışabilir.

Performansı Yükseltmek İçin En İyi Android Temizleme Programı Listesi

1- Süper Clean Master (Türkçe)

Clean Master (Türkçe)
Clean Master çok sayıda özelliği bulunan ve tüm dünyada 500 milyondan fazla kişinin yüklediği en iyi Android temizleme programıdır.

Gereksiz dosyaları silmenin yanı sıra, performansı artırma, pil ömrünü uzatma ve içerdiği antivirüs aracıyla tarama gibi eşsiz özellikler sunar.

Gereksiz dosyaları temizleme aracı sayesinde sistem önbelleği, gereksiz uygulama verileri ve reklamların gereksiz artıklarını temizler. Fakat uygulamaların gereksiz verilerini silerken asla fotoğraflar yada videolar gibi kişisel dosyalarınızı silmez.

Uygulamanın durum çubuğunda ne kadar şarj süresinin kaldığını görebilirsiniz. Bu mükemmel uygulama sayesinde birkaç farklı uygulamanın yaptığı tüm işlemleri sadece tek bir uygulamayla yapabilirsiniz.

Phone Clean - Antivirus
Phone Clean - Antivirus

2- DU Speed Booster (Türkçe)

DU Speed Booster (Türkçe)

DU Speed Booster (Cleaner) programı sayesinde yalnızca ekrana bir kere dokunarak arka planda çalışan uygulamaları optimize edebilir, bellek alanını boşaltabilir ve gereksiz çöp dosyaları silebilirsiniz. Tüm dünyadan 230 milyon kişi bu uygulamayı tercih ediyor.

DU Speed Booster (Cleaner) programı size pek fazla kullanmadığınız uygulamaları kaldırma (silme) seçeneği sunuyor.

Ayrıca CPU cooler (işlemci soğutucu) bölümüne girerek işlemciyi en çok kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Böylece telefon yavaşladığında neyi kapatacağınızı çok iyi bilebilirsiniz.

Bu programın varsayılan olarak bir bildirim çubuğu bulunuyor. Ayarlara girerek bu çubuğu iptal edebilirsiniz.

DU Speed Booster- Battery save
DU Speed Booster- Battery save

3- Cleaner – Temizleyici ve RAM Booster (Türkçe)

Cleaner – Temizleyici ve RAM Booster

2.3 milyon indirme sayısı ile android market içerisinde en çok indirilen temizleme uygulamalarının başında gelmektedir.

Uygulamayı kullanarak telefonunuzda yer alan gereksiz dosyaları kaldırabilir, depolama alanında kendinize yer açabilirsiniz. Ayrıca internet gezintinizi daha güvenli hale getirmektedir. Android cihazlar içerisindeki en iyi temizlik uygulaması hangisi derseniz bir çok kişi bu uygulamayı önerecektir.

CCleaner-Telefon Temizleyici
CCleaner-Telefon Temizleyici
Developer: Piriform
Price: Free

4- Power Clean (Türkçe)

Power Clean (Türkçe)

Google Play Android mağazasında 2 milyon kişinin yüklediği Power Clean programı oldukça hafif, hızlı ve akıllı bir Android temizleme uygulamasıdır.

Aslında bu program hızlı bir temizlik mekanizmasıyla dizayn edildi. Dolayısıyla gereksiz çöp dosyaları hızlıb ir şekilde siler, telefonun depolama alanını derinlemesine optimize eder.

Dilediğiniz zaman sadece tek bir dokunuşla telefonun performansını yükseltebilirsiniz. Programın sahip olduğu bildirim temizleyicisi sayesinde gereksiz bildirimlerin sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, Power Clean programının uygulama yöneticisinden faydalanarak dilediğiniz uygulamayı kaldırabilir, yedeğini alabilir veya paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Power Clean programının AppLock aracını kullanarak uygulamaları kilitleyebilir (şifre koyma) ve böylece istenmeyen kişilerin bu uygulamaları açmasını önleyebilirsiniz.

5- Telefon Cleaner (Booster & App Locker) (Türkçe)

Telefon Cleaner (Booster & App Locker)

Telefon Cleaner (Booster & App Locker) küçük, hızlı ve akıllı bir Android cihazı Speed ​​Booster, Önemsiz Temizleyici, Pil Tasarrufu ve performans artırıcıdır. Bu temiz ana uygulama, Android cihazınızı Hızlandırma ve Temizleme için en iyi Yardımcıdır.

Telefon Cleaner’ın Neden Bir Uygulamaya Sahip Olması Gerekir:
* Cihazınızı hızlandırın – Uygulama önbelleklerini ve gereksiz dosyaları temizleyin, tek bir tıklamayla telefonunuzu artırabilirsiniz.
* Daha fazla yer kazanın – Anında hız artışı için kullanışsız Android sistem dosyalarını, büyük dosyaları ve uygulama önbelleklerini silin.
* Güç tasarrufu – Boşaltma ayarlarınızı yapın ve pilinizi boşa harcayan gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın.
* Telefonunuzu güvende tutun – Tek bir tıklama ile Facebook, SMS, Rehber, Galeri veya diğer uygulamaları kilitleyin.

Temel Özellikler:
Pil Tasarrufu ve Doktoru:
Bu temiz ana uygulama, pil ömrünü artırmak için güç tüketimli arka plan uygulamalarını bir dokunuşla anında bulabilir ve düzeltebilir.

Önemsiz Dosya Temizleme
Depolama alanını geri kazanmak için önbellek, artık dosyalar ve geçici dosyaları silin. Temizleyici, cihazınızdaki değerli depolama alanını kolayca boşaltabilir.

Bellek Yükseltme
Arka plan görevlerini temizleyin, telefon belleğini (RAM) boşaltın, cihazınızı hızlandırın ve daha fazla pil tasarrufu yapın.

Uygulama Yöneticisi
İstenmeyen uygulamaları kaldırın, apk dosyalarını yönetin ve uygulamaları SD Karta taşıyın.

AppLock
AppLock, Facebook, SMS, Kişiler, Galeri’yi veya seçtiğiniz diğer uygulamaları kilitleyebilir. Gizliliğinizi korumak her zamankinden daha kolay!

Kullanımı kolay
● Android cihazınızı optimize etmek için bir kez hafifçe vurun.
● Basit, sezgisel kullanıcı arabirimi.
● Düşük bellek ve CPU kullanımı ile hızlı, kompakt ve verimli.
Bu, en iyi Süper temizleyici.

Telefon temizleyici
Telefon temizleyici
Developer: iJoysoft
Price: Free

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

3 Yorum

  1. Go Speed uygulamasını ben şahsen kendim kullanıyorum, makaleyi okuyup düşünen arkadaşlar var ise ilk sırada o uygulamayı tavsiye edebilirim. İçerikler güzel ve detaylıca anlatılmış teşekkürler.

  2. İlk akıllı telefonum da bu da android işletim sistemine sahip ve gayet memnunum su an için değiştirmeyi de düşünmüyorum ancak bu güne kadar telefon için bu tarz temizleme programları filan kullanmadım yine de bilgiler için teşekkür ederim güzel bir yazı ve umarım bilgi arayan insanlara faydası olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu