Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

En İyi 5 Android Temizleme Programı

Mobil cihazlar için en iyi Android temizleme programı listesi ne işinize yarayacak diye merak edebilirsiniz. İzninizle birkaç cümleyle açıklayayım.

Mobil cihazlar için en iyi Android temizleme programı listesi ne işinize yarayacak diye merak edebilirsiniz. İzninizle birkaç cümleyle açıklayayım.

Android telefonlara rutin bakım yapmak gerekmiyor. Fakat zaman zaman cihazı temizlemek kesin olarak performansı artırır, batarya ömrünü uzatır ve gereksiz (çöp) dosyaları siler. Peki gerçekten bu temizleme uygulamaları işe yarıyor mu?

Önbellek dosyaları zamanla biriktiği için temizlemek gerekir. Ayrıca fotoğrafların ufak ön izleme resimleri ve reklamların geride bıraktığı çöp dosyalar Android telefonda boş yere bir sürü yer işgal eder.

Bu noktada Android temizleyiciler devreye girerek gereksiz dosyaları bulma ve silme konusunda yardımcı olur. Fakat bunlarla RAM temizlemek gereksiz ve modası geçmiş. Çünkü yeni çıkan Android sürümleri zaten RAM temizleme işini gayet iyi yapıyor.

Dolayısıyla eğer telefonunuzun bellek alanı çok fazla değilse yani yani 128 GB falan değilse, cihazın performansı düşebilir yani daha yavaş çalışabilir.

Performansı Yükseltmek İçin En İyi Android Temizleme Programı Listesi

1- Süper Clean Master (Türkçe)

Clean Master (Türkçe)
Clean Master çok sayıda özelliği bulunan ve tüm dünyada 500 milyondan fazla kişinin yüklediği en iyi Android temizleme programıdır.

Gereksiz dosyaları silmenin yanı sıra, performansı artırma, pil ömrünü uzatma ve içerdiği antivirüs aracıyla tarama gibi eşsiz özellikler sunar.

Gereksiz dosyaları temizleme aracı sayesinde sistem önbelleği, gereksiz uygulama verileri ve reklamların gereksiz artıklarını temizler. Fakat uygulamaların gereksiz verilerini silerken asla fotoğraflar yada videolar gibi kişisel dosyalarınızı silmez.

Uygulamanın durum çubuğunda ne kadar şarj süresinin kaldığını görebilirsiniz. Bu mükemmel uygulama sayesinde birkaç farklı uygulamanın yaptığı tüm işlemleri sadece tek bir uygulamayla yapabilirsiniz.

2- DU Speed Booster (Türkçe)

DU Speed Booster (Türkçe)

DU Speed Booster (Cleaner) programı sayesinde yalnızca ekrana bir kere dokunarak arka planda çalışan uygulamaları optimize edebilir, bellek alanını boşaltabilir ve gereksiz çöp dosyaları silebilirsiniz. Tüm dünyadan 230 milyon kişi bu uygulamayı tercih ediyor.

DU Speed Booster (Cleaner) programı size pek fazla kullanmadığınız uygulamaları kaldırma (silme) seçeneği sunuyor.

Ayrıca CPU cooler (işlemci soğutucu) bölümüne girerek işlemciyi en çok kullanan uygulamaları görebilirsiniz. Böylece telefon yavaşladığında neyi kapatacağınızı çok iyi bilebilirsiniz.

Bu programın varsayılan olarak bir bildirim çubuğu bulunuyor. Ayarlara girerek bu çubuğu iptal edebilirsiniz.

3- Go Speed (Türkçe)

Go Speed (Türkçe)

Go Speed en iyi Android temizleme programı listemizin üçüncü sırasında yer alıyor fakat diğer rakiplerinden 50% daha etkili olduğunu iddia ediyor. Bunun nedeni olarak ise otomatik açılan uygulamaları durdurma özelliğini gösteriyor.

Go Speed programı gelişmiş izleme teknikleriyle tasarlandığı için telefonun arka planında çalışan tüm sinsi uygulamaları durdurur ve temizler.

4- Power Clean (Türkçe)

Power Clean (Türkçe)

Google Play Android mağazasında 2 milyon kişinin yüklediği Power Clean programı oldukça hafif, hızlı ve akıllı bir Android temizleme uygulamasıdır.

Aslında bu program hızlı bir temizlik mekanizmasıyla dizayn edildi. Dolayısıyla gereksiz çöp dosyaları hızlıb ir şekilde siler, telefonun depolama alanını derinlemesine optimize eder.

Dilediğiniz zaman sadece tek bir dokunuşla telefonun performansını yükseltebilirsiniz. Programın sahip olduğu bildirim temizleyicisi sayesinde gereksiz bildirimlerin sizi rahatsız etmesini önleyebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, Power Clean programının uygulama yöneticisinden faydalanarak dilediğiniz uygulamayı kaldırabilir, yedeğini alabilir veya paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Power Clean programının AppLock aracını kullanarak uygulamaları kilitleyebilir (şifre koyma) ve böylece istenmeyen kişilerin bu uygulamaları açmasını önleyebilirsiniz.

5- Ace Cleaner (Türkçe)

Ace Cleaner (Türkçe)

Cep telefonları için en iyi Android temizleme programı listemizin beşinci ve son sırasında Ace Cleaner bulunuyor.

Piyasadaki en basit ama en verimli (etkili) Android temizleyicilerden biri olan Ace Cleaner sizlere telefon optimizasyonu konusunda yepyeni bir deneyim yaşatabilir. Örneğin telefonu temizleme, performans artırma, bildirimleri sessize alma, pil ömrünü uzatma gibi çok faydalı özelliklere sahiptir.

Ayrıca otomatikman çift (aynı) fotoğrafları bulup gereksiz olanı temizleyerek telefonda yeni boş alan açabiliyor.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

3 Yorum

  1. Go Speed uygulamasını ben şahsen kendim kullanıyorum, makaleyi okuyup düşünen arkadaşlar var ise ilk sırada o uygulamayı tavsiye edebilirim. İçerikler güzel ve detaylıca anlatılmış teşekkürler.

  2. İlk akıllı telefonum da bu da android işletim sistemine sahip ve gayet memnunum su an için değiştirmeyi de düşünmüyorum ancak bu güne kadar telefon için bu tarz temizleme programları filan kullanmadım yine de bilgiler için teşekkür ederim güzel bir yazı ve umarım bilgi arayan insanlara faydası olur.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu