Instagram takipçi satın al
Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

En İyi 8 Android Uygulama Şifreleme Programı

Android kullanıcılarının telefonlarında kullandıkları uygulamaları şifreleyebileceği en faydalı uygulamaları sizler için inceledik ve 8 tanesini sıraladık.

istanbul temizlik şirketi

Öncelikle Android uygulama şifreleme programı ne işe yarar kısaca açıklamak istiyorum.

Artık akıllı telefonlar pek çok hassas veriyi içeriyor. Banka uygulamaları, not tutma uygulamaları ve resim/video galeri uygulamaları gibi kişisel ve kritik bilgilerin yer aldığı programları meraklı gözlerden korumak gerekir. Ayrıca telefonu bir çocuğa verdiğimiz zaman, belirli uygulamaları açmasını engellemek isteyebiliriz.

Peki uygulamaları nasıl kilitlerim?

Kaliteli bir uygulama kilitleyici, istenmeyen kişilerin erişimini son derece güçlü bir şekilde engelleyebilir. Bazı telefonların içinde hazır olarak gelen uygulama kilitleyici olabilir. Fakat telefonların çoğunda bu özellik yok. Şanslıyız ki, Google Play uygulama mağazasında çok sayıda alternatif seçenek var.

Not: Aşağıdaki liste önem sırasına göre değil. Her uygulamanın özelliklerini detaylı bir şekilde açıkladım. Dolayısıyla ihtiyacınızı en çok karşılayan ve size en iyi gelen programı seçip yükleyebilirsiniz.

En Kaliteli Android Uygulama Şifreleme Programı Hangisi?

1- Kilit (AppLock) (üretici: DoMobile Lab)

Kilit (AppLock)

AppLock pek çok kişinin tercih ettiği popüler bir Android uygulama şifreleme programıdır.

Seçtiğiniz herhangi bir uygulamayı şifre korumalı hale getirebilir ve böylece şifreyi bilmeyenlerin bu uygulamayı açmasına engel olabilirsiniz.

Mesela fotoğrafları ve videoları galeri uygulamasında görünmez hale getirebilir ve şifreli özel bir klasörde tutabilirsiniz.

AppLock uygulamasını yükledikten sonra kendinize bir desen (şekil) kilidi seçip ayarlamanız gerekli. Bundan sonra bu uygulamayı açmak için seçtiğiniz deseni girmek zorundasınız. Böylece sizden başkası bu uygulamayı açıp ayarları değiştiremez.

Dilerseniz AppLock uygulamasının simgesini tüm uygulamalar listesinden gizleyebilirsiniz.

Hatta farklı uygulamaları kilitlemek için farklı profiller ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kilitlenmiş uygulamaya farklı bir kapak eklemek ve parmak izi okuma özelliğini etkin hale getirebilirsiniz.

AppLock
AppLock
Developer: DoMobile Lab
Price: Free

2- Norton App Lock

Norton App Lock

Norton antivirüs sektöründe büyük bir marka. Fakat Norton’un tamamen ücretsiz ve reklamsız olarak sunduğu bir Android uygulama şifreleme programı da bulunuyor.

Uygulamaları PIN koduyla veya desen kilidiyle yada parmak izi okuyucuyla kilitlemek mümkün. Uygulamaları şifrelemenin yanı sıra, fotoğrafları koruma, uygulamaların kaldırılmasını engelleme ve sizden izinsiz telefonunuzu kullananların fotoğrafını çekme gibi gelişmiş özelliklere de sahiptir.

Norton App Lock programı size kilitlemeniz gereken uygulamaların listesini sunar. Tabii ki bu liste bir tavsiye niteliğindedir. Yani listedeki uygulamaların tamamını kilitlemek zorunda değilsiniz. Bu uygulamanın gereksiz çok sayıda başka özellikleri de var ama işini düzgün yapan kaliteli bir program olduğu için tercih edebilirsiniz

Norton App Lock
Norton App Lock
Developer: Norton Labs
Price: Free

3- AppLock – Fingerprint Unlock

AppLock
AppLock-Fingerprint Unlock uygulaması Cheetah Mobile firması tarafından üretilen hafif bir Android uygulama şifreleme programıdır.

Bu program ile parmak izi okuyucuyu kullanarak dilediğiniz uygulamayı şifreleyebilirsiniz. Ayrıca desen kilidi ve PIN koduyla da kilitlemek mümkün.

Rakiplerinden farklı olarak AppLock sayesinde Wi-Fi, Bluetooth, gelen aramalar ve telefon ayarlarını bile kilitleyebilirsiniz.

Tıpkı Norton’un yukarıda tanıttığım uygulaması gibi, Applock-Fingerprint programı da sizden izinsiz telefonu kullananların resmini çeker. Mesela birisi kilitlediğiniz uygulamayı açmak isterse ve başarısız olursa, otomatikman fotoğrafını çeker ve böylece kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz kilitleme modunu özelleştirebilir ve bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz.

App lock - Real Fingerprint, P
App lock - Real Fingerprint, P

4- Privacy Knight – Kasa, Uygulama kilidi, Yüz kilidi

Privacy Knight

Privacy Knight içerdiği bazı mükemmel özelliklerle uygulamalarınızı koruyan, piyasadaki en iyi Android uygulama şifreleme programlarından biridir.

Tamamen ücretsiz olmasının yanı sıra, uygulama içi satın alma yoktur ve hiçbir reklam göstermez.

Bu uygulama ile farklı yöntemler kullanarak kilitleme yapabilirsiniz. Örneğin pin kodu, desen kilidi, parmak izi okuyucu, yüz tanıma veya telefonu sallama gibi yolları tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz resimleri ve videoları gizleyebilir, uygulamaların kaldırılmasını önleyebilir ve uygulamaların bildirim ön izlemesini gizleyebilirsiniz.

Ayrıca yanlış şifreyi giren kişilerin otomatik olarak fotoğrafını çekebiliyor. Kısacası gereken özelliklerin hepsine sahip.

Privacy Master - Hide, AppLock
Privacy Master - Hide, AppLock

5- Kilit (Smart AppLock) (üretici: SpSoft)

Kilit (Smart AppLock)

AppLock – Fingerprint kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan şık bir Android uygulama kilitleme programıdır.

Pin kodu, desen ve parmak izi okuyucu ile uygulamaları kilitleme seçeneği sunuyor. Ekran ve döndürme kilidi seçenekleri de mevcut. Böylece ekran arka ışığını ve ekran döndürmeyi kilitleyebilirsiniz.

Her bir kilitli uygulama için farklı bir şifre belirleyebilirsiniz. Ayrıca kilitli uygulamalara sahte bir simge ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak, kilitlenen uygulamaları açmaya çalışan başarısız girişimcilerin otomatik bir biçimde fotoğrafını çekerek bu fotoğrafı e-posta adresinize yollayabiliyor.

Bu uygulama 30 farklı dili destekliyor. Dilerseniz reklamları kaldırmak için ayrıcalıklı (premium) versiyonunu satın alabilirsiniz. Fakat ücretsiz versiyonu ihtiyaç duyacağınız her türlü özelliğe zaten sahip ve gösterilen reklamlar pek de rahatsız edici değil.

AppLock - Uygulama Kilidi
AppLock - Uygulama Kilidi
Developer: SpSoft
Price: Free

6- AppLock (üretici: IvyMobile)

AppLock
IvyMobile firmasının ürettiği AppLock programı sayesinde akıllı telefondaki her şeyi kilitlemek mümkün.

Mesela rehberi, fotoğraf ve video galerisini, ayarları ve e-postaları şifreleyebilirsiniz. Pin kodu veya desen çizerek kilitleme seçenekleri sunuyor.

Şifrelenen bir uygulamayı açmaya çalışan ve başarısız olan kişilerin resmini çekebiliyor. Dilerseniz Applock uygulamasının simgesini başka bir sahte simgeyle değiştirebilirsiniz. Örneğin alarm saati ve hesap makinesi simgesiyle değiştirmek mümkün. Bu uygulamanın içinde reklamlar gösterildiğini belirtmem gerekir.

Kilit AppLock
Kilit AppLock
Developer: IVYMOBILE
Price: Free

7- Perfect AppLock (App Protector)

Perfect AppLock

Perfect AppLock programı sayesinde tüm uygulamaları pin kodu, desen yada şekil çizme şifresiyle kilitleyebilirsiniz.

Rakiplerinden farklı olark Wifi kablosuz interneti, Bluetooth öelliğini ve internet verilerini bile kilitleyebilir.

Perfect AppLock programının Screen Filter (ekran filtresi) özelliğinden yararlanarak her bir uygulamanın ekran parlaklığını ayrı ayrı ayarlayabilir ve istenmeyen ekran dönmesini engellemek için her bir uygulamanın ekran döndürme özelliğini ayrı ayrı kilitleyebilirsiniz.

Klasik bir özellik olarak şifreyi yanlış giren kişilerin resmini çekiyor. Ayrıca arama geçmişini kilitleme özelliği de bulunuyor. Kilitlenen uygulamalarda sahte hata mesajları göstererek kendisini gizleyebiliyor.

Perfect AppLock programının sunduğu tüm bu özellikler ücretsizdir ama uygulamanın içinde bazı reklamlar gösterildiğini vurgulamak zorundayım.

8- LOCKit

LOCKit indir

LOCKit programı en iyi Android uygulama kilitleme programları listemizin son sırasında yer alan bir diğer etkileyici programdır.

Örneğin bu araç sayesinde akıllı telefonlarda sakladığınız herhangi bir dosyayı kilitlemek mümkün. Telefonun ekranını kilitlemek için de kullanabilirsiniz.

Uygulamanın içinde hazır olarak gelen dosya okuyucu, bildirim temizleyici ve telefon güçlendirici gibi gelişmiş araçlar da bulunuyor.

LOCKit programını açmak için bir pin kodu yada desen kilidi şifresi girebilirsiniz. Böylece sizden başkası bu kilitleme programını açamaz.

Dilerseniz desen çizeken görünen çizgiyi gizleyebilir veya şifreyi yazarken tuşları karıştırılmış bir klavye kullanabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz özel fotoğrafları ve videoları galeride görünmez hale getirip başka bir şifreli klasörde saklayabilirsiniz.

LOCKit programının güç tasarruf modu, gizlice telefonu kurcalayanların fotoğrafını çekme özelliği ve uygulamaların kaldırılmasını engelleme özelliği mevcuttur.

LOCKit ücretsizdir, uygulama içi satın alma yoktur ama ufak bir reklam gösterir.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu