Faydalı Bilgiler

Kalem Kutusunda Bulunması Gereken 10 Eşya

Kalem kutusunda bulunması gerekenler,  kalem kutuda olması gerekenler ve kalem kutusunda bulunması gereken 10 eşya ile ilgili yazımızda günlük hayatta size yardımcı olacak 10 işlevsel eşya.

Hayatımızın bir bölümünü ayırdığımız bölüm olan okulda bazı başarılar elde elde etmek için sıkı çalışma ve disiplin gerekiyor. Durum böyle olunca okulda başarı elde etmenin temellerinden biri not tutmak oluyor.

Not tutmanın yanında önemli kelime öbeklerinin altını çizmek veya dikkatimizi çekmesini sağlamak tekrar yapmamızda bize oldukça kolaylık sağlayacağından önemli kısımların altını çizmek not tutmak kadar önemli bir hal alıyor. Bu yüzden bu yazımızda kalem kutusunda bulunması gerekenler listesini hazırladık.

1- Yedek 0.7 Uç

0.7 uç

0.7 veya 0.5 hatta 0.9 bile olabilir kalem kutunuzda uç kutunuzun kaybolmasına önlem almak amacıyla kalem kutunuzda fazladan 1 tane uç kutusu bulundurmaya çalışın.

2- Küçük Cetvel

küçük cetvel

Özellikle matematik derslerinde size büyük yardımcı olacak küçük bir 30 cm boyutundaki cetvel sayesinde yapacağınız geometrik şekiller daha düzgün olacak ve defterinize daha estetik bir görüntü katacaktır.

3- Stabilo !

Stabilo

Konu başlıklarında veya önemli bir bilgiyi farklı renk ile yazmanızda sizin yardımınıza koşacak olan stabilo sınav öncesi çalışmalarda dikkat çekme amacı ile kullanımda oldukça başarılı. Kalem kutusu içerisinde olması gerekenler arasında en az 3 adet farklı renk stabilo bulunuyor.

4- Fosforlu Kalem

Fosforlu Kalem

Uzun bir metnin altını çizmenizde veya bir yazının içerisinde önemli bir alanı belirlemenizde kullanabileceğiniz fosforlu kalemi en az 2 adet kalem kutunuzun içerisinde barındırmanız’da avantaj var.

5- Silgi

Silgi

Herhalde silgiyi kalem kutusunda bulundurmayan yoktur ancak biz yinede bahsedelim. Olası bir duruma karşı kalem kutunuzda kesinlikle silgi barındırmaya özen gösterin iz bırakmayan ve rahat bir şekilde silebileceğiniz silgileri tercih etmenizde fayda var.

6- Yedek Kalem

yedek kurşun kalem

Uçlu kalemin içerisinde uçun kırılıp kalması sonucunda sınav esnasında böyle bir duruma zaman harcamamak için kalem kutusunda kesinlikle bulunması gerekenler arasında yedek kalem oluyor.

7- Makas

küçük makas

Kalem kutuda olması gerekenler arasında makasta yer alıyor herhangi bir şeyi kesmeye ihtiyacınız olduğunda başkalarından istemek yerine kendi makasınızın bulunması oldukça iyi olacaktır.

8- Ataç

ataç

Okulda farklı derslerden dağıtılan bir çok test veya bilgi içerikli kağıdı düzene sokmanız konusunda yardımcı olacak olan ataç burada devreye giriyor. Ödevlerinizi düzenli bir şekilde koruyabileceğiniz ataç sayesinde okulda dağıtılan kağıtların kaybolması önlenebilir.

9- Yapışkanlı Not Kağıdı

Yapışkanlı Not Kağıdı

Kalem kutuda olması gerekenler arasında yapışkanlı not kağıdı’da bulunuyor. Kalem kutunuzda bulunacak ufak bir yapışkanlı not kağıdı sayesinde öğretmenizin ders esnasında belirli konu aralıkları arasındaki notlarınızı yazmanıza ve sonradan tekrar kontrol etmenize olanak sağlayacaktır.

10- Daksil

daksil

Yeni bir konu başlığı yazdınız ve oldukça güzel durdu ancak o da ne hocanızın konu başlığını yanlış yazdığını öğrendiniz ve konu başlığını stabilo ile yazmıştınız. Bu durumda daksil adı verilen ismi her ne kadar toplumda kullanılmasa’da stabilo’yu kamufle etmenizde yardımcı olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu