Sağlık

Sağlıklı cinsel hayata sahip olmak için önerilen besinler

Sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı hissetmek ile bağlantılıdır. Bu yüzden yiyeceklerin cinsel hayata etkisinin büyük  olmasına şaşırmamak gerekir.

Sağlıklı cinsel hayata sahip olmak için önerilen besinler

Diyetisyenler ve bu konuyla ilgili uzmanlar tarafından en çok önerilen besinler şunlardır:

Et: Dana ve tavuk eti karnitin, arjinin ve çinko bakımından oldukça zengin besleyici ürünler sınıfındadır. Karnitin ve arjinin kan akış mekanizmamızı geliştiren önemli amino asitlerdir.

Yavaş kan akış mekanizması ilişki sırasında erkek ve kadın tarafından verilmesi gereken cinsel cevaplar açısından oldukça zalim davranabilir.

New York Üniversitesi Langone tıp merkezine göre karnitin ve arjinin erektil fonksiyon bozukluğunu oldukça etkili bir şekilde tedavi edebilir.
İstiridye: Doğal bir afrodizyak kaynağıdır.2005 yılında Amerikan Kimya Derneği tarafından yapılan konferasta açıklanan bir araştırmaya göre istiridyenin testosteron ve östrojen seviyesini arttırdığı tespit edilmiştir. Hormonlarda meydana gelen bu seviye artışı birçok durumda güçlü bir cinsel arzuya dönüşmektedir. Ayrıca istiridyeler oldukça zengin çinko kaynağıdır önceden bahsettiğimiz gibi her iki cinsiyette de cinsel organlarda kan akışını hızlandırır ve sağlık açısından yarar sağlar.

Cinsel Açıdan Sağlıklı Ürünler

Kırmızı Şarap: Cinsel sağlık dergisinde (TJOSM) yayımlanan bir makaleye göre günde bir veya iki bardak şarap kadınlarda cinsel arzuyu arttırdığı tespit edilmiştir. Kırmızı şarap cinsel ilişki sırasında oldukça pozitif cevaplar vermeyi bir kuersetin kaynağıdır. Ayrıca araştırmacılar dipnot eklemeyi unutmayıp günde 2 bardaktan fazla içilmesi bu durumu olumsuzlaştırabileceğini belirtmişlerdir.
Karpuz: Karpuz vücutta aminoasit ve arjinin salınımını arttıran doğal bir sitrülin kaynağıdır.
Ayrıca karpuz tüketimi kişileri ereksiyon ve libido kalitesini olundukça verimli bir şekilde arttırır.

Avokado: Sağlıklı bir cinsel ilişki için gerekli olan folik asit ve B6 vitamini kaynağıdır. Folik asit vücudu enerji ile doldururken B6 vitamini ise hormonları dengede tutar.

Zencefil: Kan dolaşımını güçlendirir ve düzene sokar. Erkeklerin ereksiyonunda kan dolaşımının düzenli olmasının ne kadar önemli olduğunu bir daha hatırlatalım. Ayrıca zencefil doğal bir afrodizyak kaynağıdır.

Yumurta: Protein ve B vitamini hazinesi olan yumurta libidoyu yükseltmenin yanında hem de vücudun ihtiyacı olan enerjiyi arttırır. Stresten koruyup hormonları dengeleyen yumurta cinsel hayatımızı daha renkli ve sağlıklı kılmamızı sağlıyor.

Brokoli: Araştırmacı uzmanlar tarafından penisin sertleşememesi sorununun tedavi edilebileceğini tespit edilmiştir. Brokoli C vitamini açısından oldukça zengin bir besindir, özellikle kadınlarda libidoyu arttırma etkisi adı ile nam salmıştır. Diyetisyenler ve uzmanlar bu besini mutlu bir cinsel hayat için önermektedir.

Yulaf ezmesi: Kadınlarda klitorise kan toplanmasını hızlandırdığı ve cinsel arzuyu yükselttiği bilinir. İçerdiği arjinin ile fiziksel kaynaklı iktidarsızlık tedavisine de yardımcı olmasıyla nam salmıştır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu