Faydalı BilgilerSağlık

Hızlı Kilo Vermek İçin 10 Basit İpucu

Kilo vermek için yapılması gerekenler, hızlı kilo vermek için yöntemler ile ilgili yazımızda kilo vermek için ne yapmalıyım sorusuna cevap veriyoruz.

Çağımızın büyük fast food zinciri ile dışarıda fast foot tüketimi oldukça artmış durumda. Tabi durum böyle olunca yağlanmak ve kilo almak kaçınılmaz olduğundan halk arasında göbek diye tabir ettiğimiz erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan durum ile baş başa kalıyoruz.

Bu durum ile karşılaşanlar için göbek eritme yöntemleri gibi bir çok yol mevcut bu yazımızda kilo vermek için yapılması gerekenler arasında yer alan hızlı kilo vermek için 10 yöntem listesini sizinle paylaşıyoruz. Buradaki kilo vermek için yapılması gerekenler arasında yer alan yöntemleri uygulayarak yaza sağlıklı bir biçimde girebilirsiniz.

1- Şekerli İçeceklerden ve Ürünlerden Uzak Durun

Şekerli İçeceklerden ve Ürünlerden Uzak Durun

Ülkemizin mükemmel mutfak marifetleri ile bayram günlerinde yapılan şerbetli tatlıların tüketilmesi kilo almayı kaçınılmaz bir hale getiriyor. Ancak giderek büyüyen göbeğinizden kurtulmanız ve fit bir vücuda sahip olmanız için şekerli ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekli. Şeker ihtiyacınızı yapay ürünlere göre son derece sağlıklı olan meyvelerden uygun miktarda alabilirsiniz.

2- Bol Bol Su Tüketimine Özen Gösterin

Bol Bol Su Tüketimine Özen Gösterin

Suyun vücudumuz için tüketiminin önemini açıklamamıza her halde gerek yoktur. Düzenli olarak su tüketimi sağlığımız ve güzel bir cilde sahip olmak için gerekli olmakla beraber metabolizma hızımızın artarak “sağlıklı bir şekilde kilo vermek” konusunda yardımcı olduğu bir gerçek. Bu nedenle düzenli olarak su tüketmekte fayda var.

3- Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Karbonhidrat Tüketimini Azaltın

Ekmek başta olmak üzere basit karbonhidrat içeren besinlerin tüketimi kilo almanızı kaçınılmaz bir hale getiriyor. Hem doyurucu olmaması ile birlikte fazla tüketiminde yüksek miktarda kalori alacağınızdan dolayı günlük almanız gereken kalori miktarınızı aşmanız durumunda kilo almanız kaçınılmaz oluyor.

4- Protein Tüketimini Arttırarak Tok Hissedin

Protein Tüketimini Arttırarak Tok Hissedin

Süt ve süt ürünleriyle birlikte kırmızı et ve beyaz et başta olmak üzere yüksek miktara protein içeren besinlerin tüketimi gün içerisinde daha fazla tok hissetmenizi sağlayarak daha fazla kalori almanızı engeller. Bununla beraber sporcuların vazgeçilmezi olan protein kas gelişimi açısından oldukça önemli bir rol oynuyor.

5- Gece Atıştırmalarına Son Verin

Gece Atıştırmalarına Son Verin

Akşam yatmadan önce yenilen karbonhidrat ağırlıklı yemekler ne kadarda cazip geliyor değil mi ? Ancak işin diğer tarafından bakınca durum bu kadar masum durmuyor. Akşam yatarken tükettiğiniz besinler uyku esnasında vücudunuz tarafından zor öğütüldüğü için bel çevresindeki yağların birikmesi sonucu oluşan göbek oluşumu kaçınılmaz bir hal alıyor.

6- Paketlenmiş Abur Cuburlardan Uzak Durun

Paketlenmiş Abur Cuburlardan Uzak Durun

Marketlerde ve esnaflarda oldukça makul fiyata satılan bu atıştırmalıklar her ne kadar küçük paketlerde yer alsalar bile içerdiği kalori miktarı ile günlük almanız gereken kalori miktarını aşmanıza neden oluyor. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için paketlenmiş zararlı gıdalardan olabildiğince uzak durun.

7- Düzenli Olarak Yürüyüş Yapın

Düzenli Olarak Yürüyüş Yapın

Düzenli olarak yürüyüş yapmak vücudun sağlıklı olmasını sağlamakla beraber kalori yakımı sağlayarak günlük almanız gereken kalori miktarından açık bırakarak sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Günde ortalama 30 ile 60 dakika arasında yapılan yürüyüşler sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

8- Yedikleriniz Hakkında Yeterince Bilgiye Sahip Olun

yiyecekler hakkında bilgi

Sabah kahvaltısında yiyeceğiniz küçük bir donut her ne kadar gözünüze uysal görünse bile arkasında yatan büyük kalori miktarı kilo vermeniz için yaptığınız uğraşlara bir basamak daha eklemesine neden olabilir. Tükettiğiniz besinler hakkında yeterince bilgiye sahip olmanız sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz için oldukça önemli.

9- Kardio Egzersizlerine Ağırlık Vermeye Özen Gösterin

Kardio Egzersizlerine Ağırlık Vermeye Özen Gösterin

Düzenli spor yapmak sağlınız açısından önem içermekle beraber düzenli yapılan koşu, bisiklet, ip atlama gibi kardio egzersizleri sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkün hale geliyor. Düzenli şekilde yapacağınız kardio egzersizleri kilo vermenize yardımcı olacaktır.

10- Kendinize Yeni Bir Hedef Belirleyin

Kendinize Yeni Bir Hedef Belirleyin

Hedefi olmayan bir geminin bile nereye gideceği konusunda tereddüt yaşanır. Yaz ayına kadar 20 kilo vermek, göbekten kurtulmak veya sıkı bir kalçaya sahip olmak gibi kendinize belirleyeceğiniz hedefler sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verme sürecinden sıkılarak vazgeçme ihtimaliniz oldukça düşecektir.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu