Faydalı Bilgiler

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Göz Altı Morluğuna Ne İyi Gelir

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

Göz altı morlukları nasıl geçer konusunda sizlere gerekli bilgileri aktarmaya gayret gösterelim. Bu konuda sizlere gerekli bilgileri anlatırken, öncelikle sizlere sebeplerini anlatalım, sonrasında da morlukların nasıl geçeceği ve göz altı morluğuna ne iyi gelir konusunda bilgiler verelim.

Bu konuda gözlerin altında bulunan morluklar ile ilgili olarak öncelikle söylenmesi gereken aslında gözaltlarının morluklarının farklı sebepleri bulunmasıdır. Çünkü, genetik bilimden farklı olarak kansızlığa kadar bir çok sebep olabilmektedir. Bunların da kendi tiplerine göre farklı çözüm şekilleri bulunmaktadır. Öncelikle sizlere neden olabilecekleri hakkında bilgiler aktarmaya çalışalım.

 

GÖZ ALTI MORLUKLARI NEDEN OLUŞUR?

Aslında bu konuda iki çeşit tipik durum bulunmaktadır. Bunların biri kalıtımsal olarak oluşmaktadır. Bunların genel kapsamında bulunan denge;

 

  • Genetik olarak geçmiş bulunan gözaltı morlukları olabilmektedir.
  • Kalıtımsal olarak kansızlığa bağlı olarak gözaltı morlukları oluşabilmektedir.
  • Yaşa göre ilerleyen yaşlarda bu tip durumlar gözükebilmektedir.

Bununla birlikte, stres ile ilgili olarak sizler de gözaltı morluklarıyla mücadele edebilirsiniz. Kalıtımsal olmasa da kansızlık durumunda göz altı morlukları oluşabilir. Bunun haricinde, gözaltı morlukları ile ilgili olarak şunu da bilmek gerekir ki, gözaltı morlukları kadar da aynı zamanda da göz altı torbaları da dikkat çekmektedir.

 

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL TEDAVİ EDİLEBİLİR?

Açık konuşmak gerekirse, eğer, kalıtımsal yani genetik olarak geçmiş olan bir göz altı morlukları hastalığı yaşıyorsanız bu durumda sizlerin herhangi bir tıbbi tedavi fırsatınız bulunmamaktadır. Bunun için öncelikle doktora başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bu başvuruyu yaptıktan sonra, sizler için gerekli bilgiler aktarılabilir.

Gözaltı morlukları ve torbaları ile ilgili olarak sizler de gerekli tüm bilgilere hızlı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, doktorların vereceği tavsiyelere öncelik vermek her zaman için en sağlıklı olan durum olmaktadır. Buna dikkat etmek ve dikkatli şekilde yaklaşmak gerekmektedir. Aksi durumda, olumsuzluklar başgöstermektedir. Çünkü kalıtımsal olarak düşündüğünüz gözaltı morluğu aslında kalıtımsal olmayabilir. Bunu da en iyi size doktorunuz söyleyebilecektir.

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN KOZMETİK ÜRÜNLER

Sizler de sizin için olan bilgilere çok kolay ulaşabileceğiniz gibi öncelikle sizlere kozmetik konusundaki tedaviler daha doğrusu yapabileceğiniz şeyleri anlatmaya çalışalım. Sizler de eğer isterseniz, göz altı kapatıcı denilen özel fondöten ürünlerini kullanarak bu konuda gereken yardımı alabilirsiniz. Göz altı morlukları tedavisi için bu sizlere tam tedavi olarak sunulmamasına rağmen, en azından görüntü ve estetik olarak bu görüntünün kapanmasını sağlamaktadır. Bu sayede sizler de istediğiniz gibi, kapama işlemlerini yapabilirsiniz. Yalnız bu konuda sizlere şu bilgiyi de vermemiz gerekir ki, bu işlemler sizlere sonuç verecek bir işlem değildir. Yani sadece geçici olarak bu konuda kapatma işlemini yapabilirsiniz.

 

GÖZ ALTI MORLUKLARINA NE İYİ GELİR

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Gerek stres, gerek uykusuzluk gibi çeşitli sebeplerle gözaltınızda morluklar oluşabilmektedir. Bunun için doğal olarak yapabileceğiniz meyve ve sebzelerle bu konuda kullanabileceğiniz bir çok şey bulunmaktadır. Şimdi maddeler halinde bunları sizlerle paylaşmaya çalışalım. Sizler de gözaltlarında oluşan morluklardan rahatlıkla kurtulunuz.

*Salatalık: Gözaltı morluklarından kurtulmak için yollar denildiğinde aslında ilk akla gelen fikirlerden biridir. Bu konuda yapmanız gereken salatalık ile yapılacak olan işlemdir. Öncelikle sizler de gözaltlarınız için salatalığı dilimlemeniz gerekmektedir. Dilimlediğiniz salatalığı buzluğa atmanız gerekir. Buzluğa attıktan sonra kısa bir süre sonra çıkartarak, hemen gözlerinize koyduğunuz zaman yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekletirseniz bu durumda sizlerin gerekli sonucu almanızı sağlamış olacaktır. Bu konuda da başka bir sıkıntı yaşamanıza gerek kalmaz. Bunu periyodik olarak yapmanız gerekmektedir. Bunun için de haftada iki kez yapmanız yeterli gelmiş olacaktır.

 *Limon ve Domates Suyu: Yarım bir limon ve ya yarım bir domatesi sıktığınızda sizlere limon suyu ve ya domates suyu olmuş olacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken, sizlerin domates suyu ve limon suyu için, yapmanız gereken, pamuk yardımıyla yada makyaj pamuğu da kullanabilirsiniz. Gözaltlarına sürdüğünüz zaman gözaltlarınızdaki morluklardan kurtulabilirsiniz. Gözaltı morlukları ile ilgili olarak sizler de periyodik olarak kullanımınızda avantaj sağlayabilirsiniz.

 *Elma Suyu Ve Türk Kahvesi: Öncelikle bu işlemi yapabilmek için öncelikle yarım bir elmayı rendelemeniz gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra suyunu tamamen sıkınız. 1 tatlı kaşığı kadar, Türk kahvesini bu elma suyunun içerisine ekleyerek karıştırmanız gerekmektedir. Bu karışımı öncelikle bir gazlı bezin içerisine koymanız gerekmektedir. Sonra da gözaltı için gözlerinizin üzerinde 15 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu uygulamayı her 2 günde bir gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Zaten bu tarz işlemlerde önemli olan kontrollü ve sürekli şekilde yapmanız olacaktır.

 Bundan sonra da istediğiniz gibi sürekli olarak gerçekleştirerek her türlü işlemi hızlı şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

 *Patates: Gözaltı ile ilgili olarak yapabileceğiniz işlemlerden biri de patates ile yapılabilen işlemlerdir. Patatesi dilimleyip direkt olarak göz kapaklarınıza koyarak 15 dakika bu şekilde beklerseniz bu durumda işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu arada gözlerinizin de dinlendiğini farkederken, göz altı morlukları ve torbaları ile ilgili olarak da sonuç alabileceğinizi bilmenizi isteriz.

 Bu konu ile ilgili şunu da söylememiz gerekir. Bir patatesi ikiye böldükten sonra, bu iki parçayı birbirine sürterek, suyunu biraz çıkardıktan sonra bir makyaj pamuğu ile buradaki suyu alabilir ve sonrasında da, göz kapaklarınızın üzerinde 15 dakika kadar beklettikten sonra avantajlarını yaşayabilirsiniz. Bu arada şunu da, eklemek gerekir ki, bunun yapılırken, belirlil bir süreç içerisinde sürekli yapılması gerekmektedir. Yani bir defa yapmanız ve ya dediğimiz süreden daha uzun süre tutmanız sizler için fayda sağlamayacaktır.

*Çay: Aslında eminiz ki, bu konuda bir çok kişinin bilgisi vardır. Ancak, göz altı şişlikleri ve morluklar ile ilgili olarak sizlere gerekli bilgileri aktarmaya gayret gösterelim. Dilerseniz demleme çay olsun dilerseniz poşet çay olsun. Her ikisi ile de gerekli çay bakım işlemini yapabilirsiniz.

Demleme çay için yapmanız gereken biraz demleme çayı beklettikten sonra, bir kısım pamuğu çayın içerisine batırdıktan sonra sizler de gözlerinize koyabilirsiniz. Bu sayede sizlerin gözlerinizin dinlenmesi de sağlanmış olacaktır. Poşet çay ile kullanmak için de sıcak suyun içerisinde gerekli demleme işlemini yaptıktan sonra rahatlıkla sizler de gözlerinizin üzerine koyarak gerekli şekilde işleminizi yapabilirsiniz.

*Yeşil Çay: Aynı siyah çay gibi aynı şekilde de yeşil çay ile de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Göz altı morlukları ile ilgili olarak aynı siyah çay işlemlerinde olduğu gibi işlem yaparak yeşil çay ile de gerekli tedavi işlemini yapabilirsiniz. Böylece işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntınız da olmayacaktır.

Bunların haricinde kivinin de soğutulduktan sonra kullanımı ile sizler için gerekli işlemlerin yapılabilir olması da konuşulmaktadır. Böylece sizler de gereken işlemleri çok kolay şekilde yaparak gözaltı morluklarından kurtulabilirsiniz. Ama dediğimiz gibi herşeyden önce doktora başvurmak ve gerekli bilgilere ulaşmak gerekmektedir. Bundan sonra sizler de istediğiniz gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce de söylediğimiz gibi, eğer sizlerin de kalıtımsal bir durumu var ise, şu anda tıp bu konuda herhangi bir işlem yapmamasına rağmen, genel olarak bir çok işlemle siz de sonuçlar alabilirsiniz. Bunun için de yine doktora başvurmak en doğru işlem olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu