Instagram takipçi satın al
İlginç Bilgiler

Tarihte İz Bırakmış Olan Kişilerin Gizemli Yönleri!

Tarihte iz bırakan bir çok ünlü isim vardır aslında ama biz size şimdilik bunların hepsini değil sadece bir kaçının gizemli yönlerini anlatacağız

istanbul temizlik şirketi

Tarihte iz bırakan bir çok ünlü isim vardır aslında ama biz size şimdilik bunların hepsini değil sadece bir kaçının gizemli yönlerini anlatacağız. İşte o ünlülerin şaşırtan gizemli yönleri..

Cengiz Han

Cengiz Han

Moğol imparatorluğu şimdiye kadar gözüken en büyük imparatorluktur. İskenderin kurduğu imparatorluğunun tam dört katı, Roma imparatorluğunun ise tam iki katıdır. Cengiz Han daha 9 yaşında iken bir Tatar haydutu babasını zehirledi. Mezarı ise gizli. Moğollarda adet olduğu gibi işaret koyulmadan gömüldü. Mezar kazanlarda öldürüldü ve mezar hala gizli, kimse yerini bilmiyor. Cengiz Han hayatı boyunca 75 evlilik geçirmiş, ancak en sevdiği çocuğunun kendisine ait olmadığı iddiaları ortaya atılmıştır.

Leonardo Da Vinci

Leonardo da Vinci

Leonardo Da Vinci’i yıllar geçmesine rağmen en önemli ressam olarak kabul ediyoruz. Peki böyle bir başarıya nasıl ulaşabildi. Tabi ki sadece yetenek ile değil. Otuza yakın insan kadavrasını kesip bizzat inceledi. O dönem pek fazla görülmemesine rağmen Leonardo Da Vinci vejetaryen bir insandı. Bu adamın takıntılarından birisi de kafesteki kuşları serbest bırakmaktı. Leonardo Da Vinci bunların yanında gayrimeşru bir çocuktu. Annesinin arap bir kör olduğunu biliyoruz.

Nikola Tesla

Nikola Tesla

Nikola Tesla’nın icatları o kadar ileri düzeydeydi ki onun başka bir gezegenden olduğuna inananlar vardı. 20. Yüz yılı yaratan adam ismi verildi. Elektromanyetik, uzaktan kumanda, radar, nükleer fizik buluşları ve daha bir çok konudaki icatlarıyla toplam olarak 700 adet patent aldı. Elektrik ve manyetik alanlarındaki icatlarının dayanağı da bir kedi olmuştur. Bir kediyi okşarken çıkan kıvılcımdan her şey meydana geldi aslında.

Karl Marx

Karl Marx

Karl Marx komünizmin babası, kapitalist destekçisi bir yazardır. Çocukluğunda geçirdiği bir felçten dolayı asla sandalyede oturamamıştır. Okullardaki derslerini hep ayakta dinlemiştir. Tarihi eseri Das Kapitali dostu Engel ile birlikte ayakta yazmıştır. Tüm devrimcilerin ayaklanması onun bu tarihi eserini ayakta yazmasından ileri gelse gerek.

Hans Christian Andersen

Hans Christian Andersen

Sizi karanlıktan kurtaran dünyanın en ünlü çocuk yazarını düşünün. Andersen’in yazmış olduğu o masallar. Peki size Andersen’in küçükken tecavüze uğramış olma olasılığının olduğunu söylesem? Erkek olduğunda o kadar farklıymış ki erkek olduğuna inandırmak için cinsel organını gösterirmiş Hans Christian Andersen.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu