Sinema

Disney Filmlerinde Annelerin Olmamasının Hepimizi Şok Edecek Bir Sebebi Varmış

Walt Disney çocukları eğlendirmeyi severdi ve herkesin hayatını mutluluk ile doldurmak istedi. Belki de bunun sebebi şimdiye kadar dolaylı olarak ifade etmeye çalışarak sakladığı trajik sır olabilir. Disney filmlerinde her iki ebeveynin birlikte olmadığını hiç fark ettiniz mi?

Dumbo’dan Güzel ve Canavar’a kadar, en sevdiğimiz Disney karakterlerinden hepsi anne ve babalarından sadece birisine sahip. Bambi’nin vurularak öldürülen bir annesi, Belle’nin sadece sonradan kaybolan bir babası vardı. Ariel, Cinderella, Pamuk Prenses hiçbirinin annesi yoktu.

bambi ve annesi

Bunun nedeni, Walt Disney’in kendi annesinin, Walt’ın kendini asla affetmediği korkunç bir trajedinin kurbanı olmasıydı.

1940’lı yılların başında Disney birçok başarıya imza atarak, ailesine yeni bir ev satın aldı. Bizi yetiştirenleri mutlu edecek imkanlara sahip olmak hepimizin arzu ettiği bir rüyadır ve Disney de bunu yapabilecek imkanlara sahip olmuştu.

Ailesi yeni evlerine taşındı ama yeni fırınlarında bazı sıkıntılar vardı. Disney stüdyo çalışanlarından bazılarından sorunu düzeltmeleri istedi. Bu basit bir tamir işi olmalıydı fakat ölümcül bir hata oldu.

 

belle father

Ertesi gün temizlikçi Disney’in ebeveynlerini evlerinde bilinçsiz bir şekilde buldu. Onları ön bahçeye sürükleyerek çıkardı. Babasını kurtarmayı başarmıştı fakat ne yazık ki Disney’in annesi ölmüştü.

Disney filmlerinin yapımcılığını uzun süredir üstlenen Don Hahn, Glamour dergisiyle şaşırtıcı bir bilgi paylaştı.

“Bu konuyla ilgili hiç konuşmazdı” “Kişisel olarak sorumlu olduğunu hissediyordu” dedi.

Neyse ki, yıllardır sevdiğimiz karakterlerin hikayeleri mutlu sonla bitti, ancak Disney hiç mutlu olamadı.

Originally posted 2021-11-19 09:40:36.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu