Gezi Rehberi

Bozcaada Çadır Kurulacak Kamp Yerleri

Bozcaada, Ege Denizi’nde bulunan eşsiz adalardan bir tanesi. Bozcaada çadır kurulacak kamp yerleri genellikle denize kıyısında. Bozcaada kamp yerleri.

istanbul temizlik şirketi

Bozcaada, Ege Denizi’nde bulunan eşsiz adalardan bir tanesi. Bozcaada üzerinde kampçılar için oldukça cazip birçok tesis bulunmakta. Bu tesislerin arasında belli başlı özellikleriyle diğerlerinden ön plana çıkan birkaç tane bulunmakta. Bozcaada çadır kurulacak kamp yerleri genellikle denize kıyısı olan yerlerde konumlanmış durumda.

Bozcaada Camping

Bozcaada Camping

Ayazma plajına yaklaşık olarak 300 metre mesafede bulunan Bozcaada Camping toplamda 8 dönümlük bir araziye sahip. Kampın bir bölümü çam ağaçlarının altında bulunuyor. Çadır ve karavanla kamp yapmak isteyenlere burada her türlü hizmet sunulmakta. Özellikle ağaçlar üzerinde yerleştirilmiş elektrik prizlerini kampçılar kullanabiliyorlar. Çadırı olmayan ziyaretçiler yine buradan çadır kiralayabiliyorlar. Bozcaada Camping’de sabah kahvaltısı, yöresel yemekler, mezeler ve alkollü içki çeşitleri bulunmaktadır. Çadırlarıyla gelen ziyaretçiler için günlük ücret 50 TL’dir. Çadır kiralamayla beraber 60TL olmaktadır. Karavan ise 55TL’dir. Tesiste bulunan 3 kişilik bungalov ise günlük 300 TL’dir. Bozcaada Camping, ada üzerinde bulunan ve çadır kurulabilen tek tesistir. Bu yüzden burası özellikle yaz aylarında çok fazla ziyaretçi çekmektedir. Bu bakımdan buraya gelmek isteyenlerin ilk bahar aylarında rezervasyon yapmaları son derece önemlidir. İlerleyen zamanlarda yer bulmak sorun olabilir.

Batık Gemi Bozcaada

Batık Gemi Bozcaada

Eğer her şeyden uzak doğa ile iç içe bir yerde tatil yapmak isterseniz o zaman Bozcaada çadır kurulacak kamp yerleri arasında bulunan bu doğal mekânı da göz ardı etmeyin. Bozcaada Beylik Koyu sahilinde terk edilmiş bir vaziyette kendi haline bırakılan ve buradaki kampçılar tarafından Batık gemi olarak anılan bu geminin bulunduğu sahilde kendi çadırınızla mükemmel bir kamp yapabilirsiniz. Batık gemi denmesinin sebebi ise geminin hacze uğraması ve zaman içinde insanalar tarafından yağmalanması. Cesaret edebilirseniz, geminin üzerine çıkmak da mümkün. Buraya gelirken yanınızda her türlü yiyecek ve giyeceği getirmeniz son derece önemli. Çünkü burada herhangi bir medeniyet olmaması sizi zor durumda bırakabilir. Bununla birlikte deniz kıyısı olması itibariyle çok fazla rüzgâr almaktadır. Rüzgârdan korunmak için çadırlar geminin yanına kurulmakta, böylelikle geminin rüzgarlara karşı bir siper oluşturması sağlanmakta.

Pikamp Bozcaada

Pikamp Bozcaada

Pikamp, herhangi bir tesis olmayan, ancak burada kamp yapan kampçıların buraya verdikleri bir isim. Bölgede sadece kumluk bir plaj bulunmakta. Burası insanların çadır kampı yapmak için tercih ettikleri yerlerden bir tanesi çünkü herhangi bir ücret ödemeden burada çadır kurup kamp yapmak mümkün. Nadir olan Bozcaada çadır kurulacak kamp yerleri arasında burası da bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Nispeten merkeze yakın olması istenildiği zaman alışveriş yapmaya da olanak sağlıyor.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir Yorum

  1. Ben çadır kurunca kendimi hiç güvende hissetmiyorum. Çünkü sonuçta bir yapı değil. Bu neticede at, ayı vb. Hayvanlar gelip kolaylıkla girebilir. Biraz tırsağım ondan herhalde. Ama karavan olursa Türkiye’nin her bir bölgesini detaylı olarak gezmek isterim. Umarım bunu başarabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu