Gezi RehberiListeler

Brüksel Mini Europe Parkı Hakkında Bilgiler

Mini Europe giriş ücreti, adres bilgileri ve Mini Europe açılış kapanış saatleri hakkında bilgileri sitemizden öğrenebilir sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Brüksel şehri ziyaretinde en çok görülmek istenen minyatür parklar arasında yer alan Mini Europe benimde oldukça dikkatimi çekti. Bir Hırvat birde Yunan arkadaşımla hemen ayak üstü karar verip ” Haydi bi bakalım. ” diye gittiğimiz Mini Europe kesinlikle görmeniz gereken minyatür parklardan bir tanesi şüphesiz.

25 Kat fazlasıyla küçültülen önemli destinasyonlar içerisinde : Paris Eyfel’den Grand Place’ye, Petersburg’dan Kopenhag şehrine, her minyatürü görmek mümkün. Park, bütün yıl ziyaretçilerine açıktır. Yaklaşık 30 yıllık geçmişe olan bu park içerisinde bulunan minyatürler tüm hava koşullarına uygun olarak yapıldığı için üstü açıktır.

Mini Europe, Atomium’a oldukça yakındır. Böylece Brüksel için iki önemli noktayı 1 güne sığdırmanız mümkün olacaktır.

Mini Europe Giriş Ücreti

Ne kadar zaman geçirirsiniz? 

Yaklaşık olarak 2 saat geçirdiğimiz parkta biz biraz aceleciydik. Ancak tam tarihlerini okuyarak ve inceleyerek fotoğraf ile süsleyeyim derseniz, 3 ile 4 saat arasında bir zaman harcayacaksınız.

Mini Europe Giriş Ücreti Ne Kadar?

Yetişkin Fiyatı € 16,5

16 Yaş altındaki çocuklar ise € 12 olarak fiyatlandırılmıştır.

Mini Europe Parkına Nasıl Giderim?

Mini Europe’ye en iyi gidiş yolu Metro diyebilirim. Metro kullanarak Heysel durağında indiğiniz zaman insanların o alana doğru yöneldiğini görürsünüz. Görmeseniz bile koskocaman Atomium orada duruyor. Onun hemen yanında ise Mini Europe yer almakta.

Diğer Bilgiler

Girişte bir fotoğrafçı fotoğrafını çekecektir. Anahtarlığı € 6, fotoğrafınız ise € 7’ya çıkışta satılmaktadır ( BENCE ÇOK PAHALI ).

Giriş Saatleri : Sabah 7’den Akşam 7’ye olmakla birlikte, sezona göre değişmektedir.

Adres : B-1020 Brussels (Laeken) – Belgium

Tel. +32 (0)2/474.13.13

Website : www.minieurope.eu

Sorularınız olduğu vakit, çekinmeden sorabilirsiniz. İyi Eğlenceler.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu