Gezi RehberiListeler

Yeniçiftlik Gezilecek Görülecek Yerler

İstanbul'a yakın olması sebebiyle oldukça yoğun ziyaretçisi olan Yeniçiftlik bütün güzelliğiyle sizi bekliyor.

istanbul temizlik şirketi

İstanbul’a 90 kilometre, Tekirdağ şehir merkezine 24 kilometre mesafede bulunan Yeniçiftlik, yaz aylarında İstanbul’a yakın bir tatil beldesi olması ve kumlu güzel bir plaja sahip olması sayesinde adını duyurmuştur. 2012 yılında çıkarılan yasa ile belediye statüsünden çıkarılıp Marmara Ereğliisi’ne bağlı bir mahalle olmuştur.

Yeniçiftlik, özellikle İstanbul’da ikamet eden binlerce insanın, İstanbul’ un sıcağından ve kasvetli havasından bunalıp kaçabileceği en yakın ve en güzel yerlerden biridir. Kış aylarında yerel halktan yaklaşık 11.000 kişinin ikamet ettiği bu sahil beldesi, bölgede bulunan yazlıkların yaz aylarında dolması ile 200.000’ e yakın bir nüfusa ulaşır. Belediye statüsünden çıkıp, Marmara Ereğlisi’ne bağlandığından beri Marmara Ereğlisi Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ nin ayrı bir özen gösterdiği 14 kilometrelik kesintisiz sahili vardır.

Yeniçiftlik Plajları

Yeniçiftlik PlajlarıDenizin, özellikle Köy Altı Plajı olarak bilinen ‘Atatürk Parkı Plajı’ nda oldukça sığ olduğu beldede Marmara Ereğlisi yönüne doğru sahilde bulunan iskelelerin olduğu bölgede ve Tekirdağ yönüne doğru uzanan Öğretmenler Sitesi önünde bulunan plajlar berraklık açısından son derece güzeldir ve kum plajlarıdır, deniz zemini de kumludur, çakıl yoktur..

Atatürk Parkı Plajı’ nın bulunduğu bölgede yer alan kafeler, restaurantlar ve beach clublar ziyaretçilerine başarılı bir şekilde hizmet etmektedirler. Yaz akşamlarında eğlenmek isteyenler için; Club Safir, Moonlight Disco&Bar, Castle Disco, ve Takıl Cafe tavsiye edilebilecek mekanlardır.

Yeniçiftlik tatil otel pansiyonYeniçiftlik Tatil, Otel, Pansiyon ve Kamplar

Yeniçiftlik çevresi, tatil siteleriyle dolu olduğundan belde sakinliği ile huzurlu bir tatil geçirmenize imkan sağlar. Beldede çadır ve karavan kampı turizmini canlı tutmak adına biri Köy Altı Plajı’na yakın, diğeri Tekirdağ istikametindeki Aytepe’ de kamp alanları bulunmaktadır.

Yeniçiftlik‘te çok fazla otel bulunmamakla birlikte, sahil kesiminde günlük, aylık ve sezonluk kiralanabilecek villalar ile çok sayıda pansiyon bulunmaktadır.

Yeniçiftlik Ulaşım

İstanbul Büyük Otogar’dan Tekirdağ ve Çanakkale yönüne giden otobüsler ile Yeniçiftlik’ e ulaşım sağlanabileceği gibi Çorlu İlçesi’nden ve Tekirdağ’dan dolmuşlarla gidilebilir. Trakya insanının misafirperveliğine tanık olacağınız belde ailece keyifli bir tatil geçirmeniz için idealdir.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu