Gezi Rehberi

Dünyanın En Tehlikeli 10 Şehri

Dünyanın en tehlikeli şehirleri, dünyanın en şiddetli şehirleri, suç oranı en yüksek olan şehirler.. Tüm bunları listelemeye çalıştık. Hadi gelin inceleyelim.

istanbul temizlik şirketi

Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerine gitmek artık çok kolaydır.  Dünyada pek çok ülke insanların güvenlice seyahat edebileceği ve bölgenin güzelliğini gösterebileceği şehirlere sahiptir. Dünyada barış ve güzellik dolu harika şehirlerin yanında bir de çok tehlikeli şehirler var. Dünyanın en tehlikeli şehirleri, dünyanın en şiddetli şehirleri, suç oranı en yüksek olan şehirler.. Tüm bunları listelemeye çalıştık. Hadi gelin inceleyelim.

10- Caracas, Venezuela

Caracas, Venezuela

Caracas! Venezuela’nın başkenti olan bu şehir, dünyanın en tehlikeli şehirleri arasında 10.sırada yer alıyor. Buradaki suç oranı diğer şehirlere göre çok yüksek. Caracas, uyuşturucu gruplarının ve diğer suçlularının en çok rağbet gösterdiği şehirlerden biridir.

9- Ciudad Juarez, Meksika

Ciudad Juarez, Meksika

Ciudad Juarez! Meksika’nın bir şehri olan Ciudad Juarez, sokak çeteleri ve uyuşturucu satışlarıyla oldukça tehlikeli bir şehir konumundadır. Bu nedenle dünyanın en tehlikeli şehirleri arasında yer almaktadır. Pek çok uyuşturucu mafyası bu şehri mesken edinmesine rağmen, ülke polisi bu konuda oldukça zayıf kalıp onlara karşı pek fazla bir şey yapamıyor.

8- Cape Town, Güney Afrika

Cape Town, Güney Afrika

Cape Town! Güney Afrika’nın en güzel şehirlerinden biri. Dünyanın dört bir yanından bir çok turist orayı sık sık ziyaret etmektedir. Ancak buna rağmen ülke kötü yönetim yüzünden yoksulluk ve acı çekmektedir. Aynı zamanda şehirde suç işleme oranının çok yüksek olmasında dolayı dünyanın en tehlikeli şehirleri listemizde sekizinci sırada yer almaktadır.

7- Rio de Janeiro, Brezilya

Rio de Janeiro, Brezilya

Dünyanın en tehlikeli şehirlerinden birisi de Brezilya’ya ait Rio de Janeiro şehridir. Şehirdeki suç oranının çok yüksek olmasından dolayı bir çok turist bu şehri tercih etmiyor. Size de tavsiyemiz, eğer bu şehre giderseniz geceleri tek başınıza gezmeyin.

6- Guatemala City, Guatemala

Guatemala City, Guatemala

Guatemala, Karayiplerde bulunan tehlikeli şehirlerden biridir. Bu şehirde uyuşturucu mafyaları çok aktif bir şekilde bulunmakta ve aynı zamanda şehirdeki cinayet oranları da oldukça fazladır.

5- Acapulco, Meksika

Acapulco, Meksika

Acapulco, çoğu kişiye göre Meksika’nın en güzel şehridir. Şehirde bir çok turistik bölge bulunmakta ve dünyanın dört bir yanından turistler buraya gelmektedir. Ancak şu anlarda insanlar burayı ziyaret etmekten kaçınıyorlar. Çünkü şehrin suç ve cinayet oranları oldukça yüksek. Bu nedenler Acapulco dünyanın en tehlikeli şehirleri arasındadır.

4- Bağdat, Irak

 Bağdat, Irak

Uzun yıllardır süren ABD askerlerinin saldırıları nedeniyle bu barışçıl şehir artık güvenli değil. Bağdat’a saldırılmadan önce burası çok güzel bir şehirdi. Ancak bombalamalar ve terör grupları yüzünden burası çok tehlikeli bir hale bürünmüştür. Şu anda dünyanın en tehlikeli şehirleri listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

3- Kabil, Afganistan

Kabil, Afganistan

ABD ve Afganistan’da bulunan terör grupları arasındaki savaş nedeniyle Kabil dünyanın en tehlikeli şehirlerden biridir.

2- Karaçi, Pakistan

Karaçi, Pakistan

Sokak suçları, terörist saldırıları ve kötü yönetim yüzünden Karaçi şehri istatistiklere göre hiç de güvenli bir şehir değildir. Son zamanlarda Pakistan Ordusu, teröristlere ve suç çetelerine karşı büyük operasyonlar düzenlemektedir.

1- San Pedro Sula, Honduras

San Pedro Sula, Honduras

Bu şehir birkaç yıldır dünyanın en şiddetli şehirlerinden biri olarak gösterilmektedir. İstatistiklere göre cinayet oranlarının en yüksek olduğu şehir burasıdır. Bu sebeple de şehir hiç turist almıyor diyebiliriz.

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu