Gezi RehberiListeler

Pakistan İslamabad Gezilecek Yerler

Pakistan İslamabad nerede ve İslamabad gezilecek yerler gibi soruların cevabı İslamabad şehrinin tüm gizli yönleriyle sitemizde.

Pakistan’ın başkenti İslamabad gezilecek yerler bakımından oldukça ünlü bir şehirdir. Diğer ülkelerle kıyasla Asya’da, modern ve temizlik açısından büyük önem taşıyan İslamabad, başta Asya ülkeleri olmak üzere binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

İslamabad Nerede? sorusuna cevap arıyorsanız:

Pakistan’ın Kuzey doğusunda yer alan ve yaklaşık 750 bin kişilik nüfusa sahip olan İslamabad gezilecek yerler bakımından oldukça güzel yerlere sahip. Ülkenin en önemli yeri olarak geçen İslamabad’ı ziyaret etmenizi öneriyorum.

Pakistan vize istiyor mu?

Pakistan, maalesef Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istiyor. Bu nedenle ziyaret etmek istiyorsanız öncelikle Ankara Büyükelçiliğinden ve ya İstanbul Büyükelçiliğinden randevu alarak gidiş sebebinizi belirterek kolaylıkla vize alabilirsiniz.

İslamabad Gezilecek Yerler

Faysal Camii

Dünyanın en büyük ve en gösterişli camisi desek pekte abartmış olmayız. Yaklaşık 75 bin kişi kapasiteli bu cami, muhteşem bir mimariye sahip. 120 Milyon $ ödenerek yapılan bu caminin yapılışı yaklaşık olarak 10 Yıl sürmüştür.

Faysal Camii

Raval Gölü

Margalla Tepesi Doğal Parkında yer alan bu gölün manzarası görmeye değer. Yaklaşık 9 kilometre karelik alana sahip olan bu göl, ziyaretçileri için harika bir görüntü sunuyor.

Raval Gölü

Saudi Pak Kulesi

1991 Yılında inşa edilen bu kule, finansal ve ticari amaçla kullanılmaktadır. Birçok iş adamının yatırımıyla birlikte canlı tutulan bu bina, mimarisiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Saudi Pak Kulesi

Pir Sohawa

İslamabad Merkeze 17 kilometre uzaklıkta bulunan ve birçok turistin görmek istediği merkezlerden yer alan Pir Sohawa , bir köydür. Ancak bu köye yapılan bazı yatırımlar sayesinde şuan turist merkezi haline gelmiştir.

Pir Sahowa

Pakistan Anıtı

En güzel İslamabad anıtlarından olan Pakistan Anıtı, şuanda müze olarak kullanılmakla birlikte turist merkezi diyebiliriz. Mimarisi yine Avrupa’dan çok farklı olan bu anıt, gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Ayrıca gece anıtın farklı ışıklandırması sayesinde, çok daha başka bir manzara sunduğunu da sizlere hatırlatmak isteriz. İşte gece manzarası:

Pakistan Anıtı

Islamabad Parlamento Binası

İslamabad’ın diplomatik işlerinin yürütüldüğü binalarından bir tanesi olan parlamento binası, yine yoğun ilgiyle karşılanırken, grup turlarda rehberlerin mutlaka turistlere gösterdiği mekanlar arasında yer almaktadır.

Islamabad Parlamento Binası

Damane-Koh Seyir Tepesi

Şehri tam üstten görüp manzaraya doymak isteyenler için harika bir yer olan Damane-Koh, noktası oldukça güzel manzaralar sunmakla birlikte, tam ormanlığın iç tepe kısmında yer almaktadır. Böylelikle yeşilliklerle dolu bir alandan şehrin manzara keyfine doyabilirsiniz.

Damane-Koh Seyir Tepesi

Fatima Jinnah Parkı

Yeşil alan, oyun alanı ve tam dinlemelik bir alan istiyorsanız Fatima Jinnah tamda size göre mekan. Öylesine geniş alana serilmiş bir parktır ki, gezerken stres atabileceğiniz oturma alanlarında saatler geçireceksiniz.

Fatima Jinnah Parkı

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu