Faydalı BilgilerListeler

Yunan Adaları Kapı Vizesi / Yunanistan Vizesi

Kapı Vizesi Nedir?

Kapı Vizesi Nedir?

Kapı Vizesi uygulaması ile Yunanistan’ın Sakız Adası, Kos, Samos, Midilli, Meis ve Rodos adalarına seyahat edebilirsiniz. En fazla 15 günlük alabileceğiniz kapıda vize ile adalar arası geçişte yapabilirsiniz. Kapıda vizenin avantajı, Schengen vizesine göre çok daha az belgeyle kısa sürede seyahat imkanı sunması. Tabii şunu da eklemek gerekir ki, kapıda vize yalnızca yoğun sezonda 1 Nisan-30 Eylül 2017 tarihleri arasında geçerli.

Nasıl Kapı Vizesi Alabilirim?

Nasıl Kapı Vizesi Alabilirim?

Kapı Vizesi için öncelikle gitmeyi planladığınız adaya ulaşım yolunuzu ayarlamalısınız. Feribot seferlerini yapan firma aynı zamanda kapı vizesi işlemlerini de yürütüyor. Bu nedenle vize için gerekli belgeleri sunacağınız firmadan bilet almanız gerekiyor. İstenen belgeler şöyle;

– Feribotbileti

– Otelrezervasyonu formu

– Son 3aylık banka hesap dökümü

– 2 adetvesikalık fotoğraf

– Vizebaşvuru formu

– Vizeücreti

– Pasaport fotokopisi

Her ada için değişmekle beraber en az 5 gün öncesinden yukarıdaki belgeleri şirkete göndermeniz gerekiyor. Bu belgelere ilave olarak ise devlet memurlarının mutlaka yurt dışına çıkışlarında sakınca olmadığına dair kurumlarından onaylı bir yazı almaları şarttır. Tüm belgelerin ulaştırılmasının ardından eğer bir eksiklik varsa aracı firma kişileri arayarak bildiriyor; yoksa zaten vize almış sayılıyorsunuz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu