SağlıkYaşam - insan

Yemiyorum ama kilo veremiyorum, neden?

Siz de kilo vermenin yolunun yemek yememek olduğunu sanıyorsanız açıklayalım; yanılıyorsunuz.

Kahvaltı yapmamak

Kahvaltı yapmamak

Uzmanlar, “kahvaltı günün en önemli öğünüdür.” diye boşuna söylemiyorlar. Siz kahvaltıyı es geçerek, birçok kaloriden kurtulduğunuzu, daha kolay ve hızlı bir şekilde kilo vereceğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Ama size kötü bir haberimiz var; yanılıyorsunuz. Kahvaltı yapılmadığı zaman, vücut bunu hemen anlıyor ve yağ yakmayı yavaşlatıyor. Neden mi? Çünkü vücut kahvaltı yapılmamasını kıtlık olarak algılayarak, alarm veriyor ve aç kalıp da sağlığı bozmamak için de yağları koruyor. Kilo vermenin, iyi bir kahvaltıyla daha düzenli, kolay ve hızlı olacağını unutmayın. Elbette ki kahvaltılarda elinize ne geçerse de yemeyin. Protein içeren besinlere ağırlık verin.

İlgili Makaleler

Sağlıklı beslenmeyen bir sevgiliye sahip olmak

Sağlıklı beslenmeyen bir sevgiliye sahip olmak

Sürekli birlikte vakit geçirdiğiniz sevgiliniz, eşiniz ya da dostunuz, kilo verme yolundaki en büyük düşmanınız olabilir. Ama sakin olun, hemen ayrılık kararı falan almayın. Onu da sağlıklı beslenmeye ikna edin. Siz kilo vermeye çalışırken, o sürekli dışarıda yemek istiyor ya da sizinle birlikteyken elinden cipsler, çikolatalar, kolalar, dondurmalar düşmüyorsa son derece dikkatli olmalısınız. Sizi etkilemesine asla izin vermeyin. Siz onu etkileyin.

Farkına varmadan yemek

Farkına varmadan yemek

Bilgisayar ya da televizyon karşısında hatta uzun telefon mesajlaşmalarında farkına varmadan atıştırılan küçük şeyler nasıl da kilo aldırıyor bir bilseniz. Siz meşgul olduğunuz şeye dalıp gitmişken, gelen bir şeyler de var; yağ ve kilo. Bu nedenle asla bilgisayar veya televizyon karşısında bir şeyler yemeğin. Yemeğinize mutlaka ayrı bir vakit ayırın.

[irp]

Bol soslu salatalar yemek

Bol soslu salatalar yemek

Siz şimdi yalnızca salata tüketerek kilo almadığınızı sanıyorsunuz ya, o işler öyle değil maalesef. Yemeklerde çoğunlukla salata tüketmeyi tercih edenler, daha bir süslü, cazibeli ve çekici salataları tercih ederler. Ah bir bilseler salatalara ekledikleri o soslar ne kadar çok kalori içeriyor. Siz, siz olun salatanızın içeriğindeki yağ, mayonez, meyve ve kuruyemişlerin miktarına dikkat edin.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu