EDİTÖR BAŞVURU
Sağlık

Yaz Sivilcesi Nedir, Yaz Sivilcesinden Kurtulmanın Yolları

Yaz sivilcesi adından anlaşıldığı gibi yazın oluşan sivilce çeşididir. Sıcaklara bağlı olarak oluşan bu sivilcelerden nasıl kurtuluruz? Detaylar yazımızda.

Yaz sivilcesi ismi de üzerinde olduğu gibi yazın görülen sivilceleri ifade eder. Normal bildiğimiz halk arasında akne kimya sivilcesinin karşılığını bizim akneden daha çok anladığımız yani ergenlik döneminde görülen İnflamasyon, inflamasyon olmayan sivilceleri anlamaktayız. Yaz sivilceleri özellikle yazın tetiklediği sıcağa bağlı olan güneşe bağlı olan ve karakteri elemental lezyonları biraz daha klasik akneden daha fazla olarak tarif etmektedir.

Yaz sivilcesi özellikle yaz sivilcelerinde ilfimilatasyon olmayan lezyonlar dediğimiz beyaz nokta siyah nokta olarak bilinen şeklinde görülebilmektedir. İflamatuar lezyonlar daha geri planda olabiliyor. Özellikle biraz gövde tutulumunda ve yerleşimde hastalarda tespit edebiliyoruz. Sivilcelerinde Yaz sivilceleri görüntü olarak normal gördüğümüz biraz daha hafif seyrediyor gibi günlük olarak lezyonlar iflamasyon olmadığı için ancak bunların tedavisinde doruklar yaşaya bilmektedirler.

Çünkü bunlar yazın göründüğü için İnsanlar daha fazla rahatsız olabilmektedir. Yaz sivilcelerinin tedavisinde her zaman hekime başvurmak gerekmez. Çok basit bazen evde uygulanabilecek soyma işlemleri ve deri bakım işlemleri de yaz sivilceleri giderilebilir veya olmaması içinde çok basit önlemler olabilmektedir.

Sivilce Hapları

Yaz Sivilcesi Neden Olur?

Yüzümüzü ne kadar çok sık yıkarsak sivilcelerin oluşumunu ve artışını engellemektedir. Ama çokta yıkarsak cildimiz kurur. Bakterilerinin yağ oluşumu nedeni ile yağ kanallarına girer ve sivilce oluşur. Kesinlikle sivilceler ile oynamayınız. Eğer oynarsanız sivilce patlar ve o yağ kanalı genişler ve bakteriler kolayca içinden geçmiş olmaktadır. Bu nedenle kişinin sivilceler ile oynaması aynı zamanda daha çoğala bilmektedir. Dediğimiz gibi bunları engellemek için yüzümüzü temiz bir şekilde günde en fazla iki ve üç kez yapmanız sizin için daha iyi ve sivilceleri azaltacaktır.

Sivilcelerinizden kurtulmak için aşağıdaki yazılarda ilginizi çekebilir;

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilcelerin Geçmesi İçin Etkili Yöntemler

Sivilceler için En Faydalı Kremler ve İlaçlar

Originally posted 2021-11-19 09:58:27.

İlginiz Çekebilir

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir Yorum

  1. Sivilce denildiğinde bende akan sular durur. Herşeyi ertelerim direk koşarım aynanın karşısına. Sonrası zaten kan ve sarı şeyler. Ne yapayım ama çok seviyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu