EDİTÖR BAŞVURU
TeknolojiFaydalı Bilgiler

Piyasadaki Güncel Savaş Oyunları Kaldıracak Bilgisayarlar

Günümüzde en çok oynanan oyunlar genelde online savaş oyunları, peki bilgisayarınız bu oyunları kaldırabiliyor mu? Savaş oyunlarını kaldıracak bilgisayar hangileri?

Günümüz dünyasında internetin hayatımızın bir parçası olması ile birlikte offline ve online oyunlar da hızla hayatımıza dahil oldu. Yediden yetmişe hemen herkes pek çok farklı oyun oynamaktadır. Bu oyunlar arasında en dikkat çekenler arasında ise savaş oyunları vardır. Savaş oyunlarının online oynanması ise bu ilgiyi daha da çeken bir husustur.

Her yıl yeni bir savaş oyunu piyasaya sürülüyor. Bu oyunları oynayan insanların hemen hepsinin ortak düşüncesi; “acaba bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı?” düşüncesi olmaktadır. Hemen bir oyun çıktığında ilk yaptığımız iş oyunun sistemine bakmak oluyor. Böylece bilgisayar sistemimize uygun olup olmadığını anlıyoruz ve buna göre önlemler alıyoruz. Piyasadaki güncel savaş oyunları kaldıracak bilgisayarlar konusu tam olarak bu önlemleri alan kişilerin ortak araştırma konusu olmaktadır. Piyasadaki güncel savaş oyunlarını kaldırabilecek potansiyeldeki bilgisayarlar da bu kaliteli oyunların oynanabilmesi için öncelikli tercih haline geliyor.

Savaş Oyunları Kaldıracak Bilgisayarlar

Oyun Bilgisayarları

Herkesin oyun bilgisayarları olacak diye bir şey yok artık ya da her oyun bilgisayarı her oyunu kaldıracak kadar kaliteli… Eğer kendi oyun bilgisayarınıza sahip olmak istiyorsanız pc toplama yöntemi ile tasarruf edebilirsiniz. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Öncelikle oyunların istediği kalitedeki sisteminiz varsa oyun bilgisayarınız olmasa da olur.

Bu yıl piyasaya sürülen oyunların bazı gereksinimleri aslında ortaktır. Bunların ilki Windows 10 işletim sistemine sahip olmaktır.  Bir diğer özellik ise en az 64 bit özelliğinde olmasıdır. Buradan görmekteyiz ki piyasadaki güncel savaş oyunlarını kaldıracak bilgisayarlar için söylememiz gereken şey elbette ki güncel bir sisteme sahip bilgisayarlardır. Piyasada düşük sisteme ihtiyaç duyan oyunlar da mevcuttur.

Bilgisayarınız donanımına sık sık müdahale etmek biraz masraflı olacaktır. Bu durumda donanım değişikliği yapıyorsanız eğer çok uzun süre sizinle kalmasına izin vermek için son sürüm sistem yüklemek en mantıklısı olacaktır. Bunun haricinde hafıza yükseltmek yerine bilgisayarınıza bir harici depolama kutusu almak daha mantıklı olacaktır. Böylece piyasaya sürülen oyunların oynanması zor olmayacaktır.

Şayet yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız ve piyasadaki oyunlara uyum sağlamakta zorluk çekmek istemiyorsanız  bir oyun bilgisayarları almak hem kalite hem de süreklilik açısından en temiz ve en mütevazı yöntem olacaktır. Çünkü bu bilgisayarlar gerek ekran çözünürlüğü gerekse de ses kalitesi gibi konular için özel olarak uyumludur.

Piyasadaki güncel savaş oyunlarını kaldıracak bilgisayarlar denildiğinde akla gelen bilgisayar en kötü ihtimalle Windows 7 işletim sistemine sahip olması, 32 bit ve 8 RAM özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Bilgisayarın yüksek hafızası da yetmiyorsa harici diskler kullanmalısınız. Gerekli sistem özelliklerini bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız bu durum için pek çok güvenli siteler bulunmaktadır. Bu siteler sayesinde bilgisayarın ve oyunun sisteminin eşit olup olmadığını gösterir. Böylece oyun deneyiminiz kasmadan, donmadan keyifle devam eder. Piyasadaki güncel savaş oyunlarını kaldıracak bilgisayarlar denildiğinde böylece aklınıza yeni bilgisayarlar gelmemelidir ilk etapta. Çünkü piyasadaki oyunlara bakıldığında düşük sistemli cihazlar içinde pek çok güzel oyun bulunmaktadır.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu